Nemocnice Jihlava spojí Den zdraví s očkováním proti covidu-19 i proti chřipce

Den zdraví se uskuteční 9. listopadu a nemocnice nabídne očkování proti covidu-19 i chřipce bez registrace. Dávek proti chřipce má 50 a bude je poskytovat zdarma, i když pro lidi mladší 65 let je očkování běžně zpoplatněné.

„Normálně chřipka (očkování) stojí do 65 let asi 260 korun, budeme tam mít 50 dávek pro všechny, takže kdo přijde i do 65 let, tak se může i chřipkou naočkovat zadarmo,“ řekla mluvčí nemocnice Monika Zachrlová. Proti covidu-19 budou zdravotníci očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen od výrobce Johnson&Johnson. Očkovat se bude od 9:00 do 14:00 v chodbě mezi diagnostickým pavilonem a domem zdraví. Nespotřebované vakcíny využije podle Zachrlové nemocnice ve velkokapacitním očkovacím centru Hruškové Dvory, které provozuje.

Preventivní akci Den zdraví pořádá nemocnice obvykle dvakrát do roka, v době pandemie byl ale opakovaně rušený. Během akce si mohou lidé nechat změřit glykemii nebo cholesterol. Bez žádanky je k dispozici mamograf. Lidé se při něm dozvědí i to, jak si správně dezinfikovat ruce. Novinkou je i přítomnost zástupců porodnice, kteří budou hovořit o různých formách přirozeného porodu.

O očkování bez registrace je na Vysočině velký zájem, obvykle se tvoří dlouhé fronty, řekla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Mimo očkovací centra ho zajišťuje mobilní tým. Dnes bude očkovat i v budově krajského úřadu v Jihlavě, kam se vrátí i v sobotu 13. listopadu. Naplánované jsou od 5. do 12. listopadu také zastávky v Okříškách, Třebíči, Humpolci, Pacově, v Náměšti nad Oslavou a ve Světlé nad Sázavou, informoval kraj na webu. Jednodávkovou vakcínu už na Vysočině dostalo asi 12 500 lidí.

Čtěte dále:   Druhé čtvrtletí přálo Vysočině. Rostla návštěvnost i konferenční turistika

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci: BMW sa rútilo 170 km/h, Dubčeka odhodilo 20 metrov ďaleko. Na mieste mal byť tajný kufrík, ktorý záhadne zmizol

Po Lis 8 , 2021
Autonehoda, ktorej následkom Alexander Dubček podľahol, sa stala na diaľnici pri českom meste Humpolec. Bolo 7. novembra 1992. Čtěte dále:   Víme, kde budou zítra policisté měřit rychlost
BMW sa rútilo 170 km/h, Dubčeka odhodilo 20 metrov ďaleko. Na mieste mal byť tajný kufrík, ktorý záhadne zmizol

You May Like

Témata