Bernardovo festivalové pivo tentokrát zmoklo

44

Deštivé počasí neblaze poznamenalo šestnáctý ročník humpoleckého Bernard Festu.

Pořadatelé po oba dny co chvíli odbíhali k počítačům a sledovali srážkové mapy. A také společně s více než třemi tisícovkami návštěvníků vzývali nebesa, ať si schovají vláhu na příhodnější den.

Hlavní hvězdy dvoudenního festivalu však nezmokly. Počasí se v pátek večer i v sobotu odpoledne alespoň částečně umoudřilo.

Pláštěnkami a deštníky vyzbrojení fanoušci se tak mohli dohadovat, které z třinácti vystoupení na hlavním pódiu bylo
nejlepší. Mládežníci se přikláněli k Rybičkám 48, Monkey Business či
UDG, mezi dospělými to vyhrála stálice jménem Miroslav Žbirka, který se
do Humpolce vrátil po loňském veleúspěšném vystoupení.

Podruhé za sebou zahrála na náměstí i ostravská formace Kryštof,
která postavila svoji hodinovku na notoricky známých rozhlasových a
televizních šlágrech. Zarostlý, neoholený frontman Richard Krajčo
přednesl i vtipnou Ostravskou baladu opepřenou několika patriotskými
narážkami na včerejší fotbalový duel Ostravy s pražskou Spartou. Tam ale
tvrdě narazil. „Baník fuj,“ hrozili pivem posílení chlapi rukojeťmi
deštníků směrem k provokujícímu zpěvákovi.

Za chvíli už ale všichni opět křepčili do rytmu společně s ním. „Tak
si dáme ještě jednu, než začne pršet,“ prohlásil pak Krajčo. A skutečně.
Jakmile doslabikoval svůj slavný rým o tom, že „slova jsou jen kapky
deště, a ty voláš, ať prším ještě,“ z oblohy se začal snášet déšť.

Převzato z Deníku Pelhřimovska: http://pelhrimovsky.denik.cz/kultura_region/20100807bernardfest.html

Čtěte dále:   Pivovarem roku vyhlásilo Sdružení přátel piva Rodinný pivovar Bernard

Axl

44 thoughts on “Bernardovo festivalové pivo tentokrát zmoklo

 1. Myslím ,že by bylo třeba přehodnotit pořádání akce v dosavadním duchu , vstupné 400kč a pivo za 25kč . příští rok 500kč a 30kč ??
  Možná ušetřit na „velkolepých“ kapelách , mega ohnostroji , pozvat i méně známé kapeli.

 2. Plně souhlasím s názory výše uvedenými.
  Cenu piva pořadateli diktovat nemůžeme, to v současném systému není možné. Ovšem ostře to kontrastuje s pivem rozdaným tzv.zdarma, tedy ta známá studentská akce od pana Bernarda za cestu k volbám. Takže někde se to vrátit musí. To dá rozum.

 3. Zlaté staré pivní slavnosti. Každý si mohl vybrat jaké pivo chtěl. Teď bych musel dát 400,-Kč za vstup a být o limonádě, protože Bernarda nepiji. Takže od té doby co je to Bernard Fest jsem se nikdy nezúčastnil. Škoda, že to v Humpolci má v režii akorát pan zastupitel, který má strach s konkurence, a proto se chová jako humpolecký monopol. Tak komu to nevadí, přeji hezkou zábavu. Tomáš

   1. Na omluvu značky Bernard uvádím fakt, že většina pivovarů přešla z klasických slavností na akci pouze s prezentací svého piva. Např. Hlinsko, Klášter, Ježek, rebel a jiní.
    ale souhlasím, že pivní slavnosti na prvních 4 ročnících měly zcela jinou impozantnost.

    1. No Rebel má slavnosti sice jen jeden den , ale vstup byl za 100kč a pivo za 15kč , že by tam byla méně kvalitní zábava se mi nezdálo .
     M.

  1. Promiňte, ale to jste trochu mimo. Nemusel byste dát nic. Prostě tam nemusíte jít.
   Smiřte se, proboha, pro jednou už všichni remcalové s tím, že dneska je holt možný pronajmout si v mezích zákonů a vyhlášek nějaký prostor a na něm udělat akci podle svého, za svý, nebo, když jste šikovný tak třeba i za cizí, když se vám to vrátí. To je trh a kapitalismus, a to jsme přece chtěli, nebo ne??? ….Pořád tady kdekdo nadává na „bolševika“ ale tady by se Vám bolševická regulace (10 pivovarů z rozhodnutí MNV) líbila??

   1. Pokud jste četl můj přízpěvek pozorně, tak já jsem psal, že tam nechodím a vyjádřil jsem pouze politování nad tím, že se už nekonají pivní slavnosti. Pro mě za mě, ať se tam třeba pan Bernard staví na hlavu a dělá kotrmelce. A vy pane remcale už se konečně smiřte s tím, že každý má právo vyjádřit názor k tomu, co se děje v místě jeho bydliště. To je zase demokracie, to jsme taky chtěli né? Tomáš

    1. To jsou mi ale veletoče! Najednou se může stavět na hlavu, ale včera večer to byl ještě monopolista se strachem z konkurence… Trochu názorové konzistence, pane….

     1. No já si myslím, že si to neodporuje. Monopolista je to pořád a ať se staví na hlavu. Nevím, co vám na tom připadá divného.

     2. Pane hatchete, vy si uvědomte, že se snažíte umlčet každého, kdo vyjádří svůj názor odlišný od vašeho.

     3. Pro pana/paní anonyma: Nepodsouvejte mi své doměnky, já se určitě nikoho umlčet nesnažím. Jen mi tahle diskuse připadá naprosto zbytečná – stačí se podívat na komentáře k Bernard festu z minulých let, a je to jako přes kopírák. To mi přijde trochu bezúčelné. Na bernard fest taky nechodím, výběr kapel je taky mimo můj vkus, ale zkrátka za svý si Bernard může na náměstí točit co chce, pozvat koho chce a vybírat kolik chce, pokud je mu to vyšší mocí-rozuměj radnicí -dovoleno. Má-li někdo pocit, že má jakési výhody, protože je např. zastupitel, potom je třeba si uvědomit, že byl na radnici poslán občany z našich řad, občany Humpolce. Pokud se to někomu nelíbí, možnosti, jak to ovlivnit, jsou např. v komunálních volbách.

     4. Když vám připadá diskuse zbytečná, tak prostě nediskutujte. Stejně tak nepodsouvejte dvoje domněnky vy nám. Pokud nejste schopen porozumět smyslu slov v přízpěvcích, tak je čtěte pomaleji. Já jsem nikdy neřekl, ať si tam ten svůj slavný fest nedělá, znovu opakuji, ať se tam třeba staví na hlavu. Pouze jsem vyjádřil politování nad tím, že se už nekonají pivní slavnosti. A co se týče té vyšší moci, máte pravdu zřejmě je čas s tím něco udělat. Pan zastupitel si totiž asi neuvědomuje, že ti občané z našich řad, jak říkáte, ho tam nedosadili, aby pro srandu králíkům, ale aby vykonával veřejnou službu a né parazitoval na svém postavení. Pan zastupitel o sobě totiž dává vědět pouze ve spojitosti se svým podnikem a to je pro výkon představitele veřejné správy sakra méně než málo. A aby jste zase nevyskakoval jak čertík, tak upozorňuji předem, že tento názor vám nevnucuji, ale připadá mi zbytečné psát ho do samostatného přízpěvku. Tomáš

     5. Ve všem máte pravdu, ač si tím zřejmě sám příliš jist nejste. Nebo je to něco jiného, co Vám brání se podepsat více než jen křestním jménem? MMCH, diskuze s Vámi je opravdu asi zbytečná a už se do ní jaktěživ nepustím. Prosím vyložte si to třeba tak, že jste mne utřel a nemám další argumenty:-)
      Lukáš Krajíček

     6. Nepotřebuji vás utírat, vyjadřuji svůj názor stejně jako vy. Já respektuji právo každého vyjádřit, co má na srdci, tedy i vaše. Za svůj názor se nestydím a jsem si jím jist, ale prostě se podepsat nechci, protože nechci aby někdo věděl, kdo jsem. Tuto možnost mi dává anonymní diskuse na Humpoláku a já jí budu využívat. Anonymně vyjádřený názor má stejný obsah, jako ten podepsaný. To je dobře, že už nebudete diskutovat. Má rád, když má poslední slovo:-) Tomáš

     7. I já si nejsem až tak jistý,jestli pan Krajíček správně pochopil předešlá slova,ale hlavně význam slova fest.Několika festů jsem se zůčastnil a dva jsem dokonce i připravoval.O nějakém vstupném nemůže být ani řeč,hudba hrála celý den ale hlavně ve velmi přijatelných decibelech,vše se točilo pouze kolem piva a jídla a setkání se svými známými či probrat se sousedem jaká je úroda atd.Samozřejmě druhů piv bylo nespočet a cena byla daleko za běžnou prodejní cenou a to dolů.Proto,co se odehrává v Humpolci nemá s festem naprosto nic společného a jedná se pouze o velký biznis,kravál a neuvěřitelný bordel.To jsem v Německu fakt nezažil a také bych se přimlouval,aby se tento cirkus konal mimo město.Miruna

     8. Dobrý den, Miruno, myslím, že tady je zásadní to spojení Bernard Fest. Prostě si někdo udělal něco na náměstí a nazval to, jak chtěl, když to financuje – pokud to financuje, pak určuje podmínky, v mezích zákona.
      Já jsem se pivních slavností „za stara“ taky rád a pravidelně účastnil, a na Bernard Festu jsem byl, myslím, jednou, a nelíbí se mi to, jak to je. Ale to je život. Fakt je, že cenu piva bych taky očekával jinou, ale tak, jak to je, se to asi nějak zaplatit musí. Co mi vadilo, bylo, že mě borci nepustili na náměstí, ač jsem chtěl navštívit pouze bankomat.

 4. Nechápu, proč v návětí článku je uvedeno 16. ročník Bernard Festu. Pokud si dobře vzpomínám, tato slavnost proběhla pouze několik let zpět a předtím, jak již bylo někým zmíněno, probíhaly klasické slavnosti piva.
  Také nejsem největší fanoušek humpoleckého piva, ale jedenáctka se vypít dá, když není nic jiného po ruce.

  1. Komu se chlastačka na náměstí nelíbí, ať tam neleze a drží hubu…..
   Je to prosté a pochopitelné.

    1. Humpolec bez Bernard festu si umím klidně představit. Představit si budeme muset i Humpolec s posunutým nebo zrušeným autobusovým nádražím, přehnaně zúženou Lnářskou ulicí s ostrůvky trávy širšími jak chodník,což není nikde na západ od nás a kruhákem před TGM.

     1. A proč to podáváš tak negativně,místo autobusáku bude zřejmě nový Kaufland,travnaté pásy ve Lnářské,Okružní i jinde nahradí stezky pro cyklisty a na nové Tyršovo náměstí si holt budeš muset zvyknout.A je to.

    2. Posuďte sami,ale dle mého názoru z rozhovoru pana Bernarda pro Pelhřimovský deník vyplývá,že každoroční slavnosti piva v Humpolci jsou pro něj ztrátové:

     Už jste se bavili o hospodářském výsledku festivalu?

     Přesná čísla ještě neznám, ale je jasné, že festival tentokrát skončil ve hmatatelnější ztrátě. Návštěvníků přece jenom přišlo výrazně méně, než kdyby bylo krásné počasí. Pokud ale pořádáme festival pod otevřeným nebem, nic s tímto faktorem nenaděláme.

     …tato formulace přece znamená,že letošní ročník je ztrátovější než ročníky předešlé! Přesto se sluší za tuto akci poděkovat,ale já bych určitě o p a k o v a n ě nedotoval ztrátovou akci. K. Lešovský

     1. Děkuju za to, že jsme se jako každý pátek nevyspali a ten posranej sobotní ohňostroj nám vzbudil našeho nemocného 6-ti měsíčního syna. Hlavně že si notoři nalili do palice.

     2. Podobnou akci bych umístil do areálu závodiště. Náměstí přeci není tak veliké.

     3. Klídek,v říjnu budou komunální volby,to jsem zvědav kolik procent lidí přijde,jestli jen zase 40,tak proč ty kecy?!

 5. tak tohle fakt nechápu. V Humpolci po celý rok chcípnul pes, pivní slavnosti prostě fajn.
  400,- na víkend mi fakt nepřijde moc, to stojí normálně lístek na jednu kapelu. Ale ono je snadné raději remcat, sedět doma na zadku a nic nedělat!

  Tohle mi fakt na Humpolci vadi!

  Markétka

   1. taky jsem se odstěhovala:)

    a to se neumíš ani podepsat? Pokud něco, tak se remcáte jenom vy

    Markétka

    1. Tady bylo vždycky strašně moc závistivejch hajzlů. A čím větší neschopná nula tím víc zavistivá a remcající. Nic novýho pod sluncem, ani tady v Humpě.

 6. Pan Bernard dělá festival tak,jak ho dělá. Podle počtu lidí, které na něj chodí nejen z Humpolce, ale i z blízka i daleka, je úspěšný. Když chce někdo dělat pivní slavnosti, kde se bude točit 20 druhů piv, ať si pronajme náměstí zorganizuje si to, pozve si regionální kapely za pivo a buřta a uspokojí hlad po tomto druhu zábavy (podle uvedených názorů zájem o tuto zábavu určitě je). Budu první, který mu bude přát úspěch. Můžete dát vstup zdarma, pivo za 10 Kč a jsem zvědav, jak to vyjde ekonomicky. Mimochodem akcí zdarma se zábavou a jídlem je přece „… Nesem vám“ před Vánoci, kterou pořádají místní podnikatelé společně s kulturním střediskem. Ale i na tom si mnoho lidí najde mouchy. Takže nejlepší je nic nedělat, odkroutit si svou osmičku v Kolbence, lehnout si doma k telenovelám nebo k Internetu a nadávat, že se v tom Humpolci nic neděje a naopak když se děje, že tady není klid. … a pořád dokola. Snaha dělat něco pro nějakou skupinu lidí, ať zdarma nebo za nějaký peníz, musí být po zásluze potrestán, protože to nikdy nebude pro všechny. Vím to z vlastní zkušenosti.Jirka

  1. Tak pod tohle se Jirko klidně podepíšu. Krásně a výstižně řečeno. Ale ono to máš jedno, to je házení perel sviním …. ty kterým to patří to stejně nepochopí a budou tady remcat pořád ….

   Axl

   1. Čau když budete mít čas a náladu ukažte se. Středa 18.8. 2010,Humpolec – Lokál 410 ( Bar na schodech – 100m od Billy ),od 20h.,Zdarma!!,Hrají: NAŠROT hc/crossover legenda ( Havlíčkův Brod ) a AGGRESSIVE TYRANTS hc/grind ( Světlá n.S.).Všechny zve Jakub Cecek.Info o kapelách na:www.bandzone.cz/nasrot a http://www.tyrani.wz.cz

   1. Absolut souhlas s Jirkou a Markétkou!..závistivé a neschopné nuly jsou všude,Humpolec nevyjímaje..
    Stando díky za super piváče.. Franta

    1. Stando jdi se s festem bodnout. Karel, Tonda, Vašek, Milan, Pepa, Vlasta, Martin. Ať to nemusím psát 7 x jako ostatní.

     1. Třeba by stálo za to přemýšlet o změně schématu festivalu. Nemusí tu být jen špičkoví umělci a známé celebrity. Co třeba podpořit i mladé začínající kapely, víc country stylu např. apod.
      Pak by i náklady nemusely být tak vysoké. Bez urážky a závisti. To pro některé příznivce festivalu, kteří každý nesouhlas nazývají závistí, kritikou apod

     2. Příznivcem pivních nejsem, nicméně závistivý a blbě remcající nuly mi silně vadí. Nevadí zcela jistě jen závistivým remcajícím nulám.
      Bacha! Nezaměňovat zavistivý remcání s konstruktivní kritikou.
      Takže, pro ty co mají dobrý nápad a né blbý závistivý kecy je tu hozená rukavice, jak udělat něco lepšího jak Bernardfest. Šance pro schopné a šikovné lidičky.

     3. trochu mimo kámo..vydejchej se a uvědom si velikost obou podniků..jejich výstav a vůbec

     4. tak trošku jiný level ne!

      a pochopitelně bez podpisu, že mě to nepřekvapuje

      Markétka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Film a dějiny 2010: Křesťané a pohané

Po Srp 9 , 2010
Program filmového festivalu Film a dějiny 2010: Křesťané a pohané, který se uskuteční na hradě Orlík nad Humpolcem od 17. do 22. 8. 2010. Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef

You May Like

Témata