Blesky a kroupy odpoledne opět zasypou Čechy, na Moravu dorazí v úterý

Meteorologové vydali další výstrahu před velmi silnými bouřkami. Vysoký stupeň nebezpečí vyhlásili na odpoledne ve všech krajích Čech mimo Karlovarského a Ústeckého. V úterý ráno nebezpečí v Čechách pomine a živly se přesunou na Moravu.

Výstraha je další v sérii – do středu Evropy se začátkem prázdnin jednoduše dorazilo léto se vším, co k němu patří. A k letním vysokým teplotám také neodmyslitelně patří bouřky často provázené silným větrem a blesky.
"V pondělí večer a v noci na úterý očekáváme v oblasti frontálního rozhraní
v Čechách tvorbu silných bouřek, které budou lokálně doprovázené
přívalovými srážkami s úhrny až 40 milimetrů, kroupami a silnými nárazy větru až kolem 25 metrů za sekundu," sdělil iDNES.cz meteorolog Stanislav Racko (vše o výstraze na webu meteorologů najdete zde)
Vysoký stupeň nebezpečí tak meteorologové vyhlásili od pondělní 15. hodiny do úterního rána pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj a Vysočinu. V některých okresech plzeňského kraje hodnotí meteorologové nebezpečí jen jako nízké.
Stejně nebezpečné podle meteorologů budou bouřky, které v úterý zasáhnou Moravu. Pro všechny čtyři moravské kraje platí výstraha od úterního poledne do třiadvacáté hodiny večerní. Varování před vysokými teplotami na Moravě platí do odvolání.
Příčinou bouřek je zvlněná fronta oddělující velmi teplý vzduch na jihovýchodě Evropy od chladnějšího severozápadu. Takto rozdanými kartami bude počasí hrát i v dalších dnech. Na západě a severozápadě Čech očekává Český hydrometeorologický ústav v noci i intenzivnější trvalý déšť.
Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Noční bořka přinesla v Suché i mohutné krupobití.

Ojediněle bouřky doprovodí krupobití. Ilustrační snímek| foto: Anna Vavríková,MF DNES

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/vystraha-pred-bourkami-07y-/domaci.aspx?c=A120702_121041_domaci_jw

Čtěte dále:   Hry z "tajuplného světa"

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jiřice uspěly v soutěži Vesnice roku

Po Čvc 2 , 2012
Obec Jiřice získala „Cenu naděje pro živý venkov – za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích“ v letošním krajském kole soutěže Vesnice roku, kterého se zúčastnilo 33 obcí. Čtěte dále:   Jízda Vysočinou

You May Like

Témata