Budoucnost autobusového nádraží? Obchody nebo parkoviště pro kamiony

31

Dvě města na Vysočině, dvě autobusová nádraží a v dohledné době zřejmě také hned dvojí stěhování. Dopravní společnost ICOM transport opustí svá současná stanoviště v Humpolci a Jihlavě.

Jsou to lukrativní místa. A momentálně na nich stojí autobusová nádraží, která vlastní společnost ICOM transport. Ta je chce opustit a postavit si menší stanoviště jinde. Na pozemek v Humpolci už má dokonce i kupce – developerskou společnost RC Reinvest.

„Je to všeobecný trend. Stará nádraží jsou předimenzovaná. Dnes jezdí autobusy zhruba třetina lidí než dříve,“ tvrdí Jan Varhaník z vedení společnosti ICOM transport.

V Humpolci bude firma budovat nové, výrazně menší nádraží ve svém vlastním areálu. V krajském městě by se pak stání měla přesunout k současné železniční stanici Jihlava-město, kde má v budoucnu vzniknout dopravní terminál. I zde by mělo být maximálně deset míst pro autobusy. „Co uděláme pak se současným jihlavským nádražím, zatím nevíme. Ale je to místo v centru,“ podotýká Varhaník.

Zdroj a celý článek na: http://jihlava.idnes.cz/ve-dvou-mestech-na-vysocine-se-bude-stehovat-autobusove-nadrazi-p8f-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150415_2155538_jihlava-zpravy_evs

Petr

31 thoughts on “Budoucnost autobusového nádraží? Obchody nebo parkoviště pro kamiony

 1. Takže budoucnost autobusové dopravy v Humpolci vidím dost černě. Autobusák se zkrátka zruší úplně,tedy ten nynější. Postaví se nový. Hned pak se zruší veškeré zastávky ve městě a lidi budou nuceni chodit dlouhou štreku až tam. A navíc je to tam dost nebezpečné. Chodníky veškeré žádné,provoz velký,takže se opět bude čekat,až se něco stane. Jako vždy. Do toho parkoviště pro kamiony. A co myslíte,že udělají dálkoví dopravci TREDOS a JH-Bus? Díky tomu,že v Hu už se plánují pouze jednosměrné ulice,do města se budou autobusy jen těžko dostávat. Jednoduše sem do HU se nebude zajíždět. Takže když budu chtít jet do Prahy,budu muset na autobus do PE nebo do Jihlavy. Hezká vyhlídka pro město na dálnici. To chceme?

  1. To chtějí ty paka co vymysleli a podepsali tu přihlouplou petici ! Stále věřím, že většina zastupitelů má selský rozum a podpoří návrh na výstavbu obchodů na stávajícím autobusáku.

   1. Kdo dneska chodí nakupovat pěšky? Vždyt už ani před těma marketama co tu jsou se nedá zaparkovat.

   2. Petice proti prodeji pozemku, které má ve vlastnictví město byla zcela zákonná forma vyjádření názoru obyvatelstva, ale nazývat je PAKY, to fakt ukazuje charakter některých…

   1. to je sice fakt,ale neni to město na dálnici a navíc tam je vlakové nádraží,které je větší jak u nás v HU.

 2. Ideální zastávka pro dálkové autobusy, či malé nádraží (městské) by bylo v oplocené zahradě u bývalého Primatexu ul. Lnářská. Teď je tam myslím Lion. Místa je tam dost. Na nic se to nevyužívá. Dopravně dobře dostupné z okružní a hlavně kousek do centra města. Ovšem komu ten pozemek patří,…

   1. No to je pro dost lidí sakra rozdíl 200 metrů do kopce :-), jo beru ,ale potom tam zůstane ta ruina po starém AN. Ty obchody budou upřímně vzhledově lepší a pro lidi výhodnější.

    1. Proč ruina? Soukromý vlastník ICOM jistě vybaví pozemek po nádraží kvalitním vybavením pro šofery, aby tam mohli parkovat..

 3. Lidi už se proberte, lepší obchod než parkoviště kamionů. Já jsem pro Kaufland!!!
  Jack Humpolec

  1. Otázkou je, zda toto parkoviště bude povoleno patřičnými orgány životního prostředí, to zdaleka jisté není…

 4. Je vidět jak se ICOM stará o svůj majetek ,zdejší AN které mu spadlo zadarmo do klína nechá chátrat ,vůbec se o něj nestará a tvrdí že je to komunistický gigant,který se má zbourat. Já projezdím denně jako technik několik měst, a ve většině měst mají vybudované pěkné AN se zelení a s rozkvetlími květinovými záhony ,s přilehlími obchůdky a reklamními cedulemi místních podnikatelů.
  Nevím ,když to jde jinde ,proč ne v Humpolci.
  Od začátku fa.ICOM nechávala řízeně toto prostranství AN chátrat ,aby mohlo být prodáno developerům za účasti MěÚ!!

  Pavel

  1. Kazdy ma nejakou uchylku, ale o zavislosti na AN jsem jeste neslysel. U vas bych ale uprednostnil jine zarizeni, jmenuje se ZS a predmet CJ.

 5. A jé. Koukněte na web města. Je tam zápis z Komise pro rozvoj města. Mnohé otázky jsou tam zodpovězeny!

  1. No, to jsem četl v pátek a je to plné perel… Smlouva podepsána pod sankcí, takže jsem strachy málem neusnul… Mám dojem, že propaganda překračuje své meze.
   A všimněte si, že dle zápisu 8 přítomných členů komise 2x hlasovalo a součet halsů je vždy 9. Domnívám se, že toto hlasování je neplatné.

   1. Taky se mi zdá, že zápis tendenčně straní odpůrcům obchodní zóny a přesunu AN. Investora bych vyhnal a ICOMU pozemky a budovy vyvlastnil. Co ty už si dovolují za vlastní peníze, to už přesahuje všechny meze!

    1. Šetřete ironií, asi jste mne nepochopil/a. Já nejsem odpůrcem stěhování AN a respektuji soukromý majetek. V tomto směru probíhá již nějakou dobu oboustranná propaganda, to víme všichni.
     Ta ale podle mne nepatří do výstupů jednání městských orgánů.
     A že 6+3 je 8, to je pro mne taky novinka.

     1. Komise pro rozvoj města je jen poradní orgán rady města, nic víc. Že tam mají převahu ti co nechtějí obchodní zónu na místě stávajícího AN je pro mne smutným zjištěním. Horší však je, že nenavrhují radě žádnou smysluplnou koncepci jak dál, když se plácek neprodá. Mám nedobrý pocit, že tam nakonec to parkoviště kamionů bude.

     2. Na prezenční listině zveřejněné se zápisem je však devět podpisů. Tak bude chyba asi někde jinde než v počtech. Houbař

   1. Aby slavní soukromníci drželi zastupitele v šachu a tlačili na ně parkovištěm kamionů. O to tu jde..

    Rád bych viděl ty příznivce obchodní zóny, zatím křičí jen na humpolaku, ale jinde vidět nejsou. Jenom kritizují petici proti prodeji, ale udělat sami za vznik Kauflandu, to se bojí

    A nikdo také neví zda DHDEKOR prodá ty pozemky, kde mají vyrůst ty další obchody, o tom je ticho.

    Takže neprodat ono parkoviště je zatím jediné smysluplné řešení

     1. Do garáže pro auto. Nejsou přece žádné socky, aby jezdili busem. Ale oni to dělají pro ty ostatní, co tím busem jezdí. To, že těm vyhovují městské zastávky a na AN kašlou, jim ale nevadí. Transparentní borci to prostě zařídí, bo nějaké socky jim do toho nebudou kecat. Oni jediní vědí, co je správné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

RENOMIA Arena ožije autokrosem

Po Dub 20 , 2015
Již jen několik dní zbývá do okamžiku, kdy se v humpolecké RENOMIA Areně odehraje úvodní dějství nového ročníku autokrosového domácího šampionátu. Ten je zároveň součástí Zóny Střední Evropy a pro mnoho pilotů možností poladit formu svoji i techniky před startem evropského šampionátu. Není proto divu, že pořadatelé obdrželi více než […]

You May Like

Témata