Ortopedie v Golčově Jeníkově skončila. Pacienty čeká cestování

49

V řadě měst na Vysočině postupně končí specializované ambulance. Ortopedi a další chybějí v nemocnicích. Například v Humpolci řešili problém, kde najít zubaře, pediatra a praktika. „Chybí interní a kožní lékař. Sami odcházející doktoři shánějí někoho, …

Do ortopedické ambulance v Golčově Jeníkově se už pacienti nedostanou. Od nového roku je zavřená. „To je rána. Zvlášť když máte potíže a sotva dojdete z krámu domů,“ povzdechla si Lenka Libecajtová z Jeníkova, když se dozvěděla, že nejbližší ortopéd ordinuje v Havlíčkově Brodě.

Axl

49 thoughts on “Ortopedie v Golčově Jeníkově skončila. Pacienty čeká cestování

 1. V Humpolci se to stále řeší a s tímhle výsledkem bude za pár let z polikliniky vietnamská tržnice

  1. Omyl. V Humpolci se k lél.péči neřeší nic. Jenom se o tom hodně píše,připravujou se plakáty a t d. a vyvolává dojem o řešení.Ale činy chybý.

   1. A jak chcete v kapitalismu donutit mladé nebo nové lékaře jít do Humpolce? To by mě opravdu zajímalo. Myslíte,že jim stačí jen místnost ordinace a byty? To už dávno ne. Jediná cesta v budoucnu bude znovu zavést umístěnky jako to bylo v dobách 60.let. Bohužel. Jinak opravdu doktoři v menších městech nebudou.

   2. Přesně, řeší se moře, pak nové přírodní koupaliště, ale doktoři – zubaři, pediatři apod. tu nejsou! Chtělo by to tu aktivitu vyvíjet jinde a ne psat do novin.

    1. Máš pravdu to co popisuješ jsou aktivity opozice. Co teda dělá koalice a placený starostové za min. 70 000 kč ? Nespadá tohle do jejich dení práce ?

     1. Rozhodně nevymejsli takovy megaprojekty a zastira tim jak jim jde o blaho mesta. Na co mi je bahňák, když nemám zubare a deti doktora? I opoziční zastupitel může zkusit oslovit lékaře…

     2. Ale pochopte, že oni jsou ted mladí, nic je nebolí, netíží, tak vymýšlejí ptakoviny. Někteří z nich se ještě v životě dostatečně nerealizovali a navíc chtějí k lizu, u nějž teď je někdo jiný. Už to proboha všichni pochopte, tohle je klasický boj o moc, jaký lidstvo zná od nepaměti, jen prostředky se historicky mění. Vůbec bych to nepřeceňoval.

 2. 30 let vám zde vládne ODS, kterou zajímá jen koryto, ale to že zde nejsou doktoři, je chyba HUGA.

  Začíná mi to připomínat celostátní politiku: za všechno může Kalousek

  Nezlobte se, ale za co to jsou ti naši představitelé města královsky placeni????

  1. A co jako mají dělat? Jezdit po republice a přetahovat doktory odjinud? Nebo nabídnout z městské kasy každému ulovenému doktorovi milion na ruku a ordinaci zdarma? Možná by to řešení bylo,ale nevím jak by se na to dívala veřejnost, že se utrácí městské prachy.

   Je to o tom, že doktoři nechtějí do malých měst. Mají miliony výmluv a také, pokud jsou manželé, chtějí kvalitní práci i pro partnerku či manželku. Dívejte se trochu kolem sebe a vnímejte realitu.

 3. Zrejme to radni nejsou schopni stihnout, tak by jim s tim Hugny mohly helfnout. Pokud tedy chteji neco uzitecneho delat .

 4. Problém s lékaři, nevyřešíte lousknutím prstu, zde jasně vidíte, že se mělo konat již před 5 lety, kdy bylo jasný kolik lékařů bude odcházet do důchodu.
  Bohužel Humpolec nikdy neměl ve vedení města strategicky uvažujícího a konajícího manažera vše se vždy řešilo a řeší ad hoc.
  Odpovědnost hledejte u představitelů ODS, ale pozor, budou jen blábolit.
  Kučera, Bernard, Kukrechtová, Kratochvíl, Bendl, Brukner, Mácha, Arnotová, Balnohová, Namyslo, Vystrčil, Hrdlička, to jsou ti, kteří zde seděli a sedí několik volebních období, to oni se musí zodpovídat za současnou katastrofální situaci.

  Máte pravdu HUGO by mělo zkusit pomoct a nejen HUGO, ale všichni občani Humpolce. Jen je dobré vědět, že za tento stav vděčíme pasivitě výše vyjmenovaných zastupitelů!!

  1. Tady máte manažerů plný barák.
   https://www.mzcr.cz/
   a koneckonců top manažera máme premiérem

   Myslet si, že výše jmenovaní zastupitelé s celkovou zastaralou koncepcí zdravotnictví a celorepublikovým nedostatkem lékařů můžou na komunální úrovni udělat něco více, než se děje v poslední době, je poměrně naivní.

   No a kdyby se problémem chtěl někdo zaobírat do hloubky, tak přidám ještě jeden kontakt
   https://www.vzp.cz/
   Tam Vám strategicky uvažující manažeři vysvětlí, jak je (ne)možno otevřít novou ordinaci a jak funguje veřejné zdravotní pojištění – zde platí klasika z Básníků – levně nakoupit, draze prodat a hlavně … pozdržet platbu (respektive nezaplatit, protože je důležitý především zisk, nikoliv pacient).

   frrrr

 5. Hugo především. Měly by ukázat, jak by to vypadalo pokud by dostaly důvěru voličů. A že by vyřešením takových problémů posbíraly hlasy o tom není pochyb. Moře Ládi Hrušky a hádky na radnici, se obávám, na alespoň dostatečný volební úspěch stačit nebudou.

  1. Na nic víc se zatím nezmohli. Sice poukázali na nějaké ty problémy, ale suma sumárum ničeho nedosáhli, a že ambice měli veliké…

   1. Z opozice toho ukazují pořád až až. Kdyby takhle aktivní jako HUGo v opozici byla samotna vládnoucí koalice tak by jsme se měli náramně. Už se těším až se Hugo ujme kormidla na radnici.

    1. Jestli bude mít koho HUGO nasadit. O tom to je. Přejít od návrhů i kritiky, mnohdy oprávněné, k jasnému lídrovství a převzetí odpovědnosti. Pořád ty koně do čela nevidím..

     1. Hlavně, že koně Kratochvíla vidíte.
      Takhle slaboučkýho starostu překoná kde kdo.

      Volič rozhodne, nebojte😀😀😀

   2. HUGO odhalilo porušování zákonů ze strany úředníků a Pivovaru Bernard.
    Kdyby nic jiného tenhle kousek už HUGU a chyceným provinilcům nikdo neodpáře.

    Líbí se mi, že chtějí mimo jiné, aby se v Humpolci měřilo všem stejným metrem.

    Věřím, že i v nadcházejících dvou letech budou HUGO konstruktivní a aktivní opozicí, která půjde důsledně po levárnách, nezákonnostech a klientelismu, který se zde neštítí ničeho.

    1. Jejich práce přeci není jen proti pivovaru. Dyť oni i Hrala ze STAN pořád ukazujou jak jsou kompetentní, připravení a znalí což starostovi prostě vadí. Kratochvíl kolikrát nerozumí tomu o čem mladá opozice fundovaně mluví, protože KK prostě nemá jejich kvality a jenom se je snaží umlčovat. HUGO, go, go, go! Společně se STAN můžete posunout naše město kupředu. Už je na čase ! A na pivovar se vyprdněte.

     1. To je tak hezky štvavý příspěvek plný adorace na jedné straně a opovržení na druhé…To mi připomíná mladé hrdé komsomolce. Nebo třeba nějaký ten Jugend.

    2. Já pořád čekám kdy se konečně dozvíme, kdo je vlastně zodpovědný za všechny ty levárny a porušování zákonů, na které poukazují z opozice a ono nic. Na začátku to vypadalo, že půjde půlka úředníků a radních sedet, jak to byla velká kauza, a nakonec to vypadá na směšný výplod fantazie pár lidí.

     1. uz se tesime jak tady budou po volbach knucet, ze je zase nikdo nezvolil
      a jaky jsou Humpolaci debilove 🤣

     2. Zákony byly porušeny ze strany úředníků, Jůzl, Trnka, Hrbek a dále Pivovaru Bernar a společností Vodak.

      Jakým stylem budou potrestáni, tak to se musíte obrátit na vedení města, které by mělo v této věci konat.
      Vystavení pokut a postihy pro úředníky opravdu nemůže vyměřovat opozice😂😂😂 Buďme rádi, že opozice se činí, tak alespoň někdo na tyto nezákonnosti upozornil. A prosím pěkně nikdo z vedení to nezpochybnil, dokonce pan Bernard se veřejně na ZM omlouval za černé stavby.

      Problém je, že v tomto mafiánském prostředí, pochybuji, že vedení města bude konat!!!

     3. A budou kňučet ty z KDU-CSL a ODS jako před dvěmi lety když Hugo a STAn jako noví subjekty uhráli 5 pozic ? Na nový strany dobrý ne ? To byl pěknej počátek. Nejsou to ODs a KDu který prorokovaly Hugu maximálně jednoho zastupitelskýho ?

     4. Já zase pořád čekám, kdy vybere ryznerjugend k hanobení svých protivníků konečně někoho gramotného. Tohle je opravdu výsměch českému jazyku… Možná byste mohli namísto happeningů ve Stromovce uspořádat pro vaše ovečky kurz základů ČJ.

  1. Co se trápit porušováním zákonů od místní správy (Jůzl), nebo státní správy (Hrbek, Trnka), nebo firem Pivovar Bernard, Vodak.
   Vždyť se zde píše s gramatickými chybami a to je to nejhorší.

   Porušování zákonů je proti pravopisným chybám čajíček.

   Máte pokroucené vidění světa, vy budete evidentně součást toho klientelistického molochu, co zde otravuje život. Hnusný papalášství!!!

   Zajímalo by mě, jak by se zde obhajoval pravopis, pokud by zákony porušovali lidé a firmy spojené s HUGO!

   1. Přesně! Mám pokřivené vidění světa. Jako každý, kdo odmítá nekriticky přijímat Vaše teze o dělení světa na černou a bílou. Pokud máte nějaké důkazy o tom, že Vámi výše zmíněné osoby porušují zákony, pak do toho, žijeme v právním státě, jistě dojde k nápravě. To ale musíte přijít na správná místa, s fakty. Výkřiky zde si pouze kompenzujete nejaky komplex, s tím Vam tu ale asi nikdo nepomůže, to musíte vyhledat odbornou pomoc.

 6. To že byly porušeny zákony, přiznal osobně na ZM 30.9. 2020 pan Stanislav Bernard je to na videu, mimochodem co jiného je založení černé stavby?

  A je snad na městě, aby to vyřešilo, ať již pokutou nebo jiným nápravným prostředkem, nepasuji se do role soudce to mi nepřináleží, jsem jen občan Humpolce, ktery chce , aby se měřilo všem stejnym metrem. A to se mi libí na HUGU, padni, komu padni!

  1. To máte jistě pravdu, že zákon porušil SB, ale v čem vidíte porušení zákonů ze strany úředníků? Oni mu tam ty trubky snad ručně pokládali? Navíc mu přijde logické, když je rozkopana silnice, dát tam vše co je třeba, než ji za měsíc kopat znova…

 7. Jelikož se jedná o černou stavbu, kterou založil Pivovar Bernard, bez potřebných stavebních povolení, na pozemcích města, tak je neoddiskutovatelné, že úředníci zastupující ve stavebním řízení město ( Jůzl, Trnka, Hrbek), tak měli ze své pozice v momentě, když zjistili pivovarské nezákonné počínání (kontrolní dny) okamžitě přerušit stavbu, (zaznamenat do stavebního deníku a zahájit správní řízení), což neudělali.
  Mimochodem ani ti úředníci nepopírají, že porušili zákony.

  Jediný kdo nekoná je město, žádná pokuta pro Pivovar Bernard, žádná pokuta pro Vodak, který tu černotu prováděl, žádný postih pro úředníky.
  Ruka, ruku myje!!!

  A dost! Mám plný zuby klientelistickýho města pro byznys!

  Svět se zbláznil, držme se zákonů a né pokrytců, kteří tyto zákony obcházejí a nedodržují!!!

  Jsou to škodiči naší demokracie!!!

  1. Trošku si pletete dojmy s pojmy, ale už vas nebudu dráždit, aby vam nerupla cévka, a nebo guma od tepláků…

  1. Vidím, že věčný obhájci podvodnýho jednání, jsou vyargumentováni.
   A když už žádný fakta nejsou schopni předložit, tak se uchýlí k plytkostem atd….

   Byl jsem dlouheletý volič místní ODS, ale když vidím, jaké věci se zde v poslední době objevují, jsem přesvědčen, že 4 roky opoziční pauzy našim “občanským demokratům”, jenom prospějí.

   Uvidíme za dva roky jak dopadnou volby, ale HUGO a STAN mají již dnes mé sympatie, tak si to nepokazte😀👍😀

   1. A ja je budu taky volit, a uz se tesim, jak bude vsechno fungovat a nase mesto vzkvetat! 🙂 Zdenda Ryzner bude starosta, na vsechno dohlidne a vsechny ty nekalosti potresta….

     1. Oligarcha Bernard, který město využívá pro zlevnění svého podnikání, je jak ropucha na prameni.

      Souhlasím s vámi pryč s oligarchou a každým takovým, který upřednostňuje vlastní zájmy před zájmy města.

     2. Proberte se. Oligarchie tu je už dávno. Velkopodnikatelé napříč městem ho ovládají.A je jedno zda je to ten z pivovarského průmyslu nebo jiného.

     3. Tím spíš proč s tím v dalším volebním období nepokračovat. To zní rozumně.

     4. Hele si myslim že horší než teď to určitě nebude. Chobotnice je pěkně propletená na mnoha místech.Je na času dát šanci změně kdy jindy když ne při nejbližšim možným termínu. Volby 2022 rozhodnou kam se město vydá. Bude to střet generací mladˇoši versus staříci-dinousauři .

     5. To je za ty léta pod ODS a S.B. krakatice. Chotnice proti tomu hadr !!

 8. Každej soudnej občan Humpolce vidí, že je 8smička černá stavba. A kdo to nevidí má problém….. oční problém😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Známky nebo slovní hodnocení? Školy na Vysočině k tomu přistupují různě

Út Led 19 , 2021
Známky nebo slovní hodnocení? Pro řadu žáků či studentů bude letos v pololetí tak trochu překvapením, co vlastně uvidí na svém vysvědčení. Třeba vedení základní školy Hálkova v Humpolci nechává rozhodnutí o tom, jak žáky v pololetí ohodnotit, čistě na jednotlivých učitelích.
Známky nebo slovní hodnocení? Školy na Vysočině k tomu přistupují různě

You May Like

Témata