Bývalý policista z Humpolce sbírá váhy. Otevřel originální muzeum

Pět místností na půdě plné vah všech velikostí. Už skoro čtyřicet let let sbírá váhy Miroslav Moravec z Humpolce na Pelhřimovsku. Má jich téměř dva tisíce. Vytvořil z nich originální soukromé muzeum.

Nechtěl se prý z krásy starých řemesel těšit sám. Váhy kupoval, hledal v inzerátech. Na policích, na stropě, na zdech i na podlaze, všude jsou k vidění váhy, na kterých prababičky odměřovaly mouku. stará vahadla, decimálky na vážení brambor. I ty nejpřesnější laboratorní váhy, které zváží i lidský vlas. A třeba i speciální váhy pro zlatníky, které je možné složit do kapsy.

Čtěte dále:   Klienti pěti SeniorCenter SeneCura navštívili v Praze Senát, setkali se i s Milošem Vystrčilem

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o pivovaru - EKOLIST.CZ: Pivovar vysázel v Humpolci malou chmelnici, zatím tam chmel rostl jen v zahradě

Po Čvc 10 , 2023
Rodinný pivovar Bernard má v Humpolci vlastní malou chmelnici. Na pozemku pod železniční tratí u výpadové silnice na Jihlavu na jaře žáci tamní České zemědělské akademie nasázeli 144 sazenic. První větší úroda se dá očekávat za dva roky. Pivovar bude z vlastního chmele vařit speciální pivo, k jehož výrobě zatím […]
Pivovar Bernard vytvořil za pomoci studentů České zemědělské akademie malou chmelnici se 144 sazenicemi chmele, ze kterého by měl být vařen pivní speciál, 17. května 2023 Humpolec, Pelhřimovsko.

You May Like

Témata