CCS: Benzin na Vysočině mírně zdražil, nafta naopak zlevnila

Na Vysočině v minulém týdnu mírně stoupla cena benzinu, litr naturalu je za 34,99 Kč. Vyplývá to z úterních údajů společnosti CCS.

BenzinV.jpg

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou nahoru o čtyři haléře a prodává se za 34,95 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu stoupla v průměru o devět haléřů na 34,74 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 34,64 koruny za litr. To je o 12 haléřů více než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 35,23 Kč (o 15 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji se naopak snížila o čtyři haléře, řidiči ji nakoupí za 35,64 Kč za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o dva haléře na 35,50 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Pelhřimov, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 35,42 Kč za litr (o 11 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v okrese Havlíčkův Brod, kde se za jeden litr platí v průměru 35,78 Kč. Tedy o devět haléřů více před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

Zdroj: MEDIAFAX

Čtěte dále:   Zubařka v Humpolci. Dosud působila v Praze, ordinaci bylo třeba upravit

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Infocentrum bude zavřeno

Pá Pro 30 , 2011
V pondělí 2.1.2012 bude infocentrum v Humpolci zavřeno z důvodu inventury. Infocentrum děkuje za pochopení. Čtěte dále:   Zubařka v Humpolci. Dosud působila v Praze, ordinaci bylo třeba upravit

You May Like

Témata