Cena parcel v Mírové ulici nebude zanedbatelná

6

Humpolecká radnice uzavřela výběrové řízení na dodavatele základního technického vybavení k 23 parcelám v lokalitě Mírová. Zakázku získala akciová společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, které město za vybudování sítí zaplatí částku 22,5 milionu korun.

Jedná se o poměrně vysokou částku, která se nutně promítne do celkové ceny parcel, za jakou budou ve finále prodávány. O konečné cifře rozhodne městské zastupitelstvo, zatím cena vychází na téměř jeden milion korun za jednu parcelu. K této částce bude ještě přičtena cena pozemků, které radnice vykupovala za 250 Kč/m2.


První parcely by měly být k dispozici v druhé polovině příštího roku.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Staré a nemocné stromy z Humpolce zmizí

myska

6 thoughts on “Cena parcel v Mírové ulici nebude zanedbatelná

  1. Otázka je zda bude někdo ochotný takovou sumu za takto „kvalitní pozemek“ zaplatit. Stačí se podívat na hrůzu, která vyrostla v okolí zimního stadionu, a případného stavebníka hned přejde chuť. V přeplněném kempingu plném architektonických perel bude chtět žít málokdo.

    1. S tou hrůzou máte zcela pravdu. Když se podívám od Protektu p. Machka vzhůru ulicí k lesu a vidím jak je ta nová horní část ulice uhnutá z přímé linie, čert mě bere. To je jako by v Pařížské ul. v Praze postavili to kyvadlo (které už stejně nefunguje) o 50 metrů stranou.

  2. V textu prispevku neni specifikovana rozloha parcely. Pokud zaplatim milion za 2.000 m2, vyjde jednotkova cena stejne jako v Cipku. 🙂

    1. Počty jsou to jednoduchý: 23 parcel za 22,5 míče je cca 980 talířů za parcelu + za každý metr 250 kačen . To je šílená cifra za plácek v ghettu připomínající uprchlickej tábor v Palestině /nebo v Cípku 🙂 /

      1. …O konečné cifře rozhodne městské zastupitelstvo – budou muset hodne slevnit, parcely jsou zhruba 750 m2, takze vysledna cena se zatim pohybuje kolem 1 200 000 kč. V dané lokalitě navíc bude několik typů zástavby; bytové, řadové a ted i rodinné domky a v projektu se bohužel nepočítá s žádnou formou oddělení od sídliště Mírová – Družstevní, takže to bude natlačeno na sebe a celkově to bude působit velmi neštastně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hledáte podnikatelské nebe? Vítejte v Humpolci!

Čt Říj 30 , 2008
Jak již Humpolák informoval, naše město se umístilo na 1.příčce rozsáhlého průzkumu „Město pro byznys“. Ve spolupráci týdeníku Ekonom a renomované agentury Factum Invenio vznikal po dobu půl roku v České republice unikátní výzkum, který mapoval podmínky pro podnikání ve městech na celém území našeho státu. Soutěž se stala jedním […]

You May Like

Témata