Ceny jako za časů normalizace. Kaufland v Humpolci vyprodává potraviny

4

Tak levné potraviny nikdy v novodobé historii nebyly. Společnost Kaufland reaguje na současnou světovou krizi. V očekávání zvýšené poptávky po potravinách od zákazníků, kteří se chtějí zásobit potravinami, srazila pobočka v Humpolci ceny potravin na minimum.

Kilogram brambor je normálně v řetezcích k dostání od 20 až do 40 korun. Někde ale také skoro zadarmo. Cenu 1,10 nasadil jen pro dnešní den Kaufland v Humpolci. Kaufland nasadil cenu brambor, kterou trumfl i normalizační časy. V roce 1976 tehdejší státní aparát nastavil stálé ceny 1,60 za kilogram brambor. A v roce 1990, kdy odstartovala ekonomická transformace, stálo stejné množství 2,83 koruny a ceny se začaly rok od roku utrhávat ze řetězu.

Zpátky do časů normalizace. Kaufland prodával brambory za 1 korunu
Zpátky do časů normalizace. Kaufland prodával brambory za 1 korunu

Podobnou cenovou politiku nasadil humpolecký Kaufland pro dnešní den i u jiných potravin. Zde je několik příkladů, které nám prozradila manažerka pro prodejny Kauflandu na Vysočině, Bandura Krumplová:

1 kg pšeničné hladké mouky ……. 4,99 Kčs
1 l polotučného mléka trvanlivého  …… 3,85 Kčs
10 ks čerstvá vejce XL …… 7,90 Kčs
1 ks rohlík tukový …… 0,20 Kčs

plus další a další položky.

„Chceme vyjít zákazníkům vstříc a poskytnout jim možnost se předzásobit kvalitními a levným potravinami.“, prozradila důvod takového cenového snížení manažerka.

„Zájem je od rána obrovský. Momentě jsou u nás v prodejně desítky lidí. Bohužel nemůžeme zaručit že tyto ceny budeme moci podržet celý den. Také nevíme jak dlouho nám vydrží zásoby. Takže potraviny za tyto ceny je u nás možno dostat buď do vyprodání zásob, nebo nejdéle do 2 hodiny odpolední. Po druhé hodině jsme se rozhodli tuto cenovou nabídku ukončit a vrátit se k standartním cenám. Proto bych ráda doporučila zákazníkům, aby neotáleli a vydali se k nám co nejříve.“, dodala Krumplová.

Podle našich informací tato akce bude nadlouho jediná. V dalších dnech se naopak očekává výrazné zdražení potravin a nárůst cen.

Axl

4 thoughts on “Ceny jako za časů normalizace. Kaufland v Humpolci vyprodává potraviny

  1. Ty jo, podobnou akci dneska v Humpolci odstartovala Benzina. Prý se chtějí zbavit zásob. Ale ne ta u dálnice, ale ta v ulici 5. května. Teď jsem jel právě kolem. Tvl, masakr. Benzín za 32,90 a nafta za 34,90. Už se tam dělají pěkný fronty!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dopadli drogové dealery: v Pelhřimově prodávali marihuanu, v Humpolci pervitin

Po Dub 4 , 2022
V síti kriminalistů skončila žena, která distribuovala dalším mladým lidem marihuanu. Marihuanu prodávala přibližně od začátku loňského roku na různých místech zejména v Pelhřimově.
Marihuana - ilustrační foto

You May Like

Témata