Chcete pracovat na hradě Orlíku?

25

Chcete pracovat na hradě Orlíku? Hledáme brigádníka staršího 18 let.

Chcete pracovat na hradě Orlíku?

Hledáme brigádníka staršího 18 let na

místo pokladní/průvodce v termínu 7.-19. srpna.

Podrobnější informace

získáte a hlásit se můžete na: kastelan@hrad-orlik.cz 

Petr

25 thoughts on “Chcete pracovat na hradě Orlíku?

  1. Krásný den, mzda brigádníků odpovídá (stejně jako plat kastelána) práci v neziskové organizaci. Pavel Koubek – kastelán na Orlíku

     1. No odpovídající asi je, ale těžko se někdo najde…&.

     2. Já myslím, že by mohli zaskočit městští úředníci. Když tam každý z nich bude jeden den chybět tak se vůbec nic nestane…. no a je jich přes šedesát, takže do konce sezony je o brigádu vystaráno.

     3. Tak pane tajemníku, rychle rozpis a od pondělka to může frčet……

     4. Vyvolejte Jirku Sováka, jako rytíře Brtníka a trpaslíci budou makat zadarmo. Co úředníky, učitele tam nažeňte taky…i ty z radnice 😉

     5. Ucitele se musi zotavit do noveho skolniho roku.
      Aby na vsechny ty drze dementy meli dost sil.

     6. Tolik úžasných rad jsem opravdu nečekal, ale jestli po jejich napsání máte lepší den, tak je to v pořádku. Pavel Koubek

   1. Na hradě je krásně! Brigádničila jsem tam pár let při škole a moc ráda na tu práci vzpomínám!

  2. Všechno měřit jen penězi. Zadarmo ani kuře nehrabe. To jak Vy vnímáte svět, neznamená, že to tak vnímají všichni. Většina lidských činností není o mzdě, ale to je asi mimo Vaše chápaní.

   1. Nikdo normální nemůže požadovat, aby se platilo brigádníkovi/ci na Orlíku jako na Hluboké, Konopišti a jiných megahradech a zámcích, kde výprava stíhá výpravu. Orlík je známý jako zřícenina, kde toho k vidění dvakrát není a tak snad je každý soudný a pochopí, že i výdělek je spíše jako určité vylepšení, ne hlavní brigádnický příjem.

    Dnes už lidem chybí nadšení, zájem a vůle něco dělat za méně peněz. Ale divit se nemůžeme, současný politický systém tomu pomáhá. Vše je bohužel o penězích na prvním místě. Chtěli jsme to, máme to..

    1. Ale to jste na omylu. Pokud ten člověk tady odvede nějakou práci, která je nějak ohodnocena, tak musí dostat také přiměřenou odměnu. Je to tak, že ten zaměstnavatel si kupuje čas toho zaměstnance a také jeho nějaké další umění – ať už manuální, nebo duševní. A za to se musí platit tržní cena a nemluvte tady o nějakém nadšení. to do byznysu nepatří a i provozování zříceniny je totiž byznys. Pokud na sebe ten provoz nevydělá, tak musí provozovatel sehnat dotace, nebo sponzory a nebo to holt bohužel musí zavřít. jinak to nefungovat nemůže……

     1. Vy jste na velkém omylu, všechno není jen byznys. Jednou na to přijdete a bude to bolet.

     2. Krásný den, víte co je zvláštní. Já si jako kastelán na plat nestěžuju (samozřejmě by mohlo být lépe, ale to asi řekne každý), nikdo ze stávajících brigádníků si na plat nestěžuje a vracejí se opakovaně. Nikdo z vás autorů příspěvků tam na brigádě nebyl a nevíte co ta práce vlastně všechno obnáší a ani neznáte částku, která se platí. Nikdo z vás tam na brigádu ani nepůjde. Přesto máte jasno. Jestli vaše děti půjdou na brigádu doplňovat zboží do regálů v supermarketu, nebo někam k pásu, tak je to jejich a vaše volba. Jestli se najde někdo, kdo má chuť pracovat dva týdny na hradě, tak budu rád. Jestli už v Humpolci všichni raději supermarket, tak je mi to líto, ale vyřeším to.
      Byznys na zřícenině hradu se pro mne rovná komerce. Hrad Orlík není a nebude komerční záležitost. Cílem není na hradě vytřískat peníze, ale aby byl opraven a návštěvníkům na něm bylo dobře.Přijďte se podívat. Pavel Koubek – kastelán na Orlíku

     3. Pana Koubka znám a určitě je to hodný a obětavý člověk s úžasným srdcem pro ostatní a pro přírodu. Ale v jednom se pan Koubek hluboce mýlí. I když nechce na hradě třískat peníze, ale chce aby se opravoval a návštěvníkům na něm bylo dobře, tak se jedná v každém případě o byznys, protože i toto je o penězích. A pokud se to dělá jen z nadšení, ale bez toho, aby se ctila pravidla byznysu, tak ty konce nebývají ideální a těch příkladů jsou sovky a tisíce. Víte ona i charita je byznys, jinak to prostě nefunguje…&..

     4. Jen nerozumný a prázdný člověk může napsat, že vše je jen o penězích. Takových lidí je mě líto, svět podle nich by bylo hrozné místo pro život. Díky všem těm co dělají svoji činnost z lásky k věci, to platí i v případě hradu Orlík. Přeji všem těm co tam pracují aby se nenechali otrávit hloupými názory na jejich práci.

     5. S hloupými názory na práci souhlasím, každý, kdo má pocit, že „by se mělo….“ by zasloužil jednu výchovnou latí přes záda.
      Ale.
      Rozumný člověk počítá. Vše _je_ o penězích. Ono opravdu nelze dělat charitu a dobro z ničeho. A každý, kdo by chtěl konat dobro a počítá přitom s penězi z venku by si měl uvědomit, odkud se ty peníze berou. Totiž právě od těch prázdných a nerozumných lidí, víte?
      Je část těchto lidí, například pan Koubek, který s tím problém zjevně nemá, ale je část lidí, kteří mají pocit že jejich práce je „dobro“ a tedy že jim okolí _musí_ přispět a oceňovat je. Vžil se pro ně název „dobroser“ a – nejmenuji, neukazuji – každý ve svém okolí umí takového tvora najít, že 😉

     6. Ale tak jistě, že by se chtěl každý dostat do stavu, kdy by nemusel řešit peníze. O tom není pochyb.

     7. Jestli berete byznys jako rozumné hospodaření, tak v tom případě ano, i na Orlíku děláme byznys. Pavel Koubek

     8. Tyto veci proste bez dotaci poaradne delat nelze.
      Se vsim vsudy . Z hovna bic neupletes, natoz s nim prasknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina

Po Srp 6 , 2018
Srpen 2018

You May Like

Témata