Čistý řez. Lípy Na Skalce v Humpolci ochrání odborník s pilou

Zanedbaný vnitroloblok bytových domů Na Skalce v Humpolci na Pelhřimovsku dostává nový vzhled. Přibude parkoviště a hřiště pro děti. Dominantou dvora jsou tři nádherné lípy. Aby stromy kvůli stavebním pracím neutrpěly, je úkol pro zkušeného arboristu, jakým je soudní znalec v oboru dendrologie Miroslava Kohela.

Jak říká Deníku, z jižních Čech ho do Humpolce pozvala místní radnice, konkrétně odbor životního prostředí a památkové péče. „Jak je vidět, vedoucímu odboru Františku Kocmanovi na zeleni ve městě záleží,“ zdůrazňuje. Miroslav Kohel je špičkou ve svém oboru. Deník ho zastihl, jak se v předklonu pohybuje několik metrů od jedné z urostlých lip a v opatrně vyhloubené brázdě kontroluje kořeny. „Pravda je bohužel taková, že stromy na staveništi po nájezdu strojů často utrpí. Kmeny sice chrání dřevěné bednění, ale bagr likviduje jejich kořeny hodně necitlivě. Prostě při hloubení jam několik metrů kořeny doslova vyrve ze země. Jenže to může do budoucna strom nenávratně poškodit a on časem uschne,“ vysvětluje Deníku.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bezdomovci v Humpolci. Moc jich prý není, ale jsou vidět

Po Kvě 6 , 2024
Vypadají ošuntěle, chovají se zvláštně. Bezdomovci nebo lidé, které lze za bezdomovce považovat, vadí některým obyvatelům Humpolce na Pelhřimovsku.

You May Like

Témata