Bývalou Jednotu v Hněvkovicích využijí děti. Budovu koupilo město

15

Pro zřízení dětské skupiny může sloužit budova dnes již nevyužívané prodejny Jednota v humpolecké místní části Hněvkovice. O jejím výkupu rozhodli zastupitelé.

„Toto rozhodnutí navázalo na minulé jednání zastupitelstva, které schválilo uvolnění prostředků na vypracování projektové dokumentace pro tento účel,“ informoval místostarosta Humpolce Petr Machek.

Obyvatelé Hněvkovic projevili o využití budovy zájem. „Z prvotních koncepčních úvah architekta je možná vzhledem k velikosti objektu dětská skupina pro čtyřiadvacet dětí,“ dodal místostarosta Pavel Hrala.

Město za budovu a přilehlé pozemky zaplatí 3,7 milionu korun. Zároveň pro tento účel v letošním roce využije dotační titul na základě výzvy Národního plánu obnovy.

Axl

15 thoughts on “Bývalou Jednotu v Hněvkovicích využijí děti. Budovu koupilo město

 1. Je někde ke zjištění kolik peněz do městské kasy případně za každou městskou část ročně?

   1. Ptá se, kolik peněz ročně přinesou městské části. Zřejmě mu jde o rentabilitu investic, v tomto případě do městské části Hněvkovice. Některé věci se ale samozřejmě jen z pohledu peněz hodnotit nedají.

    1. Nehodnotím rentabilitu investic a neptám se na Hněvkovice, zajímá mě kolik finančních prostředků přinese do rozpočtu města každá městská část. Pokud někdo ví, budu rád, když by se o tuto informaci podělil.

     1. nehodnotis…. ale dotazem to zacina a pohledem pres prsty to konci

 2. Tyhle úvahy mi připomínají situaci kdy se rozhodovalo o investici na opravu chodníku v jedné místní části. Tam zaznělo, ať si to opraví za své. My jim po chodnících nechodí , ale oni po našich chodí. Tenkrát se tenhle názor neprosadil, věřím, že to stejně dopadne i tentokrát.

   1. autor tim chce naznacit, ze kdyz se jedna o prijem, tak jsme to my a kdyz to znamena vydaj tak jsou to oni….

 3. Jsem rád, že vám to něco připomnělo, ale tato otázka není úvahou a ani jí být nemá, stejně jako nemá předkládat názor, který tam nejsem schopen identifikovat ani po vašem fundovaném rozboru konkrétní situace a tak v samotném závěru položená otázka zůstává stále jen tou otázkou na kterou bohatě postačí odpověď.

  Otázka:
  kolik finančních prostředků přinese do rozpočtu města každá městská část?Pokud někdo ví, budu rád, když by se o tuto informaci podělil.
  Pokud nevíte, nepište.

  1. Minimálně jistou částku krát počet obyvatel. To si myslím. Např. Rozkoš , Hněvkovice, to je dohoromady cca.600 lidí

 4. Rozvoj města ( i místních částí) je vždy dobrý. Tato investice je rozumější než nákup Spolkáče, tam nasypete 150mil kvůli 20 plesům a pár tanečním. Štěstí, že už Kratochvíl není starostou a doufám že tím příštím bude Petr Machek, inteligentní, makající, velice slušný člověk, který dělá pro město již 10 let všichni komunální politici by se měli od něj učit. Držim mu palce!

  BtW z každého rodinného domu o čtyřčlenné rodině dostanete cca 25 tis ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Druhý týden na Platformě

Út Čvc 4 , 2023
Festival je v plném proudu. Ve druhém týdnu pro vás máme naši tradiční stálici, performativní žánr Slam poetry. S Anatolem Svahilcem tentokrát dorazí Katuna a Pan Tadeáš. Nezapomeňte také přijít na plnotučný čtvrtek nebo sobotní brunch s báječným divadlem pro děti.

You May Like

Témata