Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

1

Téměř o dvě stě tisíc korun přišli lidé, kteří zastavili s autem na odpočívadle na dálnici D1 u Humpolce. Peníze jim sebrali dva cizinci. Ty však brzy i s penězi dopadli policisté.

Krádež se stala v neděli časně ráno. Cizinci původem z Balkánského poloostrova ve věku pětatřicet a třicet let si vytipovali zaparkované auto. Starší z mužů zabavil posádku, která stála venku. Mladší z dvojice v nestřeženém okamžiku otevřel dveře a z místa mezi předními sedadly sebral příruční tašku. „Vzal peníze a tašku při odchodu ke svému vozidlu opodál odhodil. Poté i se svým komplicem společně odjeli,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Hned po oznámení na místo vyrazili dálniční policisté z Velkého Beranova. „Podařilo se jim velmi rychle zjistit popis pachatelů, vytěžit kamerové záznamy a zjistit typ a značku vozidla, se kterým odjeli. Okamžitě předali informace policistům v krajích, kam vozidlo směřovalo,“ popsala mluvčí.

Policisté spolupracovali s kolegy ve Středočeském a Ústeckém kraji. Dopadnout zloděje se podařilo policistům z dálničního oddělení Řehlovice. A podezřelí muži zamířili zpátky na Vysočinu. I s ukradenými penězi, které bude se tak budou moct vrátit zpět k poškozeným. Případ si převzali pelhřimovští kriminalisté.

Státní zástupce podal návrh na potrestání cizinců. „Soudem jim byl uložen trest odnětí svobody v délce jednoho roku s podmíněným odkladem se zkušební dobou jednoho a půl roku a tříletým vyhoštěním z České republiky,“ dodala Lébrová.

Axl

One thought on “Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

  1. Skvěle to tady v ČR vedeme. Lidi nemůžou znát původ zločinců, úředníci to schovávají za mlhavé označení balkánský poloostrov. Dacani, kteří prokazatelně úmyslně provedli trestný čin dostanou podmínku a na celé tři roky (!) nesmí do ČR.
    Zlatej středověk.
    Policii díky za dobrou práci, soudce a úřady poslat na balkánský poloostrov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Street Food Festival Pelhřimov

Čt Čvc 20 , 2023
Druhý ročník Street Food Festivalu v Pelhřimově je tady! Tuto sobotu 22. červenec 2023 od 10:00 do 19:00 hodin.

You May Like

Témata