Čtyři důvody, proč v Humpolci končí pohotovost

20

Místostarosta Humpolce Ing.Tomáš Křišťan uvedl hlavní důvody, které vedly ke zrušení víkendové lékařské služby první pomoci. Podle jeho slov byla tou pověstnou poslední kapkou politika ČSSD a její úspěch v krajských volbách.

O tom, že pohotovost v Humpolci končí k datu 31.12.2008, Humpolák již informoval. V dnešní Mladé frontě najdete vyjádření, jaké okolnosti měly na tento akt vliv.


 


1) Malá návštěvnost (Město na zřízení a provoz pohotovostní ordinace vydalo zhruba jeden milion korun. Pohotovost však nebyla využívána tak, jak radnice očekávala, tj. její službu využilo maximálně 9 pacientů denně.)


2) Minimum místních pacientů (Pohotovost navštěvovali především chataři a chalupáři z okolí města.)


3) Malá finanční podpora okolních obcí (Finančně podpořit službu, kterou dosud platil jen Humpolec, zamýšlely pouze čtyři obce ze čtyřiadvaceti oslovených.)


4) Politika ČSSD a její úspěch v krajských volbách (Sociální demokracie slíbila, že zruší poplatky v krajských nemocnicích, což znamená, že ani na pohotovostech by lidé nic neplatili. To by se ovšem netýkalo Humpolce, kde pohotovost kraji nepatří. Devadesátikorunový poplatek by tak z města mohl vyhnat i to minimum zájemců o službu pohotovosti.)


 


Celý článek z MF Dnes najdete zde: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=mfvrchovina&v=278&c=1092822

Čtěte dále:   Humpolecký jarmark

myska

20 thoughts on “Čtyři důvody, proč v Humpolci končí pohotovost

 1. Ještě by bylo potřeba uvést kolik pacientů bylo opravdu ošetřeno a kolik jich stejně bylo posláno do Pelhřimova.Dále kolik pacientů si přišlo např. pro prášky na bolest atd.Nevím, jestli je tato služba odpovídá nákladům jednoho milionu.Somdis

  1. Musím souhlasit, vždyť snad kromě banálního šití se posílalo vždy se vším do PE nebo HB. V dnešní době kdy auto má snad každý, je pro Humpoláky dostupnost nemocnice v PE velmi přijatelná.

  2. No,byl jsem tam asi dvakrát a ani jednou jsem neměl pocit,že by mi tam chtěli pomoci.Víc je zajímala kartička ZP.Výbornej vedlejšák pro naše obvoďáky.Asi jsem neměl štěstí.Vůbec se nedivim okolnim obcím,že to nechtěj dotovat,asi vědí proč.
   Pavel.

   1. Důvod ke zrušení se najde vždy..Rušení všeho možného jsme svědky za poslední léta u čeho buď

    1. Na prvním místě je přece podnikání, zdraví lidí nikoho nezajímá. Humpolec = město pro byznys. Zeptejte se Hynka, jak získat 150 tis. Kč, které mohly putovat do oblasti zdravotnictví.

     1. Ať žije VŘSR !!! Na prvním místě je přece podnikání……. Tak takovej nesmysl dokáže vyblejt jen opravdovej komančovskej dobytek. Na Kubu s tebou, tam ti ukážou co je zdravotní péče.
      A Hynek neHynek…….

 2. Asi tomu moc nerozumím, proč za rušení pohotovosti mohou socani, když na okrese doposud vládli modrý ptáci a volby byly až teď na podzim. Vyjádření p. Křišťana mi připadá dost podivné, za pomyslné šňůrky snad do voleb tahal někdo jiný. Modrá je dobrá, ale děkujeme odejděte.

 3. Konečně pořádné rozhodnutí! Když chce veřejnost vládu ČSSD, ať si to sežere s plnou parádou a se všemi nutně souvisejícími důsledky! L.K.

   1. Teď se v tom ztrácím. Máš namysli až bude potřebovat pomoc komouš či socan – to jedno, nebo prostě nějakej levingston? V podstatě je to jedno, protože i to jsou lidi a Hypokratova přísaha je jen jedna. Tady bych rozdíly nedělal.

 4. Před rokem to vypadalo takhle:

  http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4037

  Osobně jsem rád že zástupci města loni našli odvahu LSPP řešit „nesystémově“. Pokud by to pokračovalo tak bych se nezlobil, a jako občan města bych oželel třeba kus nového chodníku.
  Jisté je že reorganizace LSPP v kraji proběhla za vedení p.Hájka (ODS). Nevím jaký postoj má vůči současnému systému ČSSD, ale zřejmě ani pod vedením dalšího pelhřimáka se pro Humpolec nic nezmění. Bohužel…

  1. nechápu nářky sympatizantů ODS na socany. Kraj tady 8 let kormidlovali modří,pan Vystrčil hejtman málem brečel,když musel skončit. Změna přijít musela,snad si ODS nemyslela,že bude hnít na kraji další 4 roky. K LSSP si myslím,že než mít studii bazénu za 2 miliony,tak tady pohotovost být mohla.

   1. No třeba já sympatizant ODS nejsem, ale vracet se zpátky ke komančům prostřednictvím socanský party, se mi fakt ekluje. Tupej návrat do strašný minulosti to je zoufalství. Možná by stačilo vyměnit Topola a spol nebo nevím. Škoda, že na kandidátce nebyla Dělnická strana. Název příšerný ale program za úvahu rozhodně stojí. Jí podobní obstály letos velmi dobře jak v SRN tak v Öst. Ano pořádný Jörg tady chybí !

    1. Dělnická strana??? To snad nemůžete myslet vážně?! Komunisty odmítáte a extremisty jedním tahem podsouváte kam jsme to dopracovali…:( Už tu chybí snad jen nějakej pošuk jako byl Adolf Hitler! h.

    2. Ne ne Hitlera rozhodně ne. Taky nechci aby komíni budili Lenina nebo Stalina. Jen se mi zdá, že poměrně dost lidí má hodně krátkou paměť co to tady bylo totáče za svoloč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dobrá zpráva pro běžkaře

Čt Lis 27 , 2008
Jste milovníci běžkového lyžování? Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu … Pokud máte chuť si konečně vyrazit na běžky, a zrovna nemáte čas, náladu nebo možnost vyrazit na některé naše velehory, nevadí. Máte přiležitost si užít sněhu a bílé stopy, aniž by jste museli někam jet stovky kilometrů. V […]

You May Like

Témata