Čtyři miliony korun kraj investuje do oprav stávajících a budování nových cyklot

1

Celé čtyři miliony korun si mezi sebe rozdělí dvacet úspěšných žadatelů grantového programu Fondu Vysočiny s názvem Cyklodoprava a cykloturistika 2017.

 „Krajské dotace půjdou na výstavbu a rekonstrukci odpočívek v rámci cyklotras, na zpracování projektové dokumentace cyklostezek a na zlepšení povrchů komunikací stávající sítě cyklotras i místních účelových komunikací,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionální rozvoje, který má na starosti i Fond Vysočiny Pavel Pacal.
 
 
 

Část dotací už schválila Rada Kraje Vysočina, o přidělení dalších bude jednat Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém nejbližším květnovém zasedání. Pokud krajské orgány navržené dotace jednotlivým žadatelům schválí, projektovou dokumentaci na budoucí cyklostezky v regionu Velké Dářko vyhotoví s pomocí krajských prostředků Subregion Velké Dářko, podobně využije prostředky i Mikroregion Novoměstsko resp. obce Nová Ves u Nového Města na Moravě nebo Radňovice. Další stupeň projektové dokumentace podpoří kraj i v případě cyklostezky propojující Kostelec u Jihlavy – Třešť – Hodice.

Místo pro odpočinek díky grantovému programu Fondu Vysočiny s největší pravděpodobností vznikne u rybníka Roštejn v blízkosti Telče, u Horní Krupé v lokalitě Trčolec, v centru Jemnice, na trase Haberskem se rozšíří sportovně odpočinkové místo v Habrech. Opravy se dočká úsek cyklotrasy 4155 u Nové Vsi u Světlé nad Sázavou, cyklostezka podél řeky Sázavy v Havlíčkově Brodě, další úsek páteřní cyklostezky ve Žďáře nad Sázavou nebo komunikace na cyklotrase Jihlava – Třebíč – Raabs v Šebkovicích. Po novém povrchu budou cyklisté jezdit i na cyklotrase 5111 k Černým lesům u Brtnice.

Grantový program Cyklodoprava a cykloturistika kraj letos realizuje třetím rokem a za tu dobu na rozvoj infrastruktury pro cyklisty na Vysočině prostřednictvím Fondu Vysočiny přispěl částkou 9,5 milionu korun.

  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Petr Stejskal, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
 

Petr

One thought on “Čtyři miliony korun kraj investuje do oprav stávajících a budování nových cyklot

  1. But if a lady does not care about the time, she can opt for an rolex replica sale [www.watchesreplica2m.com] for her wrist. And for guys who are looking for a dash of hublot replica uk [www.hublotreplicauk.co.uk], the Invicta Elements Woven Leather & Stainless Steel 8.5″ Black Men’s Bracelet can be worn with or instead of a rolex replica [www.khaosan-hotels.com]. The key to a successful accessory is that is should not look like an accessory at all  but rather a natural element in the rolex replica uk [www.firstreplicarolex.co.uk]. Whatever you want to say with your look, Invicta has the rolex replica [www.khaosan-hotels.com] to help you say it more effectively. Because an Invecta accessory is more than just a timepiece or a rolex replica uk [www.firstreplicarolex.co.uk] the icing on the cake for your unique look. Thats why Invecta is the home of the ultimate accessory!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj Vysočina podpoří zachování venkovských prodejen

Čt Dub 27 , 2017
Kraj Vysočina podpoří provoz prodejen potravin a smíšeného zboží v nejmenších obcích. Samosprávy, které samy provozují prodejnu nebo přispívají na její provoz, budou moci už v červnu požádat o dotaci z Fondu Vysočiny.

You May Like

Témata