Cyklisté budou mít v Humpolci novou cyklostezku, dělníci dodělávají druhou etapu

27

Do konce měsíce bude hotová další etapa cyklostezky u Humpolce. Tu chodí využívat také Pavel Zelenka. „Počkáme, až to otevřou a až bude lepší počasí. Pak se podíváme, co je nového. Spíše ji ale navštěvujeme po svých, než na kole. Letos jsme tam ještě nezavítali. Naposledy jsme tam byli loni, takže to napravíme. Její návštěvu doma naplánujeme nějak spontánně,“ prozradil se smíchem Zelenka.

Nejde o poslední plánované úpravy cyklostezky. „Máme hotovou první fázi, doděláváme druhou a další plánujeme. Chceme pokračovat, ale zatím to drhne. Ne všichni majitelé pozemků jsou totiž ochotní ho prodat. Takže jde o dlouhodobý proces,“ sdělil místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner. A dodal, že letos jde o poslední úpravu. Práce budou pokračovat za rok, pokud se s majiteli pozemků dohodnou.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/cykliste-budou-mit-v-humpolci-novou-cyklostezku-delnici-dodelavaji-druhou-etapu.html

Axl

27 thoughts on “Cyklisté budou mít v Humpolci novou cyklostezku, dělníci dodělávají druhou etapu

 1. Moc hezký článek, ale absolutně jsme se z něho nedozvěděli, kde nová cyklostezka povede. Ví to prosím někdo?

 2. Hlavně by to chtělo dodělat chodník v Lužické ulici až k rybníku Hadina, aby se nemuselo chodit po silnici. Vím, že se bude dělat druhá půlka Lužické až příští rok, ale jak to bude s chodníkem? Zase bude končit u Autie (Duo transu) ?

  1. Ano, to je velice důležité a k vážnému zamyšlení. Je to téměř nutnost pro bezpečnost chodců a cyklistů. Nejlépe to udělat jako stezku pro smíšený provoz, hlavně ale něco.

   1. Taky si myslím, že to zámková dlažba zrovna být nemusí, ale může 🙂 Jedná se o 300m a věřím, že bude chodník víc využitý než chodník v Krasoňově…

    1. Takže chodník v Krasoňově se vám zdá nevyužitý? V místě,kde vede hlavní tah na Jihlavu mají lidé chodit loužemi u silnice?

     1. Asi máte pravdu, ale ještě jsem na tom chodníku nikoho neviděl.

   1. Pokud vím, tak od okružní křižovatky na Čejovské vede bez přerušení chodník až k závodišti Zlaté podkovy, dále plynule navazují (včetně nových) pěší/cyklostezky kudy se dostanete bezpečně až pod čejovský kopec. Dále je již katastr obce Čejov, takže co by tam město mělo budovat vy „normální člověče“? Tohle je vám málo?

    1. Prozatím by stačil i postupný krok vybudovat chodník až na kraj katastru města, ale to by si tam nejdříve musel postavit někdo z místní šlechty. S Čejovem by určitě byla řeč aby navázal od kopce. A výsledkem by bylo bezpečné propojení pro chodce a mámy s kočárky, nebo i ty cyklisty. Jenže vám o žádné propojení s obcí, kterou nemáte pod velením, nejde. Není liž pravda?

     1. proc? protoze by to mozna vyuzil jeden clovek? vzdyt je to kravina, nikdo by to nepouzival, mozna cyklisti a ty maj stezek dostatek.

     2. No, je vidět že vidíte všem lidem v Čejově do hlavy a víte úplně přesně co chtějí a nechtějí. Je vás tady škoda, máte na větší posty. Pokud by to tady řídily opravdu normální lidé, tak by se zajímali více o možnosti dostupnosti okolních obcí, třeba i Jiřic. Petrovice, které tu zmniňoval nějaký vtipálek jsou opravdu na pěší spojení už dost daleko. Lidé, co si tu hrají na politiky, mají stále plná ústa jak pracují pro lidi. Už víme jak se mohou přetrhnout vstřícností k lidem vařícím pivo. Ale že by někdo řešil možnosti lepšího, a hlavně bezpečnějšího připojení okolních vesnic? To se radši pošlou peníze na pomník vrahům. No jasně, proč by se tím také zabývali, za značkou Humpolec nezájem. Že v Jiřicích, Čejově a dalších obcích řešili svoje potřeby bydlení mladí lidé z města, to zavinili ti co se dlouhá léta v zastupitelstvu a nebyli, nejsou a nebudou schopni zajistit parcely za rozumnou cenu v katastru města. A protože se vám tento text nebude líbit, tak to pro sebe vyřešíte nálepkou HUGONACISTA.

     3. Promo jste Frantisku smrtelne urazil tim, ze jste uvedl, ze tato debata zas az tak uplne anonymni neni. A ja Vam dekuji za zpravu, ze jste mi potvrdil moji domnenku o mnozstvi „skalnich“ zastancu HUGO. Mel jsem ten pocit, ze snad nekteri reaguji sami na sebe.

     4. tak se pojdme vsadit, ze kdyz vyhraje HUGO, klidne i opakovane (tj. na 8 let) ze zadny chodnik do Jiric, Komorovic, Cejova nebo kamkoliv nebude. To je lepsi podporovat napr. lokalni dopravu – to zatim nikoho nenapadlo. Vemte si, ze v Praze maj deti mestskou do urciteho veku zdarma. Tady jedete z Cejova, Zeliva, Jiric, Hnevkovic za slevu ale furt za penize. Proc by treba misto chodniku od nikud nikam, ktery bude stat x milionu nemohla byt podporovana lokalni doprava mezi vesnicemi do Humpolce. Takova primestska, meststka. Stacily by minibusy. Mezi 7 a 9 rano a pak po 14 hodine treba do 18. Nejaky mlady inzenyr by to urcite vymyslel….hmm? No a predesilam, ze to je jen dalsi z napadu. Tj. klidne reknete ze je to blbost. Ja si to same myslim o chodniku do Cejova.

     5. Dá se dělat mnoho věcí, ale je dobré mít finance pod precizní kontrolou.
      Problém stávající koalice je, že financím nikdo z nich nerozumí.
      Vyhazujou se zde miliony pro kamarady a pak nezbývá třeba na příměstskou dopravu.
      Dobře to popisuje na hugo fb, ve svém medailonku pan Voplakal.

      Jo a nejsem Promo, ale souhlasím se spoustou věcí co lidé z huga navrhují či kritizují.

   2. Kdyby na radnici seděli normální lidi, byl by chodník alespoň ve Spojovací ulici, aby chodci
    nemuseli uskakovat před projíždějícími auty. A v zimě pak do vyhrnutého sněhu.

    1. Tak o chodnících si zde můžeme povídat opravdu dlouho.
     Ulice Na Závodí v centru města, chodník tam postavil jen oan Rýzner, bohužel končí před obchodem Konzum, zbytek chodíme vyšlapanou pěšinkou v trávě.

     Ale chápu to, jsme město pro byznys, nejsme město pro lidi.

     1. „Svatý Rýznere, oroduj za nás!“…. Ámen. (Modlitba členů HUGO za lepší Humpolec i sluneční soustavu)

 3. Docela vtipný 🙂 ,,zajistit parcely za rozumnou cenu v katastru města,, ta komunistická touha po cizím majetku tu pořád je . V civilizovaných státech se totiž cena pozemku určuje nabídkou a poptávkou…

 4. To už je taková diagnoza komunistů, starat se o cizí majetek. Jinak jsem rád, že máme v ústavě už 33 let nedotknutelnost soukromého majetku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letní taneční škola 2022

St Dub 27 , 2022
Letní taneční škola je intenzivní taneční soustředění, které propojuje širokou skupinu mladých tanečnic a tanečníků různých věkových kategorií. Posláním Letní taneční školy je i v létě probouzet radost z tance a zdravého pohybu v malých i velkých lidech a nabídnout jim smysluplný a bohatý program.
Letní taneční škola 2022

You May Like

Témata