HUMPOLEC JE MĚSTO S NEJVĚTŠÍM IMISNÍM ZNEČISTĚNÍM NA VYSOČINĚ

40

Humpolec, město pro byznys velkých firem, je městem s imisemi nejvíce znečištěným ovzduším na Vysočině

. Jedovaté, karcinogenní imise, které často překračují limity, generuje provoz na dálnici D1 spolu se silničním tahem České Budějovice – Hradec Králové. Vzestup  oxidů dusíku, benzopyrenu a benzenu ve vzduchu který dýcháme způsobuje nemalou měrou nekontrolovatelný nárůst kamionové dopravy, který souvisí se vznikem nových (nejen spedičních) firem v Humpolecké kotlině. K tomu připočtěme nezkontrolovatelné,  nepravidelné vypouštění emisí v průmyslovém areálu u sjezdu z D1, likvidaci centrálního autobusového terminálu a vytlačení místních i dálkových autobusů, generujících silné imisní znečistění, na zastávky do města. Živelný rozvoj výstavby průmyslových areálů, neexistence dopravní koncepce města úmyslně drobená na jednotlivé akce přispívá k tomu, že se v našem městě bude i nadále kvalita ovzduší zhoršovat. Přinášíme Vám proto grafy s monitoringem znečistění, které můžete sledovat na webovém portálu www.chmi.cz

Imisní koncentrace: Oxidy NO v letech 2009 až 2013

img_4311

Imisní koncentrace: Benzopyren v letech 2009 až 2013

img_4310

Imisní koncentrace: Benzen v letech 2009 až 2013

img_4309

Informace k imisním limitům a jejich překračování

img_4308

 převzato z: www.prohumpolecko.cz

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Rekonstrukce dvou ulic v Humpolci ještě nekončí. Oprava potrvá déle

Petr

40 thoughts on “HUMPOLEC JE MĚSTO S NEJVĚTŠÍM IMISNÍM ZNEČISTĚNÍM NA VYSOČINĚ

  1. Nemějte obavy, ty nesmysly, které tímto blábolem Spolek (protože se konečně taky pod něco podepsal) šíří, nejsou pravdivé. A lze to ověřit přímo na zdroji, který uvedl! Pokud se pozorně podíváte na uvedené stránky chmi.cz zjistíte, že naše město není, upozorňuji podle údajů pro rok 2014, mezi Oblastmi s překročením imisních limitů ohrožujících lidské zdraví. To za prvé. Za druhé neustále omílají autobusovou dopravu. Zajisté se dočetli, že hlavní příčnou znečištění benzopyronem je vytápění domácností a to z 87,1% a silniční osobní a nákladní motorová doprava se podílí „pouze“ 10.2%. Nenašel jsem sice srovnávací údaje za Vysočinu, ale mezi lokalitami s nejvyšším znečištěním se v žádném případě Humpolec nenachází. Takže klidně zůstanu bydlet v našem krásné městě. A „prudiči a proletáři všech zemí, polibte nám prd..l!

   1. Máme rok 2016, jsou údaje za letošek, nebo alespoň za rok 2015?
    Když už odkazujete na rok 2014, je pravda že v letech 2009-2013 byl Humpolec městem s největším imisním znečištěním?
    Proč se k tomu vůbec nevyjádří někdo kompetentní, nejraději z příslušného odboru MěÚ? Bez toho se jenom prohlubuje nedůvěra. Ty hloupé vzkazy na závěr o proletářích sem asi nepatří, viďte. Klidně nás ostatní dál zkráceně nazývejte „lůzou“, ať neztrácíte svůj jistě drahocený čas.

    1. Ale tak nahlédněte na stránky http://www.ovzdusivysocina.cz/. Tam když zvolíte lokalitu Humpolec, dostanete přesné informace o vývoji stavu ovzduší z konkrétních měření prováděných Zdravotním ústavem v Ostravě v lokalitě Okružní. Naleznete tam nejen reálně naměřené hodnoty pro různá roční období, ale můžete si je porovnat i s maximálními povolenými hodnotami. První měření pochází z 1.12.2012 a poslední z 6.12.2016. Při porovnání lze jednoznačně konstatovat, že k překročení limitů nad zákonem stanovený rámec nedochází, nehledě na skutečnost stálého zlepšování naměřených hodnot. Jen doufám, že přehlednou a hlavně pro většinu občanů srozumitelnou informaci uvidíme brzy v Radničních listech! A bude po fámách!

     1. No k překročení zákonných limitů sice nedochází, ale ke zdravému ovzduší máme také daleko. Bohužel…..

 1. To není zas taková novinka, ale v této oblasti se nesoutěží.
  To by bylo
  město pro byznys,
  město ubytoven,
  znečištěný město,
  město bez cyklostezek,
  město divokých revitalizací,
  město heren a kasín,
  město parkování kde se komu zachce

  No prostě sladký domov

  1. Co tady chybně předvádí současné vedení města a zastupitelé všichni víme… Byli řádně zvoleni, jsou tam. Respektovat musíme vůli voličů, chtělo by to dodat bohužel…

   Kritiků se tu objevuje dost, zkuste kandidovat a dělat to ve městě lépe, jiná cesta totiž není. A každý volič ve městě+ místních částech by si to měl roku 2018 silně uvědomit, protože éra tohoto tandemu na radnici končí. Budu velmi ráda, když se najdou noví a zodpovědní lidé… Ale jestli se najdou. V teple se to u klávesnice kritizuje velice hezky

  2. To zni dobre – mesto, kde se radnice a statni urednik nemontuje lidem do kazdeho aspektu zivota.
   Poradite, kde se takove mesto nachazi? To uz stoji za uvahu o stehovani 😉

 2. No to je přímo excelentní výplod chorého mozku některého z členů toho spolku proti rozvoji Humpolce. Takovou hovadinu, že za špatné ovzduší může přesun zastávek autobusů do středu města mohl vymyslet jen totální blb ! Navíc žádné autobusové nádraží se ještě nezrušilo a ani se nezruší, jen se přesune o kousek jinam. Ti hošani ze spolku by měli být odchyceni a umístěni do nějaké detence, protože začínají být nebezpeční i sami sobě.

  1. Jestli lžou, tak šíří poplašnou zprávu. Okamžitě na ně podejte trestní oznámení! Pokud to neučiníte, jste jejich spolupachatel a potvrzujete, že mají pravdu.

   1. UŽ jsem se lekl, že spolek skončil, dost dlouho nebylo nic slyšet. A přece dárek k vánocům. Je potřeba posílit klid a mír, aby se lépe dýchalo…..

   2. Zajímalo by mne proč se měří ovzduší pořád na stejném místě /u fotbal.hřiště/. Je známo, že do Humpolce převážně proudí vzduch od D1 /západní proudění/, mikročástice ve zplodinách hlavně z velkého množství naftových motorů mohou, protože jsou lehké, mít spad ve vzdálenějších místech ve městě. ˇPodle zkušeností bych řekl, že nejvíce je zasažena zhruba východní polovina města.

 3. Vanocni snuzka polopravd a lzi od spiciho Spolku proti rozvoji Humpolecka. To uz se zase blizi volby, ze tady zacina agitka? Nebo mate starost o vaseho bileho konika (kobylku), aby neuhynula na exhalace? Potom se ale neridte temi vyplody, co jste sesmolili, ale zkuste pochopit data se zdroje, na ktery dokonce odkazujete pod clankem.

 4. Muzu se zeptat, kdo je konkretne spojen s tim obecnym spolkem pro humpolecko? Vzdyt to jsou 3 manici sorry ale to dokazu taky – vyplodit nejakou famu typu pocet vrazd nebo kradezi aut a z toho vyvinout nejakou hlubokomyslnou analyzu o tom jak jde vsechno spatnym smerem. Pripadaj mi tady ty vykriky do tmy naprosto mimo misu. Podivejte se na Pacov. Tam rozhodne o emisich nemusi brecet, protoze vymira a lidi odtud odchazej. Zdravej vzduch, supr voda v kohoutku ale prace tam nejni. Takze tam stejne nikdo bydlet nechce….. Si halt clovek musi zvolit nejakou cestu. A mozna ze zadna neni uplne ta spravna.

     1. A copak se to provalí ? Můžete nám co nejsme v tom skvělém spolku prozradit to sladké tajemství ! Všecy kradnů a starosta šňupe, a nebo ještě něco horšího. Od vás všeználků se dá očekávat ledaco.

     2. Zase jen kecy. Některé tajemství bývá i jiné, než sladké. Třeba děsivé. Každopádně není žádným tajemstvím, že Vaše jediná schopnost vedení dialogu je urážení oponenta. Pak je třeba slušný chlap, jako Vašek Kašpar, „sráč“. Tak si poslužte.

     3. Žebříček hodnot některých lidí vede skutečně k zamyšlení.
      Třeba ten kdo se ztotožňuje a prosazuje filosofii takového hnutí, které potlačuje práva a svobody lidí, je „slušný chlap“ .

     4. Asi se budete divit, ale Vašek Kašpar je opravdu slušný chlap a byl jím i když v té partaji byl.

     5. Jak může být slušným chlapem člověk, který se neustále soudí s městem ve věci, která je evidentně ze strany města správně zpracovaná. To nám tedy vysvětlete. Ten člověk je zkrátka ne zlým ale pomateným.

     6. Možná potěžkejte ten špunt na krku co tam máte a pak si uvědomíte že p. Kašpar je jedinej co se dokáže podepsat pod nějakej text a klidně snáší kritiku těch anononymů co se stydí podepsat pod dva řádky svého svobodného výplodu

     7. Ano, pan Kašpar je slušný člověk a myslí si to mnoho lidí, co ho skutečně znají.

     8. Pro fanatické komunistobijce v Humpolci bude bohužel vždy jen kritizován za to, že byl v KSČ a KSČM. Nic jiného nevidí…

     9. Začínal jako křesťan-ministrant, poté následovalo jeho rudé tažení, předloni, po vyobcování z rodné strany, chvíli koketoval s ANO a nyní je z něj aktivní sociální demokrat! Že by se kruh uzavřel a na stará kolena by ještě ohlásil návrat ke křesťanství? Je to v pravdě rovnej a zásadovej chlap!

     10. To vypadá jak model 80% politiků
      Začínal jako KSČ kamarád, proto vystudoval školy ….
      Po revoluci otočil a během 25 let převlékl několikrát kabát.
      Teď se pravděpodobně vrhne k církvi 🙂

     11. Kritizujete pana Kašpara,ovšem co ti tzv.nezávislí kandidáti v Humpolci?? Bernard prvně kandidoval za US-DeU, jako nezávislý, pak šel opět jako nezávislý k ODS, Štěrbová začínala v KDS, pak US-DeU, nyní jako nezávislá za ANO. Takže když kritizujete někoho kdo vstoupil do ČSSD, všímejte si i jiných a možná známějších jmen v politickém humpoleckém spektru. A je jich víc

     12. Standa je typický politický turista. Za dobu co nosí triko ODS stačil koketovat s lidovci, randit s Kalouskovým knížepánem a ANOBurešovi se dokonce propůjčil na internetové stránky jako podporovatel. K Anonistům nasadil svojí kukačku, a do voleb šel kvůli svým ekonomickým zájmům za ODS. Standa rád staví na odiv svojí nechuť k politikům, ale když jde o prachy tak je rád hostí. Inu, ryzí charakter.

     13. No hlavne srovnavat pana Bernarda s Kasparem je dost mimo misu.

     14. Vůbec ne. Pokud se kritizuje Kašpar, dobrá, ale podívejme se i na jiné kandidáty v Humpolci. Nechme strano to, že jeden je majitelem pivovaru, to vůbec neřeším.

     15. Soud se konal jen jeden, druhý byl od Spolku. A ano, tato možnost napadnutí je zákonná. Soud rozhodl a je to. Není to neustálé souzení…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Česko zpívá koledy; v Humpolci 14.12. na Hor. náměstí

Po Pro 12 , 2016
MěKIS v Humpolci a Denik.cz vás srdečně zve na unikátní projekt ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. Ve stejný den a stejnou hodinu spojí pět koled celou Českou republiku Čtěte dále:   Humpolecké Velikonoce 2024

You May Like

Témata