Solná jeskyně v Humpolci

19

Od ledna 2008 funguje v Humpolci nově otevřená Solno-jódová jeskyně Axis.

Místo provozovny: Panský vrch 450, Humpolec


Kontakt – tel: 565 532 444


                       


Léčebné a relaxační kúry, které zde absolvujete na pohodlných křeslech, zvyšují psychickou kondici a podpůrně napomáhají při léčbě těchto onemocnění:


 


–         dlouhodobé onemocnění, nosu, hrdla a hrtanu


–         astma


–         onemocnění dýchacích cest


–         dlouhodobé a opakující se záněty


–         dlouhodobý zápal plic


–         chronické záněty průdušek


–         kožní onemocnění (lupenka, záněty kůže, alergie, ekzémy)


–         srdeční onemocnění a poruchy oběhového systému


–         poruchy metabolizmu


–         žaludeční a dvanácterníkové vředy


–         alergie různého typu


–         poruchy nervového systému (deprese, stres, stavy úzkosti, únavy, neurózy)


–         snížená imunita


–         snížená funkce štítné žlázy


–         vysoký krevní tlak


 


Je však nutné v některých ojedinělých případech konzultovat návštěvu solné jeskyně s lékařem. Jedná se zejména o tato onemocnění: hyperfunkce štítné žlázy, nádorová onemocnění, klaustrofobie, akutní zánětlivé stavy a tuberkulóza.


 


V solné jeskyni panuje unikátní mikroklima, které je charakteristické výjimečnou bakteriologickou čistotou vzduchu. Vzduch v solné jeskyni je nasycen částicemi minerálů a stopových prvků. Jejich postupné uvolňování má velmi kladný vliv na psychiku a celkovou kondici dětí i dospělých. V solné jeskyni se také využívá tzv.chronoterapie (tj.světelné terapie), která má taktéž velmi pozitivní vliv na celkovou kondici.


 


Vynikající léčivé účinky soli jsou známy již po staletí, za tímto účelem byly využívány na začátku solné doly. Ve světě vzniklo toto zařízení již ve 30. letech 19. století v nejznámějším solném dole Vielička při Krakowě. Od roku 1958 se v tomto dole léčí astma, choroby hrdla, dýchacích cest a alergie.V současnosti se k tomuto zdroji zdraví opět vracíme.


ilustrační foto


 

Čtěte dále:   Fotografický workshop Pohlednice pro Humpolec

myska

19 thoughts on “Solná jeskyně v Humpolci

   1. Nemohl by provozovatel sdělit otvírací dobu, kolik taková sranda stojí, přidat nějaké aktuální fotografie, jak to tam vypadá apod? 🙂

 1. Můj názor – podvod jménem solná jeskyně. Jedná se o podvod na lidech, jelikož jak známo, sůl se nevypařuje, vítr v „jeskyni“, který by sůl unášel neexistuje a rovněž vzhledem k nařízené výměně vzduchu hygienou neexistuje ani žádné mikroklima. Je to pouze zlatý důl na lidskou hloupost — V jeskyni je 12 míst, po 130 Kč, což je 1.560,- Kč/hod, což je za 10 hodin 15.600,- Kč x 30 dnů = 468.000,- Kč za měsíc. ZLATÝ DŮL NA LIDSKOU BLBOST.

  1. Proč je pisatel tohoto příspěvku anononymní. Je vidět vážený
   pisateli, že o solných jeskyních nic nevíte. Nebo z Vás mluví jen závist. Zřejmě nevíte, co vybudování jeskyně stojí a to mluvím o jeskyni jakou máte v Humpolci – ta patří mezi velmi dobré. Pokud byste měl nemocné – alergické děti a viděl jaké pokroky po zdravotní stránce dělají po návštěvách solné jeskyně, mluvil byste jinak. Ale zřejmě nemáte žádné
   zdravotní problémy a to buďte rád!. Myslím, že byste měl být příště uvážlivější ve svých výrazech. Jen na vysvětlenou, pocházím od Hradce Králové, kde v okolí navštěvujeme jeskyně, takže nemám potřebu hájit zrovna jeskyni v Humpolci, ale vím, že je velmi dobrá a pomáhá. Jste v podstatě zlý a závistivý člověk, ale přesto vám přeji, abyste jeskyni nikdy nemusel potřebovat. Jana Němcová.

   1. Dobrý den,

    Paní Němcová děkujeme za příspěvěk měl bych na Vás dotaz – spíše prosbu. Zdá se že máte s jeskyněmi kladné zkušenosti. Můžete mi je tedy doporučit? Opravdu měli na Vaše alergické děti tak velký pozitivní vliv?

    Ptám se proto, jelikož sám jsem alergiský astmatik. Jeskyně mi byly mnoha lidmi doporučovány, ale jednalo se vždy spíše o rady běžných lidí, neodborníků. Zrovna tak samozřejmně v tisku jsem četl rady, jak jsou super. Nicméně když jsem se následně ptal svého alergologa na jeho názor, zda-li má cenu jeskyně navštívit, byl veskrze skeptický a zastával názor jako pisatel prvního příspěvku, že je to pouze na tahání peněz z lidí a výsledky ve skrze žádné. Takže jsem Vás chtěl poprosit o nějaké širší info, jak se třeba alergické reakce vašich dětí zlepšili, popřípadně co přesně máte na mysli pod pojmem výrazné pokroky.

    Takže pokud najdete čas se zde se mnou (a ostatními) podělit o zkušnosti, byl bych Vám nesmírně vděčný. Děkuji mnohokrát za případnou ochotu.

    S pozdravem,

    Roman Vošický, Humpolec

    1. Vážený pane Vošický, ráda se s Vámi podělím o zkušenosti v solné jeskyni. Můžu toto s čistým svědomím doporučit. Uvědomte si ovšem, že každý člověk je individualita, a kúry v solné jeskyni působí na každého jinak. Tím myslím, že citlivější lidé můžou výsledky pocítit dříve třeba za týden, někdo až za týdny dva. Myslím si, že spousta lidí o jeskyních nic neví a čekají zázraky. Pobyty v jeskyni jsou ale pouze podpůrné a doplňkové. Tzn. buď jako prevence např. před chřipkovým obdobím, anebo naopak pokud jste po nemoci, tak na doléčení. Pokud mám mluvit k věci, tzn. vlastní zkušenosti tak věřte, že jsou velmi dobré. Syn je astmatik, každý rok jezdíme do lázní, ale co navštěvuje jeskyni velice se zlepšil. Hlavně kašle a dýchání se zlepšilo. I na atopický ekzém u dcery pobyt velice dobře působí. je pravda, že nestačí jít jen dvakrát, třikrát, ale ze začátku si myslím ve Vašem případě alespoň 2x permanentka po 10 kúrách v co nejkratší době a pak uvidíte, jak se budete cítit. ještě bych ráda upozornila na kvalitu solných jeskyní. Nevím, kterou chcete navštěvovat Vy, ale je důležité, aby byla převážně z mořské soli a což je velmi důležité, aby v jeskyni byla správná vlhkost. Tam kde používají „mlhovače“ máte vlhkost zaručenou. Ještě se zeptejte jestli je v „mlhovači“ slaná voda (což je důležité) a případně Vám na požádání mohou – pokud je to dobrá jeskyně- do fontány s mlhovačem nalít Vincentku. My jsme se s touto složbou poprvé setkali na dovolené, kde jsme navštívili jeskyni ve Vamberku (která je mimochodem jedna z nejlepších co jsme navštívili) a na požádání nám Vincentku do slané vody přilijí. Opravdu se potom velice dobře dýchá. Co se týká doporučení lékařů, máme jen ty nejlepší zkušenosti. Jak na alergologii tak i na kožním nám jeskyni doporučili. Ale víte jak to chodí, někdo může mít samozřejmě jiný názor. Nejlepší bude pokud si to na vlastní kůži nevyzkoušíte. Uvědomte si, že je to jen sůl, nemůže Vám v ničem uškodit. Přeji Vám, aby se Vám zdravotní stav zlepšil. Němcová.

     1. Paní Němcová díky moc za velice podrobnou a informovanou odpověď. Určitě solné jeskyně navštivím a uvidéíme jak to půjde.

      Ještě jednou díky.

      Roman Vošický

    2. Lákáte pěkně – na opakovanou „kůru“- vždyť je to jen násobilka. 5000 – 8000 denně čistá ruka, bez druhotných nákladů. Blikání žároviček jako v lunaparku, řeči o náhradě za pobyt u moře, „léčení všeho“ (i srdce :-))) Ještě by mohlo být v reklamách, že v „solných jeskyních“ přebývá Duch Svatý a lze očekávat Mariánská zjevení………….. Je třeba více těchto ozdravných zařízení, aby lidé byli zdraví. Ony se 2 miliony za rok jen tak někomu nepodaří vydělat a zejména na lidské důvěřivosti. Je Vám to přáno (nepochybuji, že jste majitel a děláte si reklamu). Ať vzkvétá kšeft s důvěřivostí a je pravdou, že to nikomu neublíží!!!

     1. Dobrý den,

      Nevím jestli ten příspěvek patřil mě, ale podle toho jak byl zařazen tak ano. Pláčete pak ale na zcela špatném hrobě, jelikož já majitelem onoho podniku nejsem, ani majitele nijak neznám, a ziskovost tohoto podniku je mi uplně ukradená. Já jsem jenom asthmatik, kterého zajímá, zda-li solné jeskyně mají na asthma účinek nebo ne.

      Mimochodem, i kdyby jeskyně účiné nebyly a lidé do nich lezli a utráceli za ně peníze, a jejich majitel tak vidělal ony 2 miliony, tak je to jen a jen dobrej podnikatelskej záměr, nijak neporušující zákon a akorát lidé budou hloupí, že za to budou platit (proto se taky snažím získat co nejvíce informací než tam vlezu). A Vám nezbyde nic jiného, než být nasraný, mít oči pro pláč a užírat se závistí, tak jako se užíráte už teď. 🙂

     2. A vrchol všeho je, že pisatel tvrdí, že se léčí i lupenka! A světe div se – skrz košili a svetr, pouze tím, že je v blízkosti kus soli. Ono něco jiného je se v moři (v soli) koupat, kdy vodní tříšť je větrem unášena a s ní i sůl, která je i vdechována. Jen člověk se ziskuchtivým úmyslem dokáže napsat takové bludy – lupénka, zápal plic, kardiovaskulární nemoci atd, atd. Solná jeskyně nic neléčí, ale také nic nezkazí a pobyt v ní je obdobný jako v pohádce o tom doktorovi Matějovi, kdy se ptal, co na nemoc dávali: „Někdo radil studený obklad, tak jsme ho dávali, někdo radil teplý obklad, tak jsme ho dávali“. „A pomáhalo to?“ “ Nevíme“. — Tam to ovšem byla „kůra“ zdarma, zde je to draze zaplacené. Inu – lidská důvěřivost (hloupost) nezná mezí.

     3. Vážený, vy jste buď závistivý soused těch lidí provozujících solnou jeskyni, anebo trpíte nějakým stihomamem. Předešlá odpověď od Axla vám nestačila? Máte problémy s vnímáním psaného textu či co?

      Článek, který vám tak hýbe žlučí, jsem na tyto stránky umístila já. S provozem solné jeskyně nemám nic společného a o účincích podobných alternativních metod mám pochybnosti, které téměř korespondují s tím, co jste zde uvedl. To ale neznamená, že nemůžeme občany Humpolce informovat o tom, že v jejich městě takové zařízení vzniklo. Jinak výčet nemocí, na které by solné jeskyně mohly mít eventuálně nějaký vliv (rozhodně je nevyléčí, to ani nikdo netvrdí), je převzatý z internetu, tak jak je obvykle uváděn ve všeobecných informacích. Problematika solných jeskyní určitě dělí populaci na dvě skupiny – jedna z nich je zatracuje jako nesmysl (kam patřím i já – a vy), druhá pro ně bude horovat a vlastním příkladem potvrzovat, že právě jim ona kúra pomohla. Nechte to tak být. Každý má právo volby a chce-li někdo nosit penízky do solné kasičky, tak ať je nosí, je to jeho věc. Třeba posléze zjistí, že to byly peníze vyhozené… anebo taky ne a bude mít pocit, že své zdravotní potíže nějak zredukoval. Nakonec ne nadarmo se říká: víra tvá tě uzdraví. Tak už se přestaňte rozčilovat, neboť i taková vnitřní nespokojenost a nevraživost tomu zdraví škodí. Přeji krásný a pohodový den.

   2. No axle. Dochtor nensu. Ale jednu jsem si na pozvání nedávno v Praze střihl a pokud nic jiného, je to bezva relax. Třičtvrtě hodiny v příšeří, teplota kolem dvacítky, zachumlanej pod dekou, tekoucí voda, podmanivá hudba, není nad to, když člověk nemusí nic dělat. Z tohoto titulu alespoň jednou za čas doporučuji.

 2. Je perfektní, že máme jeskyni i u nás v Humpolci. Již nemusíme dojíždět jinam.
  Solné jeskyně navštěvujeme něco přes rok a jsme velice spokojeni. Naše malé děti, které trpí na dutiny, jsou v jeskyních jako doma. Kdo neví, co to je když děti nemohou dýchat a kašlou ten nepochopí, jak jeskyně pomáhá. I na alergie a ekzémy. Nemusíme do dětí cpát tolik léků, sůl pomůže. I doma si inhalujeme solí. děkujeme za jeskyni v Humpolci. Ten příspěvek od toho anonyma – tak to mohl napsat jen hlupák. Věra Víšková.

  1. A jak inhalujete sůl, když ta se nevypařuje? Prdičky naší babičky. — Leda snad podáváte dětem sůl po lžičkách asi jako rybí tuk.

 3. Je dobré si psát sem bezplatnou REKLAMU na Zlatý důl zvaný Solná jeskyně. Je přece známo, že horníci v solných jeskyních umítrají předčasně, ačkoliv by se podle REKLAMY měli dožívat dvoj až trojnásobného věku oproti ostatním. Čímpak to asi jeno je? MOC ZDRAVÝM VZDUCHEM?????? :-))))))))

  1. Ježiš tak už to neřešte… Kdo chce, ať tam jde, kdo ne, ať nechodí. Nehledě na to, že jakákoliv diskuse o prospěšnosti/zbytečnosti procedur, která tu zatím proběhla, je naprosto invalidní, protože se neopírá o jakékoliv výsledky nezávislých studií, ale výhradně o sympatie či antipatie zúčastněných…..

   1. Po přečtení všech komentářů k solné jeskyni je člověku opravdu smutno.
    Na první pohled je patrna nevraživost k majiteli jeskyně. Pokud si přečtete komentáře k jeskyním v jiných městech najdete v nich samozřejmě reakce negativní i kladné – co člověk a zkušenosti – to jiný názor. Ti klienti co pravidelně jeskyně navštěvují mají určitě právo komentovat účinnost nebo neúčinnost jeskyni a ne ti, co tam nebyli a jen pomlouvají. Je zajímavé, že lékaře, kteří předepisují jen léky – mimochadech je to jen samá chemie, nikdo nenapadá a přitom všichni víme, že se farmaceutické firmy předhánějí ve výši úplatků pro lékaře, jen aby předepisovali právě jejich léky. A to nikomu nevadí – to je v pořádku. Ale jestli si majitel jeskyně vydělává tisíce to je předmětem zájmu (mimochodem postavit takovou jeskyni není zadarmo a splácí se pěkných pár let)! Prosím vás zamyslete se trochu nad sebou.
    Do jeskyně chodit nemusíte když nechcete, ale k lékaři jít musíte !!!
    Přeji všem čtenářům jen krásné a pohodové dny. K. Linhartová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lyžování v Orlických horách

Čt Led 10 , 2008
MěKIS Humpolec zve všechny příznivce zimních sportů na jednodenní výlet do skiareálu Čeňkovice, který je pořádán již tuto neděli 13.ledna. Čtěte dále:   Do Mánesovy ulice v Humpolci vyjedou bagry. Už brzy

You May Like

Témata