Další téměř miliarda korun míří do regionu

5

Výbor Regionální rady Jihovýchod dnes schválil více než 973 milionů korun dotací pro celkem 56 projektů, z toho 20 na Vysočině za více než 422 milionů korun a 36 v Jihomoravském kraji za více než 551 milionů korun. Dnes schválené dotace na Vysočině přispějí k modernizaci obcí a měst. Podpora je směřována i k rozvoji cestovního ruchu.

V oblasti podpory cestovního ruchu dnes dotaci získalo celkem 26 projektů za více než 577 milionů korun.  Na Novoměstsku vzniknou díky dotaci specializované sportovní trasy, dojde tak k rozšíření nabídky turistických atraktivit ve sportovním a volnočasovém areálu v Novém Městě na Moravě, který se nachází ve Vysočina  Aréně. V přilehlém lese bude vybudováno cca 20 km tzv. singletracků, co jsou stezky pro horská kola, nordic walking či track running s jednosměrným provozem. Projekt rekonstrukce budovy bývalého pivovaru v zámeckém areálu ve Žďáře nad Sázavou rozšíří stávající návštěvnické okruhy Zámku a nabídne zajímavou expozici o cisterciáckém řádu, který je s místním zámkem spojen či o období baroka.

 

Významná podpora z ROP Jihovýchod putuje také k obcím a městům, 9 projektů na Vysočině může získat až 103 milionů korun. Statutární město Jihlava a získalo peníze na regeneraci veřejných prostranství. Díky dotaci také ožije i Třebíč – Borovina. Jedná se o lokalitu, která je pozůstatkem po bývalém výrobním areálu a cílem projektu je, aby se z ní stal živý prostor. Pochůzí i pojezdové plochy, parkoviště, cyklostezka či volnočasová infrastruktura v podobě hřiště, nově budovaný sjezd z hlavní silnice a zastávka MHD, to vše přispěje k otevření této části města veřejnosti.Ve Žďáře nad Sázavou dojde ke kompletní rekonstrukci náměstí, která bude zahrnovat reorganizaci parkoviště vč. zvýšení počtu parkovacích stání pro handicapované, úpravu povrchů včetně rozšíření chodníků, plochy pro odpočinek a relaxaci či vybudování pásu vzrostlé zeleně z důvodu odhlučnění provozu z komunikace I/37.  

Čtěte dále:   Zapojte se do debat Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě

 

Kompletní seznam projektů, kterým dnes byla schválena dotace, najdete na http://www.jihovychod.cz/pro-prijemce/seznam-prijemcu-dotace-43-vrr ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tedy přibližně 18,4 miliardy korun. Proplaceno na účty příjemců dotací je již více než 12 miliard korun.

 

více informace: www.jihovychod.cz

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

5 thoughts on “Další téměř miliarda korun míří do regionu

 1. To zase bude neefektivně vynaložených anebo přímo rozkradených peněz ! 99 % dotací je špatné zlo. Ty jsou dobré akorát tak pro politiky a úředníky. Ti se na nich napakují ! A politické strany, ta z dotací a státních peněz přímo žijí !

   1. i kdyby kraj opravoval všechno co může,i kdyby chodníky byly v mramoru tak některých machům to prostě nikdy dobré nebude

    1. Já myslím, že to není o machrování, ale o zkušenostech s tím jak v tomto státě, krajích i městech a obcích fungují dotace !
     Ostatně kauza Rath a další jsou toho jen dokladem. Dotace křiví trh, podnikání, politiku a hlavně jsou obrovským podhoubím pro korupci všeho druhu. A hlavně 95 % dotací je nesmyslné a neefektivní přerozdělování peněz z veřejných zdrojů, které ovšem nejdříve musíme my všichni naplnit. A je úplně jedno, jestli se jedná o peníze z kraje, státu nebo EU – vždy se jich zpět vrátí pouze cca polovina z těch, které jsme do toho my všichni nejdříve museli odevzdat !
     A už vůbec není pravda, že dotace z EU jsou nějaké peníze navíc – to jsou těžce vykoupené naše vlastní peníze, které jsme buď už zaplatili, nebo bohatě ještě zaplatíme v budoucnu. Je třeba si uvědomit, že z EU ČR nedostane ani euro navíc. Naopak, v konečném součtu budeme v mínusu a to nepočítaje v to to co se spotřebuje na megalomanskou administrativu a co se ztratí a rozkrade po cestě z EU až k vlastní realizaci projektu v naší republice, kraji , obci.
     Vážení, ani soudruhům Leninovi, Marxovi a dalším se nesnilo o takovém socialismu, jaký nám předvádí EU !!!

     1. Doufám,že podobný diskutující v roce 2003 volil v referendu proti vstupu do EU.

      Dnes nejvíc řvou ti, kteří v roce 89 volali ..zpátky do Evropy….
      To co je v Evropě špatně to víme, tak se musí ČR snažit trochu bojovat s menšími státy za změny. Být pořád brán za potížistu Evropy to není žádné terno, to jsme bohužel za Klause takto byli bráni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Do ZOO Jihlava se v neděli dostanete za vysloužilý spotřebič

Pá Čvn 28 , 2013
Už v neděli 30. června jsou občané zváni do ZOO Jihlava. Kdo s sebou přinese tento den vysloužilý elektrospotřebič, obdrží dětskou vstupenku v hodnotě 50,- Kč zdarma, nebo slevu na lístek pro dospělého návštěvníka v této výši. Navíc děti i dospělí budou informováni o tom, jak zacházet s vysloužilým elektrozařízením, […]

You May Like

Témata