Degenerace a úpadek. Společnost na Západě už není svobodná, říká Bernard

186

Podle svých slov je principiální odpůrce dotací a křivení ekonomiky trhu. „Proto jsme nepožádali stát o příspěvek z programu Antivirus,“ tvrdí spolumajitel a ředitel stejnojmenného humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard, který se vyjadřuje také ke koronaviru, aktivistickému hnutí Black Lives Matter či kampani MeToo.

Jak se projevil na produkci a prodejích pivovaru Bernard jarní nouzový stav s v souvislosti s onemocněním covid-19?
Projevilo se to hodně. V prvních dnech padl prodej sudového piva, které nás živí především, na nulu. Podporovali jsme pak restaurace drobnými opatřeními, aby mohly prodávat přes okénka, vozili jsme jim kelímky, lahve a podporovali jsme prodej piva přes e-shop, ale to jsou samozřejmě minoritní věci. Asi za šest týdnů se nám podařilo dostat lehce přes padesát procent normálního prodeje. Když vypadly hospody, tak nám vypadlo 61 procent celkového prodeje. Na marketech jsme postupně navýšili prodej na 51 procent, ale lahve jsou proti sudům málo ziskové.

Propouštěli jste?
Vstupovali jsme do začátku omezení nouzového stavu v polovině března s poměrně velkou finanční rezervou, takže jsme měli možnost se o něco opřít. Nikoho jsme kvůli viru nepropustili, část lidí si vzala dovolenou, část byla na OČR, část lidí dělala z domova, část v režimu zkrácené práce. Ve vyinkasovaných penězích jsme přišli asi o 40 milionů korun, ale protože jsme měli rezervu, přežili jsme to bez větší krize.

Nakonec jsme ani nepožádali stát o příspěvek z programu Antivirus. Za duben jsme měli nárok asi na 600 tisíc korun. Jsme principiálně odpůrci dotací a křivení ekonomiky trhu, toho, co se bohužel dnes děje v masivním měřítku, kdy třeba ceny zakázek placených z dotací letí strmě nahoru. Ale kdoví, kdyby přišla masivní druhá vlna, třeba bychom možnost státní podpory využili. Postupně se prodej začal škrábat nahoru. V květnu se ve dvou fázích hospody otevíraly, tržby šly nahoru. V červnu jsme měli pokles už jen v procentech.

O nástupu druhé vlny koronaviru se už mluví, pociťujete ji nějak jako pivovar?
Nepociťujeme, ale vývoj sledujeme. Největší riziko podle mého je v celospolečenské atmosféře, že pokud se někde onemocnění začne šířit, tak vám mohou zavřít firmu – a to by byl skutečně velký problém.

Stanislav Bernard vidí v rozvoji konkurujících minipivovarů pozitiva. Z pohledu kvality piva, specialit je to laboratoř: sládci si mohou hrát, experimentovat, obohacuje to trh, říká
Stanislav Bernard vidí v rozvoji konkurujících minipivovarů pozitiva. Z pohledu kvality piva, specialit je to laboratoř: sládci si mohou hrát, experimentovat, obohacuje to trh, říká

Jak se podle vašich zkušeností stát s touto nemocí potýká?
Měli jsme tady případ, kdy jednomu pracovníkovi z výroby nebylo dobře, vypadalo to na střevní chřipku, ale nechtěli jsme nic podcenit. On a jeho dva kolegové ze směny zůstali doma. Chtěli jsme okamžitě pro toho člověka udělat testy a ukázalo se, že stát v tom má totální nepořádek a chaos. Obvolávali jsme nemocnice v Havlíčkově Brodě, v Jihlavě… ne, máme plno, test můžeme provést nejdříve za pár dní… Lékařka s tím vůbec nechtěla mít nic společného. Pak jsme volali na hygienu, tam si vás přehazují jako horký brambor… Je to neorganizované a nedivím se, že v tomto chaosu přichází druhá vlna. Ten playboy, co si hraje na ministra zdravotnictví, ať jde někam. Ten dělá tiskovky, ale když to vidíte v reálu, tak kam jsme se posunuli ohledně koronaviru za pět měsíců?

Čili spokojen nejste.
Skutečně to vnímám jako selhání státu. Od zmatků s rouškami, vítání čínského letadla, kde se naši politici klaněli až k zemi… ale – zvládlo se to. Ale nyní, i po tak dlouhé době, je v tom stále zmatek. Chytrá karanténa? To je slovo, o kterém, myslím, nikdo ani neví, co vlastně znamená. Vezměte si OKD v Karviné. Bylo jasné, že je tam problém – a jak dlouho trvalo, než se udělala nějaká opatření. Měli by táhnout za jeden provaz a nevymlouvat se vláda na hygienu a hygiena na vládu. Je v tom nějaké české švejkovství. My jsme velmi kreativní, chytří, možná chytří až moc, všechno okecáme, ale tady je třeba konat.

Jak se situace dotkla investic pivovaru?
Jedním z opatření bylo zpomalení nebo zastavení nákupů a některých investic. Týká se to například budování návštěvnického centra, kde jsme měli mít stavbu hotovou do konce září, ale posunuli jsme to na konec února. Otevření centra se tím pádem posunulo z jara příštího roku o pět až šest měsíců. Dočasně jsme pozastavili i stavbu rozhledny na pivovarském komíně, ale pak jsme se rozhodli v ní pokračovat. Nyní se realizuje.

Nebrzdí vás právě ten omezený prostor uvnitř centra města, který má pivovar k dispozici?
Máme tady prostor asi jednoho hektaru. To je opravdu malý prostor, ale zatím jsme vždycky našli možnost, jak na tomto půdorysu vyladit výrobní kapacitu. Teď budeme řešit rozšíření tohoto prostoru o 700 čtverečních metrů, kde by měly vzniknout ležácké a kvasné tanky. To je jediné a finální rozšíření pivovaru co do plochy za celou naši historii. Koupili jsme také pozemky za městem, ale nevíme, jak se bude vyvíjet situace. V Evropě i v Americe je řada negativních trendů v ekonomice i ve společnosti. V České republice je třeba uhájit demokracii, která tady zatím je. Vadí mi současný silný populismus, zásadně mi vadí, že vláda nešetří.

Nepřemýšlel jste někdy o přestěhování pivovaru mimo centrum města?
Ano, přemýšleli jsme o tom v souvislosti s poptávkou, která po nás existuje. Koupili jsme pozemky za městem, kde bude někdy eventuálně možné větší pivovar postavit. My jsme loni prodali 400 tisíc hektolitrů piva, takže jsme se stali středním pivovarem, ale nejsme žádný gigant. Je po nás poptávka, snažíme se dělat co nejkvalitnější pivo, vybudovali jsme uznávanou a troufnu si říct i obdivovanou značku piva. Naším cílem ovšem není za každou cenu růst, ale budovat kvalitu, značku, vztahy, firemní kulturu. To se nám daří. Nepotřebujeme být na každém rohu, ale být voňavým kvalitním kořením českého trhu s pivem.

Jaký vidíte prostor pro růst?
Vidím ho dnes někde zhruba do půl milionu hektolitrů, více ne. Stálý růst není naší filozofií.

Jak se vyrovnáváte s rostoucí poptávkou?
Neodmítáme zájemce z řad hospod, ale naši obchodníci mají zadání, aby především zkvalitňovali portfolio hospod, aby pivo tam, kde se čepuje, bylo kvalitně ošetřené. Předloni jsme zastropovali objem lahvového piva.

Čtěte dále:   Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Jsou hospody, kde jste ukončili spolupráci?
Jsou, ale jsou to bílé vrány. Byly případy, kdy hospodský nedržel slovo a naše pivo měl naražené třeba týden a kazil nám kvalitu. Když se s tím člověkem nedá domluvit, spolupráci ukončíme, jsou to ale výjimečné případy. Dodáváme do čtyř tisíc hospod v Česku a na Slovensku.

Před lety jste patřil k těm, kteří nastartovali boom malých pivovarů. Jak se dnes na tento bouřlivý fenomén díváte?
V roce 1993 jsem v Humpolci založil Svaz malých a nezávislých pivovarů, jehož smyslem bylo pokusit se prosadit do zákona diferencovanou spotřební daň pro skupinu malých a nezávislých pivovarů, čili pivovarů do výstavu 200 tisíc hektolitrů ročně. V té době byly v Česku dva minipivovary: U Fleků a ve Vodičkově ulici v Praze. Parlament tu úpravu zákona schválil. Minipivovary mají nejvyšší daňovou úlevu. Dnes je těch minipivovarů více než 500, i v této době jich víc vzniká, než zaniká. Došlo k obrovské renesanci českého pivovarnictví.

Obor byl na konci socialistického období v devastaci – po válce tady bylo kolem 120 pivovarů, v roce 1989 asi sedmdesát a pořád to šlo dolů. Mám dokonce pocit, že jsme na prvním místě na světě v počtu minipivovarů. Ony nám samozřejmě konkurují, ale z pohledu kvality piva, specialit je to laboratoř: sládci si mohou hrát, experimentovat, obohacuje to trh.

Černošskými pin-up girls v reklamě nechtěli majitelé humpoleckého pivovaru Bernard provokovat. Hodili jsme to na Facebook a feministky a feministé na nás začali nevybíravě hnusně útočit. Já na to našemu šéfovi marketingu řekl: Pošli je do pr…, vzpomíná Stanislav Bernard.
Černošskými pin-up girls v reklamě nechtěli majitelé humpoleckého pivovaru Bernard provokovat. Hodili jsme to na Facebook a feministky a feministé na nás začali nevybíravě hnusně útočit. Já na to našemu šéfovi marketingu řekl: Pošli je do pr…, vzpomíná Stanislav Bernard.

Jak pivovar Bernard začínal?
Když jsme tady začínali, měli jsme gigantický dluh, protože jsme pivovar koupili za strašných podmínek. Byl zdevastovaný, neměl zákazníky, měl zničenou pověst. My ho koupili za pětinásobek zůstatkové hodnoty, tedy za 52 milionů korun. Všechno z úvěru na šest let s desetiprocentním úrokem. Deset let jsme bojovali o přežití. Povedlo se to. Dnes – po 29 letech – jsme finančně zdraví, máme rezervy, nic nedlužíme. Jde to. Ale státy – nejen ten náš – se chovají nehospodárně. Trh se křiví dotacemi, je tady masivní nástup socialismu, přerozdělování. Jednomu seberu, druhému dám. Když někdo v oboru dostane dotaci a druhý to vybudoval bez dotací a neměl možnost si vybudovat rezervy, tak ho to možná smete.

Jste proslulý provokativními reklamními kampaněmi například s využitím černošských pin-up girls, napadá vás nějaká kampaň v souvislosti s aktuálním černošským hnutím v Americe?
Napadají mě dvě věty. Jednak „Svět se zbláznil“, což je naše dlouhodobá kampaň. A tady je to tak masivní, že mě i přestává lákat si z toho dělat legraci, protože už to není legrace. Druhé slovní spojení je: A dost! Protože to, co se děje, je degenerace a úpadek západní společnosti, která už přestala být dávno svobodná. Když se propouští z práce za jiný názor? To zde bylo za bolševika, dnes to dělají progresivisté, levicoví idioti. Společnost pokřivují, ovládají. Řvou a všichni se jich bojí. Korporace jim podlézají, sociální sítě a novináři totéž. Proč by se člověk, který se shodou okolností narodil jako bílý, měl za svou barvu kůže stydět, nebo dokonce omlouvat?

Společnost se bičuje za věci, které se stávaly před desetiletími, stoletími. Případ toho černocha, kterého policista zabil, je špatný, ale na to má společnost mechanismy, jak to řešit. To, co se děje, má mnohem hlubší kořeny. Co se děje v současnosti na Západě, to je úpadek říše římské, to je říše, která upadá v přímém přenosu. Spojené státy byly etalonem demokracie, to dnes končí. Totéž západní Evropa. Čína je dnes technologicky i ekonomicky jedničkou, ale systém, který tam panuje, je koncentrák, ze kterého by se Orwell mohl učit. Bodový systém, miliony kamer, dohled Velkého bratra.

Neplánujete cestou reklamy nyní vyslat nějaké poselství?
My nechtěli pin-up girls v reklamě provokovat! My jimi chtěli rozlišit naše piva na pípách. Hodili jsme to na Facebook a feministky a feministé na nás začali nevybíravě hnusně útočit. Já na to našemu šéfovi marketingu řekl: Pošli je do pr…! Dnes se mi to spojuje s tím, co se děje na Západě. Ale kdo tvoří tuto realitu, realitu té předrážděné reakce na naše pin-up holky? Pár lidí, kteří mají problém sami se sebou a nechtějí ho řešit sami u sebe, ale na úkor celé společnosti. Pokračuje to nepraktickými obory vzdělání: financování neziskových organizací, genderová studia… a tihle lidé jsou pak nezaměstnatelní, a tak se sdružují v neziskovkách a my si je platíme z našich daní. Oni pak ovlivňují budoucí podobu zákonů a vyhlášek. A tam se pak plíživě dostávají ty trendy. Ale tu svobodu je třeba si hájit, bránit se těm útokům. My jsme v odpovědi na ty útoky připravili právě ty tři pin-upky s mým obličejem, abychom si z nich udělali legraci. Nebyla to provokace, ale reakce. Psaly o tom tehdy i New York Times.

Držme si v České republice zdravý rozum a nenechme si zničit po mnoha letech nabytou svobodu. Největší chybou by bylo předstírat, že se nic neděje. Děje se a zahýbe to s celým světem. Proč si myslím, že je Západ v úpadku? Také kvůli věcem, jako je kampaň MeToo. Ty ženy měly možnost se bránit sexuálnímu obtěžování, na to přece právní řád pamatuje, ale tehdy to neudělaly. V té chvíli buď neměly motivaci, nebo sebevědomí. Když ta žena někoho nařkne, že jí například před dvaceti lety sahal na zadek? Z právního hlediska je to totální prasečina, protože to nerespektuje presumpci neviny. To není svobodný život, ale degenerace civilizace v přímém přenosu.

Stanislav Bernard

 • Český pivovarník se narodil 14. října 1955 v Opavě.
 • Je absolventem strojní a elektrotechnické fakulty na Vysoké škole dopravy a spojů v Žilině.
 • V roce 1991 vydražil společně s Josefem Vávrou a Rudolfem Šmejkalem pivovar v Humpolci, jehož je dnes s Vávrou spolumajitelem, přičemž polovinu akcií vlastní belgický pivovar Duvel Moortgat.
 • Rodinný pivovar Bernard za první pololetí roku 2020 prodal 170 tisíc hektolitrů, což je 88 % množství prodaného za stejné období loni. Propad je výsledkem uzavření gastroprovozoven v druhé polovině března a v dubnu.
 • Nejoblíbenějším pivem Bernard je světlá jedenáctka.
 • Bernard stál mimo jiné u zrodu Nadačního fondu proti korupci.

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/rozhovor-reditel-humpoleckeho-pivovaru-stanislav-bernard-koronavirus-metoo.A200831_568233_jihlava-zpravy_epsal

Axl

186 thoughts on “Degenerace a úpadek. Společnost na Západě už není svobodná, říká Bernard

  1. Jak mám na S. Bernarda svůj názor na jeho vliv v komunální politice, kde kope pro sebe, tak jeho názory na světové dění podepisuji. Bohužel již i v dříve konzervativní ODS tlačí dopředu jiný typ lidí… Pavel Novotný je zářným příkladem naprostého morálního rozkladu a degenerace společnosti

   1. Je to osel, který si hraje na “všeználka” a plká přiblblý kecy. By mě zajímalo, co by dělal, kdyby mu znásilnil někdo jeho dceru, pak by pochopil co je to Me Too.

    1. O takových s.áčích co znásilní není třeba nijak psát. Ty je třeba tvrdě postihovat. Ale kampaň ME-too byla spíš o tom, že si mnohé ženy vzpomněly zázrakem po 20 letech, že jim někdo někde sáhl na koleno, zadek a začaly na tom vytřískávat body. A často lhaly. Takže je třeba měřit přísně i těmto tzv. postiženým ženám.

     1. Přečtěte si o čem byla a je kampaň Me Too. Právě a hlavně o sexuálním obtěžování, znásilnění.
      Šáhnutí na zadek před 20ti lety z toho udělalo pár přesně takovejch volů jako je pan Bernard.

      Ševče drž se kopyta, umí vařit a prodávat pivo, ale hlavně ať přiblble nefilozofuje, když na to nemá, uráží spoustu žen, který jeho nesmysly Zraňujou.

     2. jo načetl jsem toho dost o Me Too. Nemáte kvality – nemáte na to, ale za všechno můžou ty proradní chlapi, vy zranitelné ženy, chudinky…

  1. pracovat s ženskými je za trest. musíte na ně pracovat (tohle nevědí, tohle neznají, na tohle nemají ostré lokty) a když se Vám to přestane líbit a ozvete se, tak samozřejmě MeToo…

   1. A já zase znám jiný příklad, některá si cestičku pro*uká, jiná je třeba vizuálně méně zajímavá = me too.

 1. Nikdo se nezastává chlapů co opravdu ublížili a obtěžovali ženy až do extrémních jevů. Takové je nutné trestat a separovat od zbytku populace. S tím plně souhlasím a budu to podporovat. Ale hned když se takové hrozné věci stanou.
  Jenom mi vadí, že některé ženy si vzpomenou po X letech a začnou to řešit až nyní. Kdy už nejsou důkazy, jen tvrzení,že se to stalo.Kde a jak tedy najít pravdu,zda se to stalo skutečně??

  Ale zdaleka nejde jen o me-too. Ve Francii už musí být genderově vyrovnané záchody, genderově vyrovnaná hřiště u škol, alespoň někde, viz. Rennes a jiné nesmysly. To bohužel ničí evropskou civilizaci víc než krize ekonomické.Odstraňuje se z rodných listů otec, matka a nahrazuje se slovem rodič1, rodič 2. Pohlaví máme jen dvě, ale dítě nemusí být od narození ani jednoho pohlaví. To jsou přesně ty nesmysly co škodí. Úvahy o rozdělování mateřské a rodičovské , kdy musí být i otec povinně doma a podobné nesmyslné befely.

  To ženám nijak nepomůže. Je potřeba bojovat za to, aby ve všech firmách, kde pracují ženy a kde vykonávají stejnou práci a stejný výkon jako muži, tak aby měly stejné mzdy. Ale zdůrazňuji za stejnou práci a výkon. Rozdíly jsou dnes bohužel markantní v platech.

  1. Je to velice široké a hluboké téma a právě proto se mi Bernardův popletený populismus vůbec nelíbí, přesně jak bylo řečeno výše. Ševče drž se svého kopyta a nehraj si na něco čemu vůbec nerozumíš!

   1. a v cem je bernard popleteny populista? Tim ze nesouhlasi s dnesnim proudem? Nebo cim konkretne? Sup sem s tim, diky

  1. Principielně s nimi nesouhlasí, ale fakticky prakticky si je bere…….to je Stenly, nevím co vás na něm překvapuje. Tak je to se vším. Zákony se musí dodržovat, ale já nemusím……a proč ? Protože mně vždy všechno úřady v Humpolci schválí zpětně…… vodovod, kanalizace, a další……ČOV je odepsaná a to měla ještě mnoho let vydržet. A kdo to ve finále zaplatí ? Ten kdo ji tak opotřeboval, že je před GO ? Ne, všichni občané města ze svých daní……výměna zničené kanalizace Na Stupníku ? Zaplatilo město ze svého rozpočtu……

   1. Přesně tak. Tohle je naprosto bezpáteřní člověk bez jakékoliv špetky slušnosti či sebereflexe.

    Káže vodu a pije pivo!

    Souhlasím s ním v tom, že cit: „Co se děje v současnosti na Západě, to je úpadek říše římské, to je říše, která upadá v přímém přenosu.“

    Je ale potřeba si uvědomit, že po převratu v r. 1989 lidé začali vzhlížet k autoritám a elitám jako jsou právě tito podnikatelé, politici ať už komunální nebo parlamentní apod.
    A právě tito lidé svým chováním (korupce, neochota respektovat zákony, prosazování vlastních zájmů na úkor společnosti, lobby atd.) lidem ukázali cestu a Bernard je toho naprosto ideálním příkladem viz příspěvek výše.
    Proč bych měl dodržovat zákony a nějaké morální hodnoty, když tihle naši představitelé to také nedělají a ještě se jim ani nic nestane?
    A teď když se stejně jako oni začali chovat téměř všichni a zapříčinili tak celkový morální rozklad a úpadek té tzv. Západní společnosti, tak si tihle Bernardové uvědomují, že by taky někdo mohl sáhnout po nich a moralizují a říkají jak je to špatné.
    Ale celých 30 let svým chováním a přístupem pracovali na tom , aby to až sem dospělo.

    1. Tak pivo vaří velmi dobré, živí hromadu lidí, městu dělá v zemi dobrou pověst, pivofesty rovněž good.
     Já bych mu tu periferii podnikání odpustil.

    2. Ano. Bezpáteřní člověk. Politický turista, který zval kdekoho z politické galérky aby mu pomohl protlačit něco pro jeho kšefty. Možná by bylo kratší vypsat, kterou stranu nebo hnutí alespoň chvíli neměl v oblibě. I Babiše svého času propagoval. Dokud si neuvědomil, že by ztratil moc v Humpolci. Rád se vrátil k místní národněfrontové partě. Do nekonečna omílá, jak byl před jeho příchodem pivovar zdevastovaný. Ano, teď je v mnohem lepší stavu, značce se daří a je to dobře. Prostě všichni ostatní jsou špatní, a on je jednička. Ministr Vojtěch je podle něj playboy, co dává tiskovky. Samozřejmě neschopný, jak jinak v očích samolibého génia. Už je těch řečí moc, pane božský. Jste jen z masa a kostí, jako ostatní.

     1. Takže podle Vás je ministr Vojtěch schopný muž na svém místě?

     2. Tady nikdo (mimo vás) neřeší Vojtěcha. Bernard, který ho označil za playboye, používá trvalou ondulaci a hrál si na fotomodela pro oděvní značku Bushman. Žárlí snad na přirozený, mládím ovlivněný sympatický zjev pana ministra? Nebo proč to označení playboy? Bernard se čím dál více podobá šílenci z nějakého laciného amerického filmu. Z reklamních důvodů se nechává graficky stylizovat do nejrůznějších šašků, pin-up girls atd. vše jen proto aby na sebe upoutal pozornost médií. Dost možná už se skutečným šaškem i stává (stal).

     3. No a já ho snad neřeším? Uvedl jste jeho výrok, se kterým tedy zjevně nesouhlasíte. To jestli je mi SB sympatický či ne nemá vliv na to, že Vojtěcha označit za playboye co jen dává tiskovky je ještě velmi mírné, já bych volil mnohem hrubší slovník. Ale jestli Vám je milé Vojtěchovo mládí a tím omlouváte jeho naprostou neschopnost, prosím, sice to nechápu, ale Váš názor respektuji.

     4. S. Bernard není přímo politický turista. Je pravdou,že kariéru zastupitele začínal jako nezávislý v dresu Unie Svobody, tehdy strany,která se odštěpila od ODS, ale členem této partaje nebyl, když strana zanikla, stal se nezávislým v ODS.
      To bychom turistkou mohli nazvat i paní Štěrbovou, která má o jednu stranu víc,ale prošla podobnou cestou. Nejprve jako kandidátka KDS, tedy Křesťansko demokratické strany, kterou kdysi založil disident Václav Benda, strana se spojila s ODS, tak nově kandidovala za Unii Svobody a po zániku později za ANO, jako nezávislá.

      Když chcete kritizovat za turistiku, nastudujte si to přesně.

     5. Bernard samozřejmě provozuje politickou turistiku SVOJÍ CESTOU. Fakticky se přátelil s několika zástupci politických subjektů, zval je do pivovaru a rád se s nimi ukazoval médiím. U Babiše neváhal chválit ANO a veřejně podporovat toto hnutí na jejich webu. Ale stejně jako v jiných případech, přišel jiný vánek a plášť šel novým směrem. Pivovar má schopné obchodníky, IMHO vůbec podobnou „pomoc“ Bernarda k dobrým výsledkům nepotřebují. Je škoda, že SB je tak zaslepen svým egem, že jim spíše škodí.

 2. A nejsou to zase jen kecy ? Pokud bychom připustili, že to tak je, jistě nebyl problém to také dokázat.
  Jinak to jsou skutečně kecy.

  1. Jsem opravdu zhnusen. Panu Bernardovi jsem hodně věřil a věřil jsem mu i jeho odpor k dotacím jako takovým. Dnes jsem díky příspěvku výše ze servru hlidacstatu, prozřel. Pan Bernard bez mrknutí oka lže, jako když pivo vaří. Pane Bernarde ztratil jste mě, pokud jste férovej chlap tak to prosím vysvětlete nebo někdo z vašeho pivovaru, jak to je s těma dotacema. Vidím, že jsem byl naivní pitomec, který vám věřil. Důvěřuj prověřuj – mea culpa!!!

 3. Na jednu stranu, úspěch se neodpouští, nota bene v Humpolci.
  Na stranu druhou by zřejmě vyjádření Standy Bernarda bylo na místě .
  Pokud by se tedy nejednalo o napadání anonymní, které tím pádem ztrácí svoji hodnotu
  objektivní kritiky.

  1. V každém případě je vidět Bernardovo pokrytectví, které je evidentně doloženo a dokázáno ( jeho článek na idnes vs. hlicstatu) stačí dvě kliknutí.

   1. Přesně tak nikdo zde nikoho nenapadá, to jsou jen fakta, která jsou nezpochybnitelná. Je v zájmu pivovaru a pana Bernarda k dotacím a jejich využívání, dát vysvětlení. Jinak souhlasím, že je to z jeho strany pokrytectví.

   1. A proč by dotace nečerpal? Je to legální,je to zákonné. Říkat si může co chce.Pokud firma splní podmínky..Může čerpat..

    1. Souhlasím s vámi, dotaci může čerpat každý, kdo splní podmínky.
     Jen je zarážející, že pan Bernard celkově vystupuje jako velký kritik a odpůrce těchto dotací.

     Krásná ukázka pokrytectví pana Bernarda v přímém přenosu, nic víc nic méně.

 4. Pokud tedy dotace čerpal do roku 2017 a poté zjistil, že tak dál pokračovat nechce, nevidím na tom
  nic pokryteckého že po létech tento nešvar zmínil.

  1. Je vidno, že když nepředložíte důkaz, tak to jsou jen řečičky, když chytnete Bernarda přímo při činu že lže, tak se hledá další výmluva. Bohužel pivovarské PR toto neokecáte. nejdřív si Bernard namastí kapsu dotacema a poté to začne odsuzovat.

   Je vidět, že v Humplu budou vždycky oddaní bernardovci, kteří svého Standu nikdy nezradí.

   Pro nás nezaujatý pozorovatele je pan Bernard pokrytec!

   Mluviti střibro, mlčeti zlato Stando!!!

   1. Je podivné, že při tom jak zde S.B. je kritizován,proč má již několikery volby po sobě nejvíc preferencí? Odpovězme si tuto otázku zcela bez zášti a hany.

    1. Pan Bernard vyhrával v minulosti vždy volby, jelikož zde neměl politickou konkurenci. V posledních měsících se začínají objevovat kolem pivovaru a pana Bernarda fakta a aféry, které v minulosti neměl nikdo odvahu a chuť tahat na světlo boží.

     Věřím, že v příštích volbách nejvíce preferenčních hlasů bude mít pan Voplakal z HumpolecGo!

     Doba ODS v Humpolci skončila.

     1. Diky ! Konecne se pod to nekdo podepsal.
      Bliti na konkurenci je mi odporne obecne. Takto se prosazovat neni ta spravna cesta, v tomto pripade na radnici. Na to je zakaznik, tady volic, hodne citlivy.

     2. Pan Voplakal – jakož i jiní – musí být dost znechucen a proto můj tip je , že už ani kandidovat nebude.

     3. Cílem a jedinou faktickou činností starých stuktur humpolecké Národní fronty je znechutit voliče a své konkurenty. Bude škoda, pokud Voplakal a spol vzdají tento boj s větrnými mlýny. Nikdo tu není na pořád, ani ty staré struktury.

  1. Bernard ať už neříká nic!

   A vedení města ať už začne měřit všem stejným metrem, jestli to dokážou!!

   A všichni zastupitelé ať se konečně začnou chovat zodpovědně, odvážně, čestně a sebevědomě!

   A věřte, že konečně zavládne v Humpolci spokojenost.

     1. Nejde jen o zastupitele Ano, kdo jsou se současnou situací nespokojeni,

      Městem se šíři dokument, z kterého bude ještě hodně bolet hlava viz bod 53 středeční rady města.

     2. Jestli se necítí na funkci zastupitele, může z ní odejít a přenechat místo náhradníkovi na kandidátní listině. Je to čestná možnost odchodu, pokud si myslí, že nic nesvede. Ostatně patří mezi mlčící většinu.

     3. Aha takže přece jen měl Rýzner minule pravdu. Tohle je teda vostrý jako..

     4. Návrh na trestní oznámení ? To už je docela moc. Je tohle nutný na náš malý Humpíček ?

     5. zajímavé, že lidé z radnice trestními oznámeními nikdy nešetřili… opravdu degenerace a úpadek pane tajemníku

 5. Degenerace a úpadek: výstižné spojení s praktikami, které pivovar předvádí v našem městě.

 6. Je sice pravda, ze S.B. dava lidem praci, avsak na druhou stranu podporuje alkoholismus ve meste. Letni dny a vikendy vubec v noci a nad ranem to jen dokazuji. Vracejici se opilci rusi nocni klid velice casto. Co je na tom prinosneho? Spatny vzor pro mladistve, ze kterych pak „vyrostou“ take alkoholici.

  1. Podle výroční zprávy měl pivovar k 31.12.2019 celkem 173 zaměstnanců, do toho se počítají i obchodní zástupci po celé republice. Takže zas tolik pracovních míst pivovar ve městě nevytváří. Nehledě na to, že 50 procent zisku jde do Belgie.
   Pro Humpolec zbývá jen poškozená kanalizace, přetížená čistírna odpadních vod, dražší a nekvalitní voda z HUPEPA místo ze studní nad Humpolcem, poničené silnice v centru města, problém s parkováním kolem náměstí, zápach od vaření piva a dezinfekce, skoupené pozemky pivovarem kolem města->nemožnost rozvoje města v jiných oblastech nebo i bydlení, atd.
   Nevidím žádný reálný přínos pro obyvatele města (kromě těch pár zaměstnanců). Věhlas Humpolce nebo hudební festival pro mě rozhodně není ani slabé plus.
   Za mě mám jasno, Bernardovi nikdy ani korunu. Jeho výrobky nekupuju a kupovat nikdy nebudu.
   Ano, jsem z Humpolce a dobře vím, o čem píšu.

   1. Pozemky,které má koupeny za městem mu jistě prodali soukromí vlastníci. Nikdo je určitě k tomu nenutil

   2. Nekupuj, mam za to, ze s tebou pivovar do p:dele nepujde.
    Ale proti gustu zadny disputat, bojuj jak umis a na vysledek nekoukej 😀

   3. Pivovar zaměstnává velkou část lidí z celých Čech a Slovenska. Potom je hodně lidí z okolních obcí, které pod Humpolec též nepatří – Jiřice, Speřice, Budíkov, Čejov, Košetice, Pelhřimov a další. Z Humpolce to bylo před asi třemi lety jen cca 15 lidí. Už ani mladý Filip není Humpolák a od Vávrů nikdo……..

   1. Doufám, že HUGO na nejbližším zastupitelstvu otevře občanům města oči, aby viděli jak tato firma devastuje městské majetky a jak za pomoci místní ODS zneužívá město ke svým zájmům.

    1. Já sem už slyšel o nějakym podnětu jako. Ale vůbec z tý šeptandy od finančního výboru nevím vo co gou. Můžeš být sdílnější jako ?

     1. výše v diskuzi je odkaz… hlavně nám karlíku zase kvákej o masarykovi…

 7. Musí být úspěšní, protože tento stav už není možné dále tolerovat. NC má stát okolo 110 milionů a škody způsobené na majetku města / ČOV, kanalizace atd. / v součtu s investicemi, které město dělalo na přání firmy a pro její prospěch v minulosti a co se připravuje /parkovací dům a další /, to dělá podobnou částku. Takže vlastně my všichni financujeme novou stavbu.
  Myslím, že většina občanů města se těší na 30.9. 15 hodin.

  1. smutné je, že to zase schodí ze stolu… nevím proč většina z nich dělá zastupitele, když je to ani nezajímá… i když ona vlastně občas městská zákázka za to a známosti na úřadě… že jim aspoˇm není hanba…

   1. Jestli tomu správně rozumím, z toho odkazu výše, znamená to, že Pivovar stavěl v Humpolci bez stavebních povolení tak zvaně na černo?

    A poté to s pomocí úřadu legalizoval?

    Skoro se mi těm papírům nechce věřit.

    Jsem zvědavej jestli to mají Rýzner s Voplakalem zdokumentovaný s důkazama

     1. Vážně? Tak to též zdokumentujte, doložte a odneste na město. Jelikož pak to znamená, že máme úřad v úplných troskách, že si tu každý může dělat co chce. A to přeci nechceme, žijeme přeci v právním státě a ne v Rusku nebo Číně.

 8. Naprosto souhlasím, právo a zákony musí platit pro všechny stejně.
  A kvůli tomu si platíme úředníky, že na to budou dohlížet

  Jestli je to pravda, že si tady můžete v klidu stavět černý stavby, tak to tu máme tedy 30 let po vládě humpolecký ODS, pěkný bordel!!!!

  DEMISI!!!!!

     1. Karle co provádíte v tomhle městě za lumpárny, za to nemůže KSČ

     1. No a těch lidí bude ještě míň v humpolecké komunální politice, a když teď ještě mafiáni z ODS a z pivovaru zjistí, že se po jejich nezákonnostech půjde, tak to též moc nepomůže v přesvědčování lidí, že mají vstupovat do politiky. Zároveň je pravda, když takovýhle lidi jako Bernard, Kučera, Kratochvíl Kukrechtová, Bendl dostanou přes prsty, tak to možná zase nějaké nováčky přiláká. Uvidíme. V každém případě je to docela hrůzný zjištění co se tady v Humpolci děje. Hanba Bernardovi a lidem z místní ODS.

 9. Štěkání na tomto serveru na ODS je folklór, ale byli to voliči, kteří vždy po tři dekády vynesli ODS do čela.
  A to konstatuji jako nevolička modrých ptáků. Ptám se, proč to tedy voliči pořád dokola dělají? Proč nejvíce preferencí sbíral vždy bývalý starosta či místní velkopodnikatel? A starosta současný byl v roce 2018 na druhém místě v preferencích.

  Lidé volí jen známé tváře a o postoje se nezajímají
  Tak proč tady řvete a naříkáte? Jděte to říci do očí oněm zvoleným. Na zastupitelstvu, nebo do očí chlapsky klidně a bez hádání..
  A kdo z vás půjde volit nyní za tři týdny? To bude zase keců po volbách jak to dopadlo, kdo tam je a není a pod.

   1. Také jste se s tím setkali? Je to již delší dobu (r.1999) – nucený odchod pracovnic knihovny pod pláštíkem změny (reorganizace) a vzniku Měkis pod taktovkou starosty Kotena s přispěním šedé eminence úřadu.

    1. u mě je to čerstvější (poslední pětiletka), ale také u toho byla šedá eminence a děkuji, znovu si nehodlám komplikovat život. Když zřejmá paní Nevolička ODS ráda konstatuje, tak já konstatuji také, ať rodina Voplakalová doufá, že v dohledné době nebude potřebovat od místní úřadu například stavební povolení…

     1. člověk bez svědomí, co tady ublížil hodně lidem. ale nechá si říkat Šéf! to má rád

     1. Také jste se s tím setkali? Je to již delší dobu (r.1999) – nucený odchod pracovnic knihovny pod pláštíkem změny (reorganizace) a vzniku Měkis pod taktovkou starosty Kotena s přispěním šedé eminence úřadu.

  1. Ten, kdo půjde otevřeně v Humpolci proti ODS, páchá sebevraždu své rodiny. To je fakt. Ani komunisté by se nemuseli stydět za tak dokonalý systém ovládání města. A jak se dozvěděla rodina paní Štěrbové, když budete dělat problémy, tak se vám pomstíme všude kde budeme moci. I na dětech. Nejsi kamarád, máš smůlu. Odstěhuj se. Viz Klap a podobní. Tady je to naše, město pro náš byznys.

   1. ano ano, to jsou borci, kteří v součinnosti s nevoleným vedením města nemají problem zlikvidovat nežádoucí důkazy. to i soudruzi měli někdy svědomí

     1. tak medailí a ocenění si pro sebe vymysleli snad i více než soudruzi a že i ti to uměli

   2. Tohle všechno tady zavedl Kučera se Standou….a vždy když se jim někdo postavil, tak špatně dopadl.

     1. Kapitalista jako kapitalista. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet

   1. A proč je to o strachu? Neměla by se komunální politika dělat jinak? Ty dva zastupitelé Huga určitě nic osobního proti Standovi nemají. Nelíbí se mi ta nálada tady.

 10. Dobrý den, dovolte mi, abych se také podělil se svými zkušenostmi za uplynulý rok s prací představitelů našeho města. Tyto zkušenosti nejsou nijak radostné a vlastně odpovídají atmosféře a přístupu některých námi placených zastupitelů, potažmo radních. Musím říci, že se opravdu nedivím anonimním příspěvovatelům tohoto servru, že zde vyjadřují své názory pod rouškou anonymity, protože ono uvést své jméno v Humpolci pod svůj názor chce opravdu kus odvahy. K tomuto ale přispívá hlavně „neomylná“ politika naší radnice, kde názor občana není brán v potaz a nebo jeho podněty jsou natolik některýn úředníkem “ zcenzurovány“, že podnět prakticky ztrácí význam. Jako příklad mohu uvést událost z nedávné minulosti, kdy jsem na „doporučení“ pana zastupitele Jirků za pomoci pana zastupitele Alenky a Voplakala zpracovali poměrně ucelený materiál o stavu poldru a kanalizace v regionu ulic Jakuba Hrušky, Emericha Dítě, Mírová a Blanická. Tento materiál kromě jiného obsahoval i odkazy týkající se historie celé této situace kolem kanalizace. Pan Jirků na mě apeloval, že je potřeba, aby můj podnět do zastupitelstva splňoval všechny atributy podnětu, aby se potom k němu mohli po prostudování všichni zastupitelé fundovaně vyjádřit. Toto téma jsme opravdu poctivě zpracovali tuším na 48 stran a vše bylo předáno jako podklad pro jednání zastupitelstva. S údivem jsem posléze zjistil, že do veřejných materiálů pro jednání zastupitelstva byl náš podnět zredukován na pouhých 23 stran. Stalo se tak bez konzultace s předkladatelem a navíc jsem byl vyškrtnut i jako spolupředkladatel, což ovšem bylo to nejmenší zlo. Bylo to pravděpodobně provedeno některým úředníkem, který je zodpovědný za zpracování podkladů do zastupitelstva. Samozřejmě, že se ztratily pasáže týkající se historie, které usvědčovaly radnici v minulých letech z nečinnosti a nererspektování odborných stanovisek. Při vlastním projednávání tohoto bodu jsem byl nakonec panem starostou „demokraticky“ umlčen. Tak si říkám, proč v tuto chvíli nevystoupil třeba pan Jirků na moji obhajobu, když jsme se striktně drželi při zpracování jeho rad. Proč nevystoupil pan Bendl, který na některém z předešlém zastupitelstvu prohlásil, že o problému kanalizace „něco málo ví“. Zde byl k dispozici ucelený materiál, který si mohl dopředu nastudovat. Já, když o problému „něco málo vím“, tak bych byl vděčný, když mi někdo další důležité informace podá a zpracuje. Proč nevystoupil pan zastupitel Hrdlička, když před zasedáním mě sám oslovil a slíbil, že nás podpoří. Vlastně teď si vzpomínám, že odešel ze zastupitelstva ještě před projednáváním tohoto bodu, jako ostatně ještě některý další významný zastupitel. Prostě názory občana /nepodnikatele/ Vás až na vyjímky nezajímají. Tady se budou řešit věci, které pomůžou našim významným podnikatelům a Vy se tam v tom stavebně a kapacitně nevydařeném poldru třeba topte po bradu v bahně. Tak jsem si to asi vysvětlil. Tak to je jenom jedna z příhod z jednání na MÚ. Bojím se situace, že stejní lidé budou po dalších komunálních volbách opět sedět na radnici, protože z kandidátek do kraje je zjevné, že některým současným zastupitelům se v politice líbí, protože i přes slabé výsledky v komunální politice mají odvahu kandidovat do kraje. Občanovi tedy zbývá jediné, přejít do ilegality a nechat si všechny tyto ústrky libít, nebo se přestat chovat jako ovce a rychle si vzpomenout co se skrývá obsahově po pojmem slova DEMOKRACIE. Přece se nebudeme z Humpolce na nátlak nějakého úředníka neustále stěhovat. S úctou Klap Karel

  1. Souhlasím s Vámi.
   Ve věci poldru by asi bylo vhodné si nechat zpracovat posudky a v případě, že ohrožuje životy, zdraví a majetek, obrátit se na orgány činné v trestním řízení popř. přímo na soud.
   Debatou a prezentací na zastupitelstvu nic nesvedete, odhaduji, že dobrá polovina z nich vůbec nechápe o čem je řeč a co po nich chcete.

   S pozdravem anonym, který se také bojí a teké o tom „něco málo ví“.
   Je krásné jakou atmosféru zde ve městě dokázali humpolecké elity za 30 let zavést.
   Zkrátka „nejsme jako oni“, zajisté si to pamatují jak vykřikovali na náměstích.
   V kontextu s tím blábolem „o atmosféře strachu“co napsal Bernard hned na úvodní stranu posledního vydání časopisu „vlastní cestou“ je to celé minimálně úsměvné.
   Čest soudruzi!

   1. Přesně, zrovna on si může tak stěžovat, jemu by na městě povolili klidně stavět i na hřbitově, kdyby si usmyslel….

   1. taky se přimlouvám, těch prasáren už nikdy nevolenej jirka udělal dost a dost. nějakou medaili ať mu ještě dají a pošlou pryč

 11. Pánové Bernard a Rýzner se zjevně moc nemusí, sice nevím proč, ale je to fakt. Nechápu jak je možné, že je ostatní zastupitelé neodkáží do patřičných mezí, tak ať si své osobní spory řeší mimo město a zastupitelstvo. Je to dáno jistě i tím, že mnozí zastupitelé tam jsou jen do počtu a na snědení chlebíčku a vypití kávy zdarma. Vzpomínaje na první zastupitelstvo po sameťáku, dávám tomu nynějšímu známku 4- .

  1. Porušování zákonů a obohacování se na úkor městských peněz, ze strany pivovaru, to nemá nic společného s osobní rovinou.

   To je problém, který by měl zajímat všechny občany města.

   To se jen tak pod koberec nezamete, přečtěte si, co předložil p Voplakal na RM 9.9.

  1. Jj, kór když jeden z nich krade a podvádí,

   Raději arogantní rýzner, než levej a podrazáckej Bernard

   1. Však Racek byl celé roky největší kamarád Standy. Tak teď se budou moci kamarádit třeba v base. Bohužel mám obavy, že to nakonec odnesou úředníci a Kučera s Bernardem, kteří to vše vymysleli z toho vylezou téměř bez ztráty kytičky.
    A jinak by bylo zajímavé stejně prověřit spolupráci Kučery s Kratochvílem v kauze ICOM….

  1. Je vidět, že čtenáři humpoláku si s fakty hlavu nelámou.

   Aktivitou pana Rýznera, se podařilo vytáhnout na světlo boží, že v Humpolci Pivovar Bernard dlouhodobě porušuje zákony a obohacuje se na úkor města Viz tento odkaz: http://epodklady.mesto-humpolec.cz/podklady/rm/9.9.2020/53%20navrh%20predsedy%20KV%20-%20Rodinny%20pivovar%20Bernard.pdf

   Prosím buďme objektivní, pokud chceme kohokoliv přihodit do stejné kategorie podvodníka a lháře v jaké se momentálně nachází pan Bernard a jeho pivovar, přineste laskavě stejně průkazné důkazy.

   Je smutné, když se jenom relativizuje, bez ohledu na fakta. potom klidně můžeme říct, že všichni podnikatelé jsou stejní gauneři jako Vladimír Racek jeden za 18 druhý bez dvou za 20.

   1. Myšleno R vs B . Tak jak to bývá mají své klady i zápory.
    A nechme se překvapit co politická konkurence vytáhne na HPX …
    Kriminálníci typu VR jsou diametrálně odlišná skupinka, to sem nepatří.

   2. To usnesení navrhované HUGEM /Rýzner+Voplakal/ snad mohl vymyslet jen totální blb. Pro něj nemůže žádný normálně uvažující zastupitel zvednout ruku !! Zvláště ten poslední odstavec je skutečně naprosto mimo mísu. Pokud se mají ta tvrzení páně Rýznera zakládat na pravdě, má to mít na stole nejdříve kontrolní výbor zastupitelstva a ten má dát návrh do zastupitelstva jak postupovat dále.

    1. A není to již náhodou věc pro orgány činné v trestním řízení.

     Podvody, okrádání města, zneužívání pozice veřejného činitele a to prosím opakovaně.

     Bohužel toto už přerostlo i orgány našeho město, k tomu je nejlépe povolat policii, a to se tam píše.

     Řekl bych, že je to velice precizně napsané, vidno zme to Rýzner nevypracovával sám, ale že si povolal někoho kdo tomu opravdu rozumí tzn právníky.

     Bude hodně horkej podzim u nás v Humpolci

     1. Podal snad Rýzner trestní oznámení na město či na Bernarda ? Ta jeho zpráva do zastupitelstva je napsaná v bodech usnesení naprosto zmatečně a nesmyslně. Pro taková usnesení nemůže nikdo mimo zastupitelů z HUGA hlasovat, ale to jsou jen Rýznerovic noshledi. Jestli je to co je v té zprávě popsané pravda či nikoliv by měl v první řadě řešit kontrolní výbor zastupitelstva.

    1. Stávající senátor je člověk na svém místě. Dobrej chlap.. A je velmi těžké mu najít adekvátního vyzyvatele. To konec konců potvrdila i ODS, když rezignovala na to někoho v pravém spektru najít..KDU- ČSL to samé.

     Jandák vlezl od doby převratu asi do čtyřech stran a nyní zázrakem objevil ANO a jde jako nestraník za ně. Navíc je ještě starší jak Štěch.
     Komunista Hodáč a nebo ještě zajímavější Lubomír Pána z SPD..

     Takže výběr je jasný.. Milan Štěch..

     1. Tvl Stech ? To je ten co vzdycky honil zensky kolem kina s kytkou v ruce ?

     2. Nechápu jak KDU může podporovat Štěcha, už snad úplně zblbli ?

     3. Štěch, ten pologramotný odborář? Tak to je čirá zoufalost, pokud je pro někoho Nr.1. Co udělal pro okres, potažmo Humpolec? Kulový.

 12. Tak koho chcete volit z tohoto složení kandidátů v našem obvodě? Štěch nevoní? No tak Komunista Hodáč bude možná lepší, nebo Pána z SPD..

 13. Právě jsem si přečetl tento odkaz: http://epodklady.mesto-humpolec.cz/podklady/rm/9.9.2020/53%20navrh%20predsedy%20KV%20-%20Rodinny%20pivovar%20Bernard.pdf

  Chcete mi říct, že to je pravda a je tu takový klid?

  Vždyť tam se jasně píše, že pivovar Bernard v čele s panem Bernardem a Vávrou, humpolečtí politici ( Kučera, Namyslo) městský a státní úřednící( Jůzl, Trnka, Hrbek), jsou součastí skupiny lidí, kteří porušují zákony a okrádají město.

  Tohle se přeci nedá zamést pod koberec, lidi vzbuďte se!!!

  Nebo to snad znamená, že si necháme od pár podrazáků, rozkrást a rozparcelovat město?

  1. na facebooku dokonce někteří místní podnikatelé píší, že teď v té nelehké době se to může… 😀

   1. Tak jsem podrobně prostudoval materiály p. Ryznera a Voplakala. Je to něco tak hrozného, že Standa teď může udělat jen jedinou věc. Okamžitě odstoupit ze všech funkcí v pivovaru, na městě a všude kam načal, včetně slavného protikorupčního fondu. Okamžitě poté je třeba, aby městu poslal těch cca 120 milionů za všechny způsobené škody a hned poté se odstěhoval do svého milovaného Háje u Opavy, protože tady ho už opravdu nikdo nechce potkávat. A když se bude nudit, tak může jezdit navštěvovat kámoše Rácu, protože to stejný gauner…….. A doufám, že teď už se přestane bát VODAK a také zveřejnění ty všechny praseciny s vypuštěním agresivních vod do městské kanalizace a následně zničení ČOV……

    1. Co takhle ustanovit v Humpolci výbor pro obecní blaho a hned začít trestat co ! To by bylo něco dle Vašeho gusta, že !

     1. Proč trestat, žijeme v právním státě, vyzvat orgány činné v trestním řízení, ty ať rozhodnou.

      Zároveň pamatujte Spravedlnost je slepá.

      V každém případě je fajn, že se opozice snaží, upozorňovat na nezákonnosti ODSáckých papalášů, kteří si pod vedením tandemu Kučera Bernard, zvykli, že si můžou v Humpolci dělat co se jim zlíbí.

      Žádný strom neroste do nebe.

 14. Co takhle presumce neviny hovadka. Ac tady jste anonymni, IP adresa je dohledatelna a pravo pripadne vymahatelne. S tim bych si nehral.

  1. krásná ukázka Humpolce.

   Bernard a spol porušujou zákony, ale jejich nohsledové chtějí nás hnát před soud, že o tom bavíme.

   Humpolec – město pro byznys, ale jen někoho!!

   1. Zatím je to jen a pouze krásná ukázka jednostranné informace. Nic víc. Při vzpomínce jak posledně Rýzner pochodoval místností ,vykřikoval nesmyslná obvinění a dožadoval se od SB omluvy a pak musel stáhnout ocas tak než začnu soudit počkám si na vyjádření druhé strany. Na soudy o vině je poněkud brzo.

    Jo a mimochodem, petici proti cenzuře na sociálních sítích už jste podepsali? SB jo.

    1. samozřejmě, že jsme podepsali. ale mluví se tu o jeho nohsledech… nerozumíte textu? tak to chápu, že jste nechápal ani pana Rýznera.

     1. Tady to ale obsadili nohsledi Ryznera. Pripravuji se zde na boj o koryta.

     2. Textu psanému narozdíl od Vás rozumím. Citace z příspěvku na který reaguji „Bernard a spol porušujou zákony“. Už? Nebo to potrebujete namalovat?

     3. Vy máte na tom městě opravdu asi velký strach o místa, když by se změnila vládnoucí garnitura. tak půjdete do soukromě sféry a předvedete nám to…:D

    2. Jj s těma omluvama je to těžký, každý asi zná jak se vnučka Ferdinanda Peroutky domáhá sodně omluvy od prezidenta republiky, již vice jak 6 let.

     Jednoduše lháři to mají u nás v Čechách o dost jednodušší než poškození.

     Ryzner tenkrát nestáhl ocas, naopak, chytil Bernarda při lži. Ale Bernard v sobě nenašel kapku chlapské cti, aby se za svoje lži veřejně omluvil a nebyl sám i někteří zastupitelé mají dodnes máslo na hlavě.

     A malé upozornění na závěr. To co Rýzner předložil nejsou jeho závěry nebo výmysly, ale informace, které mu poslalo samo město na základě zákona 106/1999Sb. o svobodném přístupu k informacím.

     1. Včera jsem četl informace od ministra životního prostředí o tom, kterak urychlil recyklaci a snížení skládkování. Na rok 2030. Hezká informace, dokud tam někdo v diskusi nevytahl odkaz na dokumenty, že toto bylo schváleno dávno do roku 2024. Čili žádné zkrácení, prodloužení. A co z tohoto plyne pro nás? Zatím máme nějaké dokumenty. Nevíme zda jsou všechny, zda někdo něco (záměrně) nevynechal. Takže znovu opakuji počkám si i co druhá strana.
      A asi jsme viděli každý neco jiného, já blaboliciho Ryznera a naproti tomu jasně se vyjadrujiciho SB.

 15. Tak tak, Bernard může lhát, chovat se pokrytecky, podvádět, porušovat zákony a rozkrádat městský peníze, ale nejhorší je stejně Rýzner.

  Metanoieite!

  1. Jeden za osmnáct druhý bez dvou za dvacet. Proč bych měl skákat na špek jednomu či druhému, jak se to zrovna hodí?

 16. Až ho přestanete volit bezhlavě do zastupitelstva, tak potom jeho vliv částečně poklesne. Jenže humpolecký volič bude dál chlemtat jeho místní jedenáctku a zvolí ho zas. Aby mělo osazenstvo diskutujících zde na koho nadávat.

  1. Myslím, že za dva roky rozhodně ODS v Humpolci nevyhraje. Jejich éra skončila, to už je jasný i jim samotným.

   STAN a HUGO již dostatečně zakořenili v humpolecké společnosti a je to dobře, opoziční židle ODS po 34 letech vlády prospěje. Těšme se na podzim 2022.

   1. STAN má v Humpolci jednoho zastupitele,jen těsně zvoleného. STAN není zakotveni vůbec. Ani nemají jediného člena. Nevím, na ně bych nespoléhal..

  1. Tady v Humpolci žijeme v nějakém klamu, že jedině humpolecký pivovar vaří to nejlepší pivo v republice.. Fakt podivná víra.

   1. Je pravda, že jsme v letě pravidelně popíjeli na Platformě pivo Kamenice a bez přehánění to je vážně špica. Škoda jen, že není k dispozici v průběhu roku ve zdejších restauracích

     1. Je to super pivo, protoze maji novou omitku na pivovarku 😀

 17. Zpatky k textu a k vecnym informacim o tom, jak se stavi na mestskem pozemku za mestske penize a po letech se toto legalizuje. Doufam a verim, ze odpovedni pracovnici Mesta (nechce se mi verit, ze by takto riskovali zadarmo, jen ze slepe viry v pana Bernarda) budou potrestani dle zakona.
  Zkusili jste si tady nebo v prilehlych vesnicich neco postavit? Kolik se toho musi zaridit, kolik pozadavku splnit a kolik poplatku zaplatit nez muzete zacit? Za svoje? Kdyz jste jen OBCAN platici dane? A tady? nejdrive na naklady mesta postavit, potom po letech zlegalizovat. Je to prece tak jednoduche a ten dokument je jasny a presny, vcetne cisel parcel, datumu jednotlivych akci … tohle neni vymysl, tohle se bude spatne vysvetlovat. Diky pane Ryznere, jsem rada, ze se toho nebojite, ikdyz vam to prinese spoustu negativnich komentaru. Minimalne by mohla skoncit era techhle nohsledu a tupych mlcicich ovci, co tohle opakovane zametali pod koberec.

 18. ijeme ve zvláštní době. Jsme svobodní, máme demokracii, máme se nejlíp, jak jsme se kdy měli, ale jsme smutní a se stavem společnosti nespokojení.
  Občas mi naše současnost připomíná počátky normalizace z let 1969–1971. Jako kluk jsem ta léta zažil a dobře si je pamatuji. Ačkoliv tenkrát jsme nebyli ani svobodní, ani demokratičtí. Pražské jaro 1968 přineslo naději, že svobody a snad i demokracie jednou dosáhneme. Byla cítit ve vzduchu, byla blízko, ale přišli jsme o ni naráz během jediné srpnové noci. Ostnaté dráty se nám zaryly do duší víc než předtím. Netalentovaní a zamindrákovaní jedinci zvedli pyšně hlavy a všem dali najevo, že teď budou mít hlavní slovo oni. A měli.

  Tady vidím podobnost s dneškem. Miloš Zeman a Andrej Babiš polili živou vodou všechny nýmandy, kteří se derou na slunce ve všech oborech lidské činnosti. Slova sprostoty a lží vyřčená veřejně prezidentem snížila práh našeho vnímání a hulvátům a podvodníkům dala zelenou. Udávání, vulgarita a neomalenost se staly součástí našich životů. Porušování všech pravidel prezidentem i trestně stíhaným předsedou vlády, pozitivně lustrovaným estébákem, který kariéru zahájil jako člen KSČ udáváním a donášením na své přátele, zbavilo mnoho lidí zábran k jakékoliv špatnosti. Jsme svědky neonacistických srazů konaných pod záštitou prezidenta České republiky, kterých se hrdě účastní redaktoři veřejnoprávního rozhlasu a členové Rady České televize, což jsou funkce, které ještě nedávno vyžadovaly vysoký stupeň profesionality. Hranice našeho vkusu je denně atakována médii (většinu jich vlastní sám trestně stíhaný premiér), dezinformačními weby, na jejichž chod většinou přispívá Rusko, nebo je samo řídí. Na náš vkus útočí desítky každoročně vznikajících podprůměrných filmů i divadelních představení. Záplava filmových komedií, kde vrcholem humoru je vulgarita na úrovni Miloše Zemana. Kameňáky, Babovřesky, Ženy na vrcholu, Chlapi na střídačku, Castingy na lásku (kde muži sledující fotbal komentují hlavní hrdinku slovy: ‚Hele, ku*da‘, a kde okatý product placement propagované výrobky spíše poškozuje) nesplňují ani ta nejzákladnější pravidla filmového řemesla, která kdysi nastavily osobnosti kvalit Jiřího Menzela, Oldřicha Lipského nebo Miloše Formana.

  Samozvaní umělci zavádějící své pokleslosti ve všech lidských oborech nabývají vrchu všude, kam se podíváte. Vláda nadutě považuje za svůj úspěch, když z Prahy do Brna dojede vlak, aniž by se srazil s jiným a nikdo při tom nezemře. Úspěchem vlády je, zvládne-li řidič cestu po dálnici D1, aniž by měl zpoždění a dojede-li do cíle zdráv. Součástí našich životů se staly slepice týrané v klecích kvůli zisku několika politiků, plesnivá kuřata a párky bez masa – a my jen mlčky každé narušení svobody a životního standardu přijímáme.

  Zvykáme si? Není tajemstvím, že nejbohatší dnešní kapitalisté většinou začínali v KSČ, v StB, nebo jen jako veksláci kšeftující s bídou socialismu a jeho pseudo devizovou politikou. Proto dodnes nemáme euro, ale chatrnou a totálně nespolehlivou korunu. Dolarová konta mají tito vládci většinou v jiných zemích či různých daňových rájích. Předseda vlády, bohatší než Donald Trump, nabyl svůj majetek za éry Václava Klause a Miloše Zemana zcela neprůhledným způsobem. Vyšetřování skončilo, zapomeňte.

  21. srpna 1968 mi bylo třináct let a byl jsem s rodiči na chatě v Plané nad Lužnicí. S tátou jsme časně ráno stáli na silnici plné rachotících tanků se sovětskými vojáky. Ve vzduchu byl cítit pach nafty, propocených uniforem a střelného prachu z nazdařbůh vypálených dávek ze samopalů, jimiž nás ruští bratři chtěli zastrašit a rozehnat. Ti nejhorší z nás je tenkrát do Československa pozvali, aby si zajistili svou umaštěnou existenci a bez odpovídajících schopností a talentu dosáhli na funkce, po kterých toužili. Ti nejhorší z nás se o totéž snaží i dnes. Ataku nevkusu a ušmudlané bídy bychom se my ostatní měli začít bránit. V krajských a senátních volbách budeme mít příležitost. Nepromarněme ji.

  Pro Neovlivní.cz Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce, 17. srpna 2020

  1. …dezinformačními weby, na jejichž chod většinou přispívá Rusko, nebo je samo řídí… 😀

 19. Pan Hrušínský je možná dobrým hercem, ale plete si trochu politické věci. V první řadě označovat Babiše a Zemana a jejich potenciální voliče za něco jako nýmand a podobně by si možná nedovolil ani jeho otec.Babiš i Zeman byli demokraticky zvoleni, kauzy Babiše byly voličům známy a asi jim nevadí, nebo je nepovažují za tak závažné. Kdo byl u STb už dnešním mladým vadí minimálně. Jak dlouho se budeme kádrovat tím, že někdo byl v KSČ?? Trochu to připomíná dobu, kdy synové bývalých továrníků byli označeni cejchem..ty seš syn kulakla, ty továrníka..
  Pan Hrušínský by se měl zamyslet i nad otázkou, proč tedy tito muži, které evidentně nesnáší, byli zvoleni. Není to také tím, že ostatní strany asi lepší lídry nenabídly a ani dnes nenabízí??
  Kde bere právo označit voliče, kteří volí ANO za nějaké nevzdělance? To jen politici typu Drahoš, Schwanzenberg a jiní mají status jediného správného??

  Souhlasím ale s tím, že některé Zemanovy kauzy, viz.Peroutka, je opravdu ubohým stavem a Zeman by se chlapsky omluvit měl.

 20. Jen se trochu vzdalujeme tématu Humpolce. Musíme řešit věci lokálníl, které ovlivnit můžeme (viz účast ve volbách) a neplýtvejme energií na celosvětovou situaci. Začněme s poctivostí na malém městě a kdyby se to stalo všude, výsledky by na sebe nenechaly dlouho čekat. Je to asi naivní, ale pokud je pravda, že Bernard takto ždímal město za podpory radních, měli by všichni nést následky. Protože když to projde, je to opravdu signál, že jediné co se vyplatí je krádež, korupce, lhaní a nedodržování zákona. Jinak Zeman a jeho suita jsou pro mně velmi odporní lidé, ale byli zvoleni ve volbach. Stejně jako zas a znova pan Bernard. Tak to napravme.

  1. Máte pravdu.. Jen je potřeba mít dostatek zájemců/kyń o kandidaturu v roce 2022. Pokud se tak nestane, dál tam budou ty stejné a mnohdy mlčící tváře z důvodu..to je paní učitelka, to je pan doktor ..a pod. Nová krev na kandidátní listiny je třeba jak sůl. Spoléhat, že to vyřeší jen spolek HUGo je úvaha k ničemu.
   Možnosti v Humpolci jsou, jen se nebát a odvážit se..

 21. Spolek Hugo to nevyřeší, ale kdyby tady nebyl, nedělo by se vůbec nic. Třeba já neměl o praktikách popsaných výše ani tušení. A teď jsem za to rád. Pan Voplakal, pokud do toho půjde, bude moje volba. Ono jít takhle otevřeně do pivovaru a městských úředníků chce odvahu. Já bych jí neměl. Ikdyž zase tady na to budou všichni psát, že za ním stojí Rýzner – já říkám – No a co !!! Když se věci rozkrejou a další následovníci budou mít do budoucna strach krást a lhát, tak je úplně jedno, kdo za tím stál. A Ryzner se obohacovat nepotrebuje. Doufám, že ho to nepřestane bavit, protože tím můžeme jen získat. Jsem velmi zvědav na vysvětlování celé té kauzy. Ikdyž co vysvětlovat – akce vodovod pro pivovar za městske peníze a po několika letech vydání potřebných povolení !!! To bude bolet….

 22. No tak zatím se neděje nic, krom nenávistných plků na Humpoláku.
  Někdo tady kvičí hop a ještě nepřeskočil .
  Brod , pokud nějaký vůbec existuje, je ještě hooodně daleko a Hugny již mají kalhoty u kotníků 😀

  1. Tenhle komentar vubec nechapu. Ono na nem taky nic k chapani asi nebude…. Hugo predlozilo fakta, oficialne a vcas pozadalo o podani vysvetleni – vse je reseno podle zakonu a stanov. Kdo stahuje jake kalhoty?

   1. Ano, vše důsledně prověřit a pokud se najdou a prokáží finanční ztráty městu vzniklé ze strany majitelů česko-belgického pivovaru, mělo by dojít k zpětnému doplacení na účet města.

    Nic víc, nic méně. Strašit tady pomalu defenestrací je nesmysl.

    1. Přesně, tady už to není o tom: jedna paní povídala, tady to vyoadá na důkazy z veřejně dostupných zdrojů, takže příslušné orgány by měly konat. A nejde jen o to, doplatit příoadné ztráty, ale také po zásluze odměnit odpovědné osoby. Když budete krást a podvádět v soukromé firmě, poletíte na hodinu. Ve státní sféře nikdo za nic nemůže, nenese odpovědnost – prostě se stala chyba….

  2. co je na tom za hop, když zjistíme, co tady úředníci, dle výše dostupných dokumentů, provádějí v rozporu se zákonem? to je k pláči, ne na žádný hop…

 23. Ale o tom preci nerozhoduji Hugny. Pokud se neco spatneho stalo, tak o tom rozhodnou prislusne organy. A to se zatim nestalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hokejisté Humpolce v první přípravě porazili Vlašim

Čt Zář 10 , 2020
Dvakrát výhra. To je bilance hokejových týmů z Pelhřimovska, které se připravují na sezonu v jihočeské Krajské lize. Pro Humpolec se jednalo o první herní test, Pelhřimov už měl prověrku třetí v pořadí. Čtěte dále:   Kuchařky z Vysočiny o titul BernardChef
Hokejisté Humpolce v první přípravě porazili Vlašim

You May Like

Témata