Den pro kapli sv. Anny

1

Po roce opět zamíří poutníci ke kapli sv. Anny u Pelhřimova, kde se v neděli 25. července uskuteční druhý Den pro kapli sv. Anny. Všichni, kterým není osud této památky lhostejný, se mohou těšit na výstavu fotografií Probuzení kaple sv. Anny, povídání Pavla Koubka o minulosti, současnosti a budoucnosti této zapomenuté památky, na duchovní slovo P. Jaromíra Stehlíka. Pozvání přijal i písničkář Pavel Lutner.

Toto letní setkání je součástí projektu Probuzení kaple sv. Anny, na který sdružení  získalo dotaci z programu Podpora místních iniciativ od Nadace VIA.  „Hlavním cílem celého projektu je probuzení zájmu lidí o tuto zapomenutou památku a jejich zapojení do obnovy dobrovolnou pomocí, či finančním darem,“ vysvětluje Pavel Koubek cíl projektu.  V Pelhřimově a v Humpolci byla již k vidění putovní výstava fotografií, k dispozici je informační letáček a pohlednice a u kaple se uskutečnilo několik akcí pro veřejnost. „Díky dotaci se nám podařilo nakoupit nářadí a uskutečnili jsme dvě brigády pro veřejnost. Problém je, že i v tak velkém městě, jako je Pelhřimov jsou ochotni zdarma pomoci pouze jednotlivci,“  konstatuje Pavel Koubek.    Peníze stačí pouze na úhradu materiálu, přesto Pavel Koubek stále věří,  že ve snaze o záchranu kaple nenechají obyvatelé Pelhřimova členy jeho sdružení samotné.                     


 


V letošním roce se už nebude u kaple jen uklízet, ale začnou i opravy poškozených korun zdí. Kaple zatím není památkově chráněna, a tak je velký problém sehnat peníze z dotací. „Podařilo se nám znovu uspět u Nadace VIA tentokrát v Programu kulturního dědictví a získat několik desítek tisíc na opravy korun zdí,“  říká s radostí Pavel Koubek, ale několik desítek tisíc je u tak velkého objektu kapkou v moři. V neděli budou moci návštěvníci přispět zakoupením symbolických cihliček, které vyrobila chráněná dílna FOKUS Vysočina v Pelhřimově  a vlastně rozhodnout kolik zdí se letos bude opravovat.  „Určitě budou opraveny zdi presbytáře  ze kterého už jsme sundali z bezpečnostních důvodů zbytky střechy a zatím bude zakryt střechou provizorní, protože na novou peníze určitě letos nebudou,“ vysvětluje Pavel Koubek.

Čtěte dále:   Nová silnice z Humpolce na Brod uleví Věži a Skále

 


Přesvědčit se o stavu památky a dozvědět se další informace můžete v neděli od 14. hodin. Kromě již zmiňovaných cihliček si můžete na památku odnést i výrobky chráněné dílny U sv. Anny ze Žírče u Dvora Králové a samozřejmě i perníkové srdce. Kromě sdružení Zelné srdce se na přípravě podílí i Římskokatolicka farnost v Pelhřimově a letos poprvé se uskuteční jako součást známého Festivalu řemesel a vyznání. Ke kapli se dostanete polní cestou kolem zahrádkářské kolonie cca 200 za městem ve směru na Humpolec.

Tisková zpráva

 


 

myska

One thought on “Den pro kapli sv. Anny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Gastronomické víkendy Na Kocandě

Út Čvc 20 , 2010
Hotel „Na Kocandě“ v obci Želiv vás zve na kulinářské hody. Například tento blížící se víkend můžete ochutnat italské speciality. Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. Karanténa bude v Humpolci, karneval v Máji

You May Like

Témata