Desítky koní projdou v neděli Humpolcem

2

Víkend 21. – 23. srpna bude v Humpolci patřit koním a všem, kteří se o ně zajímají a mají je rádi. Na školním statku se utkají nejlepší jezdci, kteří se po kvalifikačních závodech dostali až do finále celoročního závodu. Letošní novinkou je soutěž lam, nebude chybět vyhodnocení chovatelské soutěže Kontroly mladých koní, přehlídky výkonných koní plemene český teplokrevník a také doprovodné aktivity pro děti.

„Humpolecké finále je příležitostí pro setkání nejen několika generací milovníků koní a jezdectví ale i ostatních obyvatel a návštěvníků Humpolce. V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení a nejmladší návštěvníky pobaví lunaparky,“ říká organizátor Jiří Klubal a potvrzuje, že stále více lidí se zajímá o jezdecký sport a o koně, které si někteří sami pořizují do vlastních stájí. Na humpoleckém finále Zlatá podkova tak návštěvníci uvidí desítky koní, nejlepší jezdce a zájemci se mohou dozvědět spoustu užitečných rad a informací.


 


V pátek 21. srpna začínají drezurní zkoušky od devíti hodin, v sobotu pak terénní zkoušky od osmi hodin a ve tři hodiny odstartuje maraton spřežení s názvem Mistři opratí. Na večer je připravena pro všechny country zábava. Nedělní program začne od osmi hodin na závodišti překážkovou jízdou spřežení a následně budou pokračovat parkury sedlových soutěží. Na Horním náměstí v Humpolci si můžete od devíti hodin poslechnout koncert dechové hudby a podívat se na vystoupení mažoretek. V deset hodin projde slavnostní průvod jezdců městem a již od jedenácti hodin se bude na závodišti soutěžit ve zručnosti tahu klády. Po obědě budou následovat překážkové jízdy spřežení a parkury sedlových soutěží s vyhlášením vítězů.


 


Tisková zpráva


 

Čtěte dále:   Vysočina v Regions´ Cupu deklasovala střední Čechy a je v semifinále

myska

2 thoughts on “Desítky koní projdou v neděli Humpolcem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prestižní finále jezdeckých závodů Zlatá podkova má své vítěze

Po Srp 24 , 2009
Nejlepším jezdcem seriálu závodů v České republice Zlatá podkova se o víkendu 21. – 23. srpna stal Heidenreich Radko z Loštice. V druhém hlavním závodu víkendu – dvojspřeží zvítězil mladý jezdec Tomáš Barták. Čtěte dále:   Karneval na ledě

You May Like

Témata