Děti z pavlovského přírodovědného kroužku bodovaly v celorepublikové soutěži

Třetí místo v celorepublikovém kole přírodovědné soutěže Zlatý list získaly Vydry – šestičlenný tým dětí ve věku 7 až 11 let z přírodovědného kroužku záchranné Stanice Pavlov. Uspěl v konkurenci dalších třinácti družstev z celého Česka.

„Po vítězství v základním kole, které hostila Stanice Pavlov v polovině dubna, ovládly Vydry také krajské kolo, ve kterém soupeřily s deseti družstvy a své znalosti prokázaly také v celorepublikové konkurenci,“ pochvaluje si Petra Hulvová, která v záchranné stanici přírodovědný kroužek vede.

Celostátní kolo se odehrálo formou týdenního pobytu s intenzivním přírodovědným programem. Významnou část soutěžních bodů mohl tým získat celoroční prací pro přírodu. „Děti se během roku zabývaly setím a péčí o květnatou louku, výrobou a věšením 25 budek pro ptáky a netopýry, úklidem lokality Nebe, ochranou hnízd čejky chocholaté, likvidací invazní křídlatky japonské, zadáváním hnízdišť rorýsů do nálezové databáze, budováním ještěrkovníku a ochranou orchideje kruštíku širolistého,“ přiblížila Petra Hulvová.

Záchranná stanice Pavlov se ekologické výchově věnuje přes třicet let. Každoročně se výukových programů zaměřených na různá ekologická témata zúčastní více než 2 000 žáků. „Dlouhodobě ve stanici spolupracujeme s desítkami škol a školek v Kraji Vysočina. Naším hlavním cílem je nejen prohlubovat znalosti žáků, ale především budovat v nich lásku a úctu k přírodě,“ uzavřel ředitel Stanice Pavlov Zbyšek Karafiát.

Foto: Šestičlenný tým Vydry z Pavlova v kompletním složení: Vojtěch Popík, Monika Popíková, Vojtěch Pražák, Klára Šafrová, Adéla Svitáková a Zuzana Hulvová

 

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Čtvrtý týden na Platformě

Út Čvc 18 , 2023
Letošní slunečné léto je dobré trávit u rybníka nebo také v našem zeleném parku Stromovka. Ve středu nám přijede představit film PSH Nekonečný příběh sám Vladimir 518. Večer bude moderovat výborný Láďa Čumba. Nezapomeňte také přijít na plnotučný čtvrtek nebo sobotní brunch s báječným divadlem pro děti. Ve čtvrtek si nenechte ujít alternativní […]

You May Like

Témata