Dívka z Vysočiny bude absolvovat prestižní závod v Perském zálivu

2

Osmnáctiletá Anna Matějčková z malé vesničky Babice je studentkou Střední zemědělské školy v Havlíčkově Brodě. V listopadu se chystá se svým ušlechtilým koněm do Bahrajnu v Perském zálivu, kde se bude konat jeden z nejdelších vytrvalostních závodů ve volné přírodě.

Závod začíná 17.prosince a je součástí mistrovství světa juniorů a mladých jezdců. Stošedesátikilometrová trasa vede volnou přírodou, rozpáleným pískem pouště a po mořském pobřeží. Závod se jezdí na čtyři etapy a vždy po 40 kilometrech mají koně přestávku spojenou s veterinární kontrolou. I tak se ale jedná o extrémně těžký dostih, ve kterém z téměř stovky závodníků nezřídka dojíždí do cíle pouhá jedna pětina.
Anna Matějčková je již dvojnásobnou mistryní České republiky a vítězkou mnoha evropských soutěží ve vytrvalostních dostizích označovaných jako endurance. Závod v Perském zálivu bude absolvovat s devítiletým arabským plnokrevníkem Gangese des Pins, který pochází z jižní Francie. Přechod z českého podzimu do třicetistupňového vedra nebude pro koně ani pro jeho paní vůbec jednoduchý. Právě z těchto důvodů se chystají do Bahrajnu s předstihem, aby se do závodů oba stihli plně aklimatizovat. Už nyní ale každý den po škole musí Anna se svým koněm pilně trénovat a připravovat se tak na tvrdou zátěž, která je v rozpálené písečné poušti očekává.

myska

2 thoughts on “Dívka z Vysočiny bude absolvovat prestižní závod v Perském zálivu

    1. Jo, mrkla jsem se na nějaké informace o ní na netu a je fakt dobrá. Anebo ten její kůň 🙂 Asi spíš oba.

      Hele, 9:42 hodin a ty UŽ jsi vzhůru? Co se děje? :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Literární klub provoní historie

Pá Říj 21 , 2005
Další cyklus přednášek o historii začíná dnes v literárním klubu městské knihovny. Ta první nese název Na úsvitu českých dějin. Lektor Jiří Dalík začne své vyprávění raně středověkou Evropou, dále se dostane na příchod prvních Slovanů na naše území a pohovoří o prvních Přemyslovcích. Začátek je plánován na 17 hodinu […]

You May Like

Témata