Dívky svedou lítý boj o korunku

Mladá, sličná děvčata ve věku od 13 do 15 let na konci ledna v sále kina opět představí své vnady a důvtip před odbornou a neúplatnou porotou. V pátek 30. ledna se totiž uskuteční další, tentokrát už sedmý ročník základního kola soutěže krásy nazvaný Dívka roku 2004. Do soutěže se však s podivem přihlásila prozatím jediná soutěžící, i když termín uzávěrky přihlášek se nezadržitelně blíží. Poslední možnost odevzdání přihlášek je nekompromisně stanoven na 26. ledna.

„Jako obvykle děvčata vše nechávají na poslední chvíli,“podotkla ředitelka Domu dětí a mládeže v Humpolci Milena Kochová, která má na starosti organizaci soutěže. Prozatím největšího úspěchu v modelingové kariéře dosáhla Zuzana Hrkalová, která získala korunku královny krásy hned při první soutěži. Oboru se plně na profesionální bázi věnuje již několik let. Pozdější vítězka Petra Mojtová z Tábora zase pracuje jako redaktorka časopisu Jackie, kde má na starosti módní rubriku. „Udělat první krok před mladým, značně kritickým publikem stojí notný kus odvahy. Soutěž dívkám pomáhá v získávání zdravého sebevědomí. Hodně se také o sobě dozvědí. Některé se soutěže zúčastní pouze jedenkrát, ale většina z nich se na startovní listině objeví vícekrát. Soutěž není určena jenom pro dívky z Humpolce, ale přihlásit se mohou zájemkyně z celé republiky,“uvedla Milena Kochová. Z dopoledního neveřejného kola postupuje do odpoledního veřejného finále dvanáct dívek. Děvčata opět jako každým rokem čeká rozhovor s moderátorem ze spolupořadatelské Agentury Dobrý den, kde se dívka nejprve představí a odpovídá na zvídavé dotazy. Do další části si připravují vlastní program. Většinou se představí s tanečním nebo sportovním vystoupením. Divácky nejatraktivnější se určitě stane promenáda v plavkách a společenských šatech. Vědomosti proklepne kvizová všehochuť a závěrečnou soutěžní disciplinou je příprava studené mísy. „Po ukončení soutěže se děvčata společně s rodiči sejdou u připravených studených mís, kde si mohou s porotci pohovořit o chybách a o možnosti postupu do dalších kol,“dodala Milena Kochová. Výkony dívek budou hodnotit zástupci pedagogicko- psychologické poradny a mediálního partnera deníku Vysočina, dále hlavní sponzor, profesionální vizážistka, majitelka kadeřnického salónu a kosmetička. Nejúspěšnější dívky obdrží spousty hodnotných cen od sponzorů soutěže. Nebude chybět ani korunka krásy a šerpa. Vítězky ze základního kola postupují do semifinále, které se uskuteční v Hořicích. Pokud se dívkám poštěstí, postoupí až do finálového kola, které má pod palcem hlavní pořadatel Dům dětí a mládeže Ostrava- Poruba. Po neúspěšném absolvování základního kola dostávají dívky od ostravského hlavního pořadatele ještě jednu šanci. Mohou se zúčastnit doprovodné soutěže Dívka roku Internet. Na internetové adrese se objeví jejich fotografie a zájemci mohou vybírat ty nejpůvabnější. Podmínkou pro účast v internetové volbě krásy je účast v základním kole.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

František a Milena Brzoňovi – VYZNAVAČ VESMÍRU

Po Led 19 , 2004
V lednu letošního roku spatřila světlo světa životopisná kniha o skladateli a dirigentovi Gustavu Mahlerovi s názvem Vyznavač vesmíru, jejímž autorem je humpolecký rodák a čestný občan města Humpolec František Brzoň.

You May Like

Témata