Do hospody ? A co takhle ke starýmu Mahlerovi ?

3

Jak již humpolák dříve uvedl , humpolecko je jedním z míst s největším počtem hospod a restaurací na jednoho obyvatele . Dnes Vám přinášíme exklusivní reportáž z hospody , která má opravdu styl .

Zmíněný hostinec má velmi dlouhou tradici , a nejdete ho v nedalekých Kalištích hned na okraji obce u hlavní silnice . To , že u vchodu narazíte na cedulku , že jste u rodného domu skladatele Gustava Mahlera Vás jako správného humpoláka jistě nepřekvapí….

 

Vejdete dovnitř , projdete chodbou zářící svěží citronovou barvou a stojíte před dveřmi do výčepu .

 


Objednáte si minerálku (někteří z nás pivo) , a jdete si najít to správné místo u stolu .
Těch je tu zhruba čtyřicet , a to u opravdu kvalitních , masivních dubových stolů . Ostatně celý interier je řešen v duchu období Biedermeyeru , tedy doby kdy zde pobýval Mahler . 

 


Než Vám hostinská donese tu Vaši objednanou minerálku , můžete se přesvědčit , že Vám zde nebude zima ani v tom největším venkovním mrazu . Ústřední topení , umně zakryté je posíleno funkčními kamny , která pamatují první republiku .

     


Pokud zde budete sami , a nebudete si mít s kým popovídat , zabloudí Vaše oči jistě i na okolní stěny . Ty jsou zaplněny dobovými fotografiemi a drobnými dekoracemi , evokujícími staré dobré časy…

     


…a tak si prohlédnete třeba i zákon z roku 1922 , který upravoval prodej alkoholu v hostincích…., nebo fotky z Mahlerova dětství…

     


…potěšíte své oči pohledem na nádherně zaranžované květiny a klasy kukuřice…


      


 
Ti , kteří místo minerálky dají přednost pivu a ne jednomu , budou jistě hledat onu místnost , zvanou toalety . Pokud se ocitnete v azurově modré místnosti , tak jste se spletli . To byl Mahlerův dětský pokoj . Musíte vyjít na chodbu , po které jste přišli a už je uvidíte – toalety dámské , pánské a pamatovalo se i na vozíčkáře .

      


A interiér toalet ? Opět dokonale řešený architektem , tentokrát v broskvové barvě s mnoha drobnými retro doplňky , které Vás nenechají přijít o pocit , že jste o sto let zpět . Obzvláště redakční kolega Tomáš by jistě ocenil jejich útulnost a čistotu . 

 
      


Tak a to je pro dnešek vše . Pokud se Vám hospoda v Domě Gustava Mahlera zalíbila , jistě ji rádi navštívíte až bude uvedena do provozu . Prozatím bývá otevřena pouze  při některé z příležitostných akcí , které zde během roku pořádá správce objektu – Nadace Mahler 2000 .Š humpolák 2003


Autor : Petr Žáček

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Gastro poklad na Vysočině. Skvělé jídlo se odstěhovalo do Humpolce

pierre

3 thoughts on “Do hospody ? A co takhle ke starýmu Mahlerovi ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Změní Patrik dres ? Pompey sign Patrik Berger !

Čt Čvn 5 , 2003
Fotbalista Patrik Berger zřejmě přichystá svému kronikáři z Humpolce Radkovi Váchovi změnu . Vypadá to , že začne oblékat jiný dres…. Čtěte dále:   Zlíňaci testují - Motorest Melikana

You May Like

Témata