Dobrovolnické centrum se podílí na pomoci pro Ukrajinu

Dobrovolnické centrum v regionu Humpolec a Světlá nad Sázavou se zapojuje do pomoci lidem, kteří prchají z válkou zasažené Ukrajiny.

Nepodnikáme však žádné kroky samostatně, vše je v součinnosti s městem Humpolec,“ uvádí Ludmila Nenadálová, koordinátorka dobrovolnického centra a zároveň vedoucí dobrovolnictví. „Aby mohla být pomoc efektivní a správná, musí být také koordinovaná,“ podotýká.

Aktivně se tak podílejí na humanitární sbírce pod záštitou města. „Naši dobrovolníci budou pomáhat vybírat a následně třídit darované věci. Dobrovolníků však není nikdy dost a aktuálně se hodí každá pomocná ruka. Sháníme proto další lidi, kteří by se mohli zúčastnit sbírky i přes den,“ komentuje Ludmila Nenadálová.

Seznam potřebných věcí zájemci najdou na webových stránkách Humpolce. „Nejpotřebnější jsou v tuto chvíli polštáře, peřiny a hygienické potřeby,“ přibližuje vedoucí dobrovolnictví.

Kromě toho dobrovolníci sdružení FOKUS Vysočina pomáhají překonat i jazykové bariéry. „Sehnali jsme tlumočníky. Jsou to všechno rodilí Ukrajinci a Ukrajinky, kteří už několik let žijí v České republice,“ popisuje koordinátorka dobrovolníků.
Připravena pomoci jsou i zbylá tři dobrovolnická centra. „Naše koordinátorky dnes budou oslovovat města ve svém regionu a nabízet jim spolupráci s našimi dobrovolníky,“ dodává Ludmila Nenadálová.

Více informací získáte na e-mailu dc.humpolec@fokusvysocina.cz.

Čtěte dále:   Vánoční jízda na SVČ

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Občané kraje Vysočina loni do sběrných míst odnesli přes 6 milionů tužkových baterií

St Bře 2 , 2022
1. března 2022 – Za loňský rok se v České republice ve sběrných místech posbíralo více než 2 026 tun odpadních baterií. K tomuto výsledku přispěli i občané kraje Vysočiny svými 160 tunami baterií. Čtěte dále:   Jarní Mikádo Market se blíží

You May Like

Témata