Dva kruhové objezdy letos přibydou na Vysočině u nájezdů na dálnici. Stavba toho humpoleckého už začala

Z kruhového objezdu rovnou na dálnici nebo naopak – takhle bude po dokončení fungovat nová okružní křižovatka u Humpolce. Stavebníci na ní právě začali pracovat, do budoucna má pomoct bezpečnosti provozu.

Další podobný kruhový objezd chystá Ředitelství silnic a dálnic u Jihlavy – současné napojování na dálnici a sjíždění z ní je tam totiž také problematické.

Stavba okružní křižovatky u Humpolce už začala
Stavba okružní křižovatky u Humpolce už začala

U Humpolce jsou zatím auta svedená do jednoho jízdního pruhu, jak bude ale stavba pokračovat, tak bude muset být zavřený sjezd z dálnice ve směru na Brno. Řidiči, kteří budou chtít sjet ve směru z Prahy na Humpolec, si zajedou pěkných pár kilometrů. Výjezdové a nájezdové větve na Exitu 90 od 29. dubna do 19. května. Kruhový objezd u Humpolce by měl být hotový do poloviny června.

Okružní křižovatku chce ŘSD postavit i u Exitu 112 dálnice D1

U Jihlavy bude okružní křižovatka u Exitu 112. Zhotovitel zatím není vybraný, přesto by Ředitelství silnic a dálnic jeho stavbu rádo stihlo ještě letos.

Jsou okružní křižovatky u sjezdů a nájezdů na dálnici bezpečné?

Poslechněte si reportáž: https://vysocina.rozhlas.cz/dva-kruhove-objezdy-letos-pribydou-na-vysocine-u-najezdu-na-dalnici-stavba-toho-9210694

Čtěte dále:   Humpolecké trhy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z CERNu do humpoleckého pivovaru. Vystoupil tu jaderný fyzik Rak

Čt Dub 11 , 2024
Co je realita? Jaká je vlastní božská podstata? I o tom polemizoval jaderný a kvantový fyzik Jan Rak v humpoleckém pivovaru. Do města na Pelhřimovsku zavítal se svojí přednáškou v úterý devátého dubna. Čtěte dále:   Lepší ochrana před povodní: v Humpolci přibyla čidla, srážkoměr i hlásiče

You May Like

Témata