Etický kodex

6

Etický kodex úředníků a zaměstnanců Městského úřadu Humpolec.

Městský úřad Humpolec přijal etický kodex, jímž by se měli řádit úředníci a zaměstnanci městského úřadu. Celé znění kodexu si můžete sáhnout a přečíst zde: http://mesto-humpolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=4932&id_dokumenty=222921&n=eticky%2Dkodex  (PDF soubor).
Čtěte dále:   Konec komplikací. Pražskou ulicí se řidiči v Humpolci projedou už brzy

Axl

6 thoughts on “Etický kodex

 1. Ano, vše je super, ale to by tajemník jako ředitel úřadu musel důsledně vyžadovat po úřednících perfektní chování dle kodexu a ne úředníky stále omlouvat a chránit a pan starosta by musel jít s tajemníkem ruku v ruce, pak by to mělo smysl. Nelze omlouvat různá pochybení úředníků jejich neznalostí, dobrým úmyslem, jejich zdravotním stavem a podobně. V každé jiné firmě by jich už půlka dávno vyletěla ! Argumenty tajemníka, že v porovnání s jinými úřady je na tom MU Humpolec dobře je jako rčení o jednookým mezi slepými. Co například falšování podpisů na úředních dokumentech, úředníkem MU, nebo investice na soukromém majetku, které připravil a nechal si nenápadně schválit úředník MH / zřejmě za nějakou odměnu od občanů / ?

  1. Chtělo by to podpis a konkrétní důkazy. Jinak se, abych použil výňatek z textu jedné písně, „z argumentů v rukávu stává pouze hovno ve Vaší hubě…“

   1. Krajíčku, jak byste si představoval ty důkazy v komentáři pod článkem? Tady snad nejsme před soudem, abychom si museli všechno prokazovat.

    Orel

    1. Také Vás zdravím, Orle…
     Před soudem nejsme. Jsme tedy podle Vás na místě, kde můžeme na někoho jen tak plivat? Nejlépe bez podpisu? Je to závažné obvinění a je potřeba ho řešit jinak a jinde, než takhle a tady. Navíc anonymita pisatele mu váhy nepřidává. I pokud by to byla pravda, je to pláč na špatném hrobě.

     1. Kodexy jsou na nic.Každý úředník snad má vědět jak se chovat

     2. Etiku, morálku, slušné chování a úctu jeden k druhému by měl mít každý člověk sám v sobě a dle toho se chovat. Kodex pokřivený charakter a chamtivost nenapraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jazz ve dvoře 2012

Út Čvn 19 , 2012
O.S. Čtveráci Vás zvou na 6. ročník jazzového festovalu. Plakát na akci naleznete v článku. Čtěte dále:   OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

You May Like

Témata