FESTIVAL MUSICA FIGURATA, ŽELIV – slavnostní zakončení

V sobotu 24. srpna 2013 vyvrcholí letošní koncertní sezóna festivalu Musica Figurata. Ve 20 hodin v kostele Narození Panny Marie v Želivě zazní Triové sonáty J.D. Zelenky a G.F. Hädela a cembalová sonáta J.A. Bendy v podání Pražského barokního souboru pod vedením Vojtěcha Jouzy

Pražský barokní soubor je známým tělesem, které založil hobojista a dirigent Vojtěch Jouza již v roce 1982. Zaměřuje se na tvorbu pozdního baroka v různých nástrojových obsazeních. V souboru působí i členové dalších těles, např. České filharmonie. Pražský barokní soubor je na hudební scéně známý např. uváděním kantát J.S. Bacha, pravidelně koncertuje jak u nás, např. v cyklech České filharmonie a Českého spolku pro komorní hudbu, tak v zahraničí. Pravidelné jsou také jeho vánoční turné po Japonsku, které vrcholí adventním koncertem v tokijské katedrále.

Jan Dismas Zelenka, narozen v roce 1679 v Louňovicích pod Blaníkem, byl český skladatel, jeden z nejvýznamnějších komponistů období vrcholného baroka. Jeho skladby byly na dlouhou dobu zapomenuty a o jeho znovuobjevení se zasloužil B. Smetana. Zelenkova hudba udivuje i po více než 250 letech, je velmi nekonvenční a nápaditá. Jeho přínos spočívá především ve vždy překvapující harmonizaci, dokonalosti umění kontrapunktu a originalitě instrumentace.

Přes tisíc posluchačů již navštívilo koncerty festivalu Musica Figurata v Želivě. Sobotní koncert v názvem „ Dismas, kající hříšník po pravici“ slibuje opět vynikající hudební zážitek. Po slavnostním zakončení budou posluchači pozváni ke společnému přípitku. Ročník 2013 festivalu Musica Figurata sice skončí, ale přípravy na další ročník se rozjedou naplno již zanedlouho.

Barok.JPG

Pražský barokní soubor

Produkce festivalu Musica Figurata, Hana V. Konvalinková

www.musicafigurata.cz

Čtěte dále:   Devátý týden na Platformě

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dotazník pro občany Humpolecka

Čt Srp 22 , 2013
Vážení občané Humpolecka, v současné době zpracováváme Integrovanou strategii rozvoje celého území pro programovací období 2014 – 2020 a rádi bychom Vás tímto požádali o spolupráci a vyplnění dotazníku Čtěte dále:   IN MARGINE V 8SMIČCE HUMPOLEC

You May Like

Témata