Víkendové výsledky fotbalových soutěží týmů na Humpolecku.

KRAJSKÝ PŘEBOR

FK Humpolec – Sapeli Janovice 2:1 (1:0)

Za stálého deště se na nasáklém terénu hrál překvapivě vynikající fotbal .

Úvod obou poločasů vyšel lépe domácím , kteří si díky pohotovosti útočníka Píchy vytvořili dvoubrankový náskok .

Jenže hosté nesložili zbraně a po necelé hodince z penalty snížili . Drama ve zbývajícím čase gradovalo , Janovičtí se nechtěli s porážkou smířit , nicméně Humpolečtí již další změnu skóre nepřipustili .

Góly : 15. a 47. Pícha – 59. Ohnsorg (PK)

Rozhodčí : Mach (Bystřice)      ŽK : 2:3

Diváků : 150

Sestava Humpolec : Brzoň – Jančička , R.Moravec , Filipský , Beran – Prachař , Holoubek (82.Kotek) , Čihák ,  Svoboda – Pícha (88. Hájek) , Pajer (70.Kopic)

Sestava Janovice : Krpálek – Dvořáček , Hamara , Fejt – Tlačbaba , Doucha (78. Reiterman) , Ohnsorg , Tržil , Smejkal – Urban (82.Mareš) , Špendlíček

Nejlepší hráči : Moravec , Čihák – Tržil

Tabulka krajského přeboru:

Rk. Tým Záp + 0 Skóre Body (Prav)
1. Bystřice n. P. 12 9 2 1 32: 13 29 ( 8)
10. Chotěboř 12 3 3 6 12: 23 12 ( -3)
11. Ledeč n. S. 12 3 2 7 12: 17 11 (-10)
12. Doubravník 12 2 3 7 10: 18 9 ( -6)
13. Náměšť 12 2 3 7 15: 29 9 ( -6)
14. Žirovnice 12 2 1 9 12: 25 7 ( -8)

I.A.třída – Kozlové nešetřili Čejeny – Herálec definitivně v loňské formě ?

Speřice – Čejov 2:1

Deštivé derby Humpolecka začal stoprocentní šancí domácí Štěpán, který však šanci zahodil. Na druhé straně zahrozil neúspěšně kanonýr T. Moravec. Pak si hosté vybrali slabší chvilku a inkasovali dvě branky. Po přestávce se domácí zatáhli do obrany a aktivní hosté je zasypali řadou útočných akcí. Speřická defenzíva ovšem povolila pouze v případě tvrdé střely T. Moravce do šibenice. Góly: 14. Jícha (PK), 15. Bláha – 87. T. Moravec. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2: 2. Diváci: 150. Poločas: 2: 0. Speřice: Jícha – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Menšík, M. Čeleda, J. Bláha, Vlček, Štěpán, Strnad. Čejov: Veselý – Šlechta, Wallisch, J. Moravec, I. Moravec, Kubů, Vejsada, Prchal, Hájek, T. Moravec, V. Vodrážka. (obo)

Herálec – Lukavec 5:0

Domácí měli od začátku převahu. Po vedoucím gólu J. Pátka rozhodl závěr prvního poločasu, kdy se v rozmezí dvou minut dvakrát trefil záložník Hrala, což hosty zřejmě zlomilo. Ti totiž poté již nekladli velký odpor a hra ztratila na kvalitě, neboť míč často zůstával v kalužích vody. Lukavečtí nakonec odcestovali s debaklem. Góly: 12. a 53. J. Pátek, 40. a 42. Hrala, 62. Zamazal. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 1: 1, Diváci: 100. Poločas 3: 0. Lukavec: Humeš – Sovka, Kmoch, Luvík, Votápek, Šulc, Fenár, R. Šoula, Zeman (70. Pešek) – Vlček, Lhotský. (maj)

TABULKA
1. Velká Bíteš 12 11 1 0 40: 7 34 ( 13)
2. Nová Ves 12 8 2 2 25: 9 26 ( 5)
3. Věžnice 12 8 2 2 26: 13 26 ( 11)
4. Světlá n. Sáz. 12 6 4 2 31: 14 22 ( 7)
5. Pacov 12 6 2 4 28: 19 20 ( 2)
6. Speřice 12 6 1 5 14: 19 19 ( -2)
7. Herálec (HB) 12 3 5 4 23: 20 14 ( -7)
Čtěte dále:   Běh kolem Orlíku 27.5.2023

I.B.třída  – Budíkov vedl, nakonec byl rád za bod – Béčko bralo bod v Černovicích

Budíkovští fotbalisté zajížděli v rámci předposledního kola první poloviny I. B třídy k přímému souboji o třetí příčku do Štoků. Kvalitní zápas nakonec nenašel vítěze. Remízou skončilo také černovické podzimní loučení s domácím trávníkem, bod putoval do Humpolce.

Štoky – Budíkov 2:2

Hosté začali lépe a zásluhou Blehy bleskově otevřeli skóre. Potom převzali otěže utkání domácí, kteří výsledek do přestávky otočili. Po obrátce se nejprve Budíkovu podařilo srovnat, Štoky se potom nadechly k náporu, ale do černého se netrefil ani Kunc z penalty a následně ve vyložené šanci ani A. Dáňa. Rovnost si tak odvezla bod. Góly: 28. Vorlíček, 32. A. Dáňa – 3. Bleha, 60. Pokorný. Rozhodčí: Kalášek. ŽK: 2: 4. Diváci: 80. Poločas 2: 1. Budíkov: M. Bláha – Vostřejš, Zet, Pokorný, Bleha, Soukup (65. Havel), Zástěra, Marousek, Prokop, Žáček, T. Bláha. (maj)

Obrazová galerie ze zápasu

Černovice – Humpolec B 1:1

Hrálo se oboustranně rychlé, bojovné a slušné utkání, v prvním poločase za mírné převahy Černovic, které dostal do vedení Čekal. Za hostující mužstvo, které využilo i několik pendlů z áčka, vyrovnal střídající Slavík. Domácí sice chtěli všechny body, jenže v samém závěru nastřelili pouze tyčku. Výsledek zřejmě odpovídá dění na hřišti. Góly: 55. Čekal – 86. Slavík. Rozhodčí: Šetka. ŽK: 1: 2. Diváci: 80. Poločas: 0: 0. Černovice: Vošahlík – Čekal, Vránek, Pěnka, Bohuslavický, Tíkal, Petrák, Kušta, Hadrava, Tille, Chvála (80. Sukup). Humpolec B: Moravec – Tesař, Štěrba, Vincenc, Kameš (81. Kostřica), Hájek, Jirák, Kotek, Kopic, Časar (62. Alenka), Štěpán (62. Slavík). (aln)

11. Okrouhlice 12 4 1 7 12: 26 13 ( -2)
12. Radostín n. O. 12 3 3 6 13: 18 12 ( -9)
13. Humpolec B 12 3 2 7 11: 16 11 ( -4)
14. Lučice 12 1 2 9 15: 33 5 (-10)

II.třída – Poutník liga – Jiřice si hlídají druhou příčku

Žirovnice B – Jiřice 1:2

Jinak vyrovnané utkání rozhodlo několik drobných chyb domácí obrany. Přestože žirovnická rezerva téměř po celé utkání útočila, kýženého bodového zisku se nedočkala. Góly: 87. Kejval – 38. a 83. Vratišovský. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 3: 2. Diváci: 40. Poločas: 0: 1. Žirovnice B: Poustecký – P. Doležal, Čech, J. Havlíček, J. Doležal, Kopejtka, D. Havlíček (46. Kejval), Ježek, Kořínek (46. Jůn), R. Časta, V. Musil (85. Brýna). Jiřice: Tomášek – Jiřík, Heřmánek (65. J. Svoboda), L. Svoboda, Blažek, Hložek, Veroněk, Mecera, Maršík, Čeleda, Vratišovský (87. Frantál). (osn)

Zdroj: Listy Pelhřimovska – zaslal Pierre