Fotbalisté Humpolce zachránili remízu s Bystřicí až z penalty chvíli před koncem

Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem tak dál zůstávají na posledním místě divizní tabulky.

V záchranářském souboji 21. kola moravskoslezské divize D mezi fotbalisty domácího Humpolce a Bystřice nad Pernštejnem se v sobotu zrodila remíza 2:2.

Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červených dresech) přišli o cennou výhru na půdě Humpolce až chvíli před koncem.

První gól padl v poslední minutě první půle, kdy Pešek zakončil rychlou akci Humpolce – 1:0. „Předcházel mu ale faul na Adamce, jehož hráč domácích odstavil od balonu rukama,“ postýskl si kouč Bystřice Oldřich Veselý.

Hosty ale inkasovaný gól nepoložil. Po změně stran během osmi minut dvěma góly Chloupka skóre otočili – 1:2.

Už se zdálo, že tři body poputují na Žďársko, když sudí čtyři minuty před koncem nařídil velice spornou penaltu pro domácí mužstvo. Šerý z ní vyrovnal na 2:2.

Bystřičtí fotbalisté se po utkání cítili ukřivdění. „Žádný protest podávat nebudeme, ale hráči z toho byli tak znechucení, že mi jich pět hned po zápase řeklo, že tuhle soutěž už nechtějí hrát,“ mračil se Veselý.

Naopak Humpolec bod bral. „Vzhledem k vývoji zápasu musíme remízu brát. Výkon jsme ale nepodali dobrý, hráče až příliš svazovala nervozita,“ všiml si asistent trenéra A.F.C. Pavel Štěpán.

MS DIVIZE D – 21. KOLO
HUMPOLEC – BYSTŘICE N. P. 2:2
Góly: 45. Pešek, 86. Šerý (PK) – 56. a 64 Chloupek. Rozhodčí: Vlk. Žluté karty: 1:2. Diváci: 260. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Kameš (70. Havlín), Pecha, Luňáček, Šerý (90. Vavřička), Savi, Havel, Popovych, Maršík (65. Šmíd), Pecha, Zástěra. Bystřice n. P.: Veselý – Toman (43. Feifer, 90. Petr), Svoboda, K. Vařejka, Blaha, Chudoba (60. Čech), Adamec, Sklenář, T. Vařejka, Malý, Chloupek.