Snad už konečně… Nejmladší Češky zamíří na turnaj olympijských nadějí

Tak teď už to snad vyjde. České hokejistky do 16 let by měly před Vánoci konečně absolvovat první mezistátní měření, a to na tradičním Turnaji olympijských nadějí Visegrádské čtyřky v polských Katovicích. V nominaci je i Madlen Chladová z Humpolce.

Nejmladší z českých ženských reprezentací měla v listopadu třikrát nastoupit na domácí půdě proti Švýcarkám, ty ale z důvodů covidových opatření nepřijely. Místo toho si narychlo domluvila zápasy proti chlapeckým žákovským týmům.

Předvánoční čas přináší do programu národního týmu po jednoleté odmlce znovu turnaj, na kterém Češky tradičně bojují proti starším soupeřkám a v jehož historii jsou i přesto velmi úspěšné. Počínaje úvodním ročníkem 2014 ho ovládly pětkrát v řadě, až naposledy v roce 2019 se musely sklonit před Maďarskem.

Poslední uskutečněný turnaj byl také vůbec prvním, na němž měly české naděje alespoň jednoho věkově rovnocenného protivníka – tedy Slovensko. Dá se předpokládat, že tomu tak bude i letos, zatímco Maďarsko a Polsko vyšlou do hry znovu o dva roky starší výběry U18.

Po čtyřech letech se turnaj vrací do Katovic, konkrétně do haly Jantor na východním okraji města. Na odkaz Sáry Čajanové či Daniely Pejšové, tedy v současnosti už hráček seniorské reprezentace, se tam pokusí navázat výběr hráček ročníku 2006 a mladších pod vedením hlavního trenéra Rudolfa Vally.

 

Foto: Martin Mašek

 

Češky se nejprve sejdou v úterý 14. prosince na zimním stadionu v Novém Jičíně, odkud vyrazí za hranice ve čtvrtek dopoledne. Od pátku 17. do neděle 19. prosince vyzvou postupně Maďarsko, Slovensko a domácí Polsko. Organizátoři přislíbili i přímé přenosy na internetu ze všech zápasů.

Nominace ženské šestnáctky

Brankářky:
Daniela Nováková (Slavia Praha), Aneta Šenková (Litoměřice), Ema Jaworská (Třinec; pouze na kemp v Novém Jičíně).

Obránkyně:
Bára Hračová (Prostějov), Veronika Hujová (Ústí nad Labem), Madlen Chladová (Humpolec), Šarlota Stýblová (Polička), Věra Šťástková (Liberec), Klaudie Slavíčková (Louny), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Lucie Velinská (Rovaniemi, Finsko), Johanna Tischler (Warriors Brno).

Útočnice:
Anežka Čábelová (Český Krumlov), Julie Jebousková (Sparta Praha), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Adéla Fromová (Kolín), Klaudie Pietraszová (Orlová), Barbora Prošková (Černošice), Karolína Skořepová (Kobra Praha), Linda Vocetková (Neratovice), Viktorie Jílková (Beroun), Magdaléna Felcmanová (Rovaniemi, Finsko), Anna Mazancová (Mladá Boleslav).

Náhradnice:

Brankářka: Sára Valerie Ševčíková (Český Krumlov). Obránkyně: Eliška Stráská (Vyškov), Hana Panešová (Roudnice nad Labem). Útočnice: Aneta Florýková (Prostějov), Lucie Štěpánová (Třemošná), Adéla Zembolová (Olomouc).

Program turnaje v Katovicích

Pátek 17. prosince:
15:30 Česko „16“ – Maďarsko „18“
19:00 Slovensko „16“ – Polsko „18“

Sobota 18. prosince:
15:30 Česko „16“ – Slovensko „16“
19:00 Polsko „18“ – Maďarsko „18“

Neděle 19. prosince:
12:00 Maďarsko „18“ – Slovensko „16“
15:30 Polsko „18“ – Česko „16“

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Krásy Východňárštiny

Pá Pro 3 , 2021
V minulém článku jsem tady psal o tom jak moje žena z Východního Slovenska někdy motá tu češtinu. Dneska to vezmu tak trochu obráceně a budu se věnovat východňárštině. Přiravil jsem si pro vás malý test.
Krásy Východňárštiny

You May Like

Témata