Fotbalový Humpolec slavil stovku. A Kopic radil Kopicovi: Penalty nekop

1

Kopic kam se podíváš… Tak by se s trochou nadsázky dalo shrnout „obsazení“ středečního přátelského utkání ke 100 letům fotbale v Humpolci, ve kterém domácí celek hrající krajský přebor hostil prvoligový Jablonec.

Zatímco na hřišti se utkali dva bratři, humpolecký Tomáš (28 let) a jablonecký Jan Kopicové (22), do hlediště se po boku otce a předsedy místního klubu Milana Kopice staršího postavil i bývalý hráč Jihlavy, Sparty, Mladé Boleslavi a Slavie Milan Kopic mladší (26).
Obránce, který naposledy působil v nizozemském Heerenveenu nepustil do hry zdravotní stav. "Rád bych si zahrál. Ale jelikož jsem v rekonvalescenci po zranění, nešlo to," krčil rameny.
V souboji svých dvou bratrů prý ani jednomu nestranil. "Nefandil jsem nikomu, ale karty byly jasně dané," připomněl, že přípravný duel měl jasného favorita. Celek ze severu Čech svou roli potvrdil, zvítězil 8:0.
"Lidi viděli hodně branek, takže to bylo dobré," usmíval se Milan Kopic mladší, kterého neodradil ani debakl domácích. "Nic jiného se ani čekat nedalo. Jablonec je sice v plné přípravě, ale Humpolci chyběli tři hráči základní sestavy. Navíc už asi čtrnáct dní netrénuje," hledal omluvu pro místní hráče.
Konečný výsledek nerozhodil ani předsedu místního klubu. A to navzdory tomu, že ten měl o své přízni jasno. "Samozřejmě jsem fandil Humpolci," usmíval se Milan Kopic starší. "Byli jsme dost nekompletní, někteří hráči už jsou na dovolených. Ale o výsledek tentokrát vůbec nešlo," doplnil.
Pro fotbalisty třetího týmu v konečné tabulce CHANCE přeboru byl duel s účastníkem nejvyšší soutěže především svátkem. "Hráči si to užívali, vždyť někteří se k podobnému soupeři za celý život už nedostanou," ví Kopic starší. "Bude to pro ně pěkná vzpomínka, máme pro ně ze zápasu video i fotky. A myslím, že i lidi byli rádi, že se tu po delší době objevil prvoligový tým," okomentoval návštěvu zhruba pěti stovek fanoušků.
Jak si podle rodinných příslušníků vedli oba přímí aktéři utkání? "Já jsem kvůli organizačním povinnostem neměl moc času utkání sledovat, takže jsem to moc neviděl," omluvil se otec, který hodnocení přehrál na svého syna.
"Starší brácha, který hrál za Humpolec, se mi líbil. První poločas hrál dobře, byl jsem s jeho výkonem spokojený," komentoval prostřední z Kopiců. To benjamínek Jan neušel kritice.
Vždyť v utkání neproměnil pokutový kop! „Já jsem ho párkrát kopat penalty viděl a myslím, že na ně moc není," usmíval se šibalsky bratr. "Už několikrát penaltu nedal, a tak si myslím, že by je kopat neměl. Ale je fakt, že on má na hřišti jiné úkoly a ty si plní nadmíru dobře," pokračoval v hodnocení.
"Už loni patřil v Jablonci k oporám. A na penalty tam mají jiné hráče," připomněl reprezentačního útočníka Davida Lafatu, který se v poslední sezoně stal nejlepším střelcem ligy.

Příští angažmá? Obránce Kopic myslí na zahraničí
Spíš než fotbalistu připomíná v posledních dnech obránce Milan Kopic triatlonistu. "Posledních čtrnáct dní tři týdny jsem v tréninku. Kolo, plavání, běh," popisuje exjihlavský fotbalista svůj návrat ze zranění. "Ale už jsem začal chodit i na hřiště. Takže jsem skoro připravený a myslím, že tak za týden bych mohl někde nastoupit do přípravy," věří.
Otázka zní kde. Šestadvacetiletému fotbalistovi se zkušenostmi z první ligy totiž skončila smlouva s nizozemským Heerenveenem, a bude si tak muset najít nové angažmá. "Zrovna teď jsem na cestě do Prahy, jedu za panem Paskou," přiblížil kontakt se svým manažerem. "Něco rozjednaného je. Tak uvidíme, jak to dopadne." Kopicovou prioritou prý zůstává působení v zahraničí. "Chtěl bych se ještě podívat někam ven," přiznává. "Ale samozřejmě, pokud nějaká dobrá nabídka nepřijde, budu to muset respektovat."
Pak by na řadu přišla snaha najít místo v nejvyšší soutěži. "Teď chci hlavně hrát, bez nějaké bolesti v koleni. Musím se někde rozehrát," plánuje.
A co návrat do Jihlavy? "I to je jedna z možností," připouští odchovanec FC Vysočina. "Ale určitě to nemám tak, že bych v Čechách chtěl hrát jen za Jihlavu. Sice jsem v ní začínal, mám k ní nějaký vztah, ale už jsem pryč šest let," doplnil.           

Milan Kopic, předseda FK Humpolec, a synové Jan (vpravo) a Milan

Milan Kopic, předseda FK Humpolec, a synové Jan (vpravo) a Milan| foto: Petr Lemberk,MF DNES

Čtěte dále:   Přes 100 sedlových koní a poníků a také 22 spřežení letos v Humpolci zápolilo o Zlatou podkovu

Zdroj:http://fotbal.idnes.cz/fotbalovy-humpolec-slavil-100-let-existence-fjb-/fot_dsouteze.aspx?c=A120629_101742_fot_dsouteze_fil

Axl

One thought on “Fotbalový Humpolec slavil stovku. A Kopic radil Kopicovi: Penalty nekop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Slavnostní zpřístupnění Skanzen Zichpil v Humpolci

Ne Čvc 1 , 2012
Informace a plakát v článku. Čtěte dále:   Podívejte se na branky fotbalistů Žďáru při vítězství 3:0 nad Humpolcem

You May Like

Témata