Hasiči zachránili kostel

13

O uplynulém víkendu se humpolečtí hasiči opět nenudili.

Již v pátek večer museli vyjíždět ke spadlému stromu přes cestu u obce Rozkoš, který zcela zablokoval dopravu mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem. Překážku odstranili a vozovku uvedli do původního stavu.


V sobotu dopoledne se v Humpolci odehrála kuriozní nehoda. Řidič nezvládl řízení a narazil autem do billboardu. Při nehodě se zranila jedna osoba. Na místo vyjeli humpolečtí hasiči, kteří zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin a naložili ho na odtahovou službu.


Škodu až za deset milionů korun mohl v sobotu odpoledne způsobit požár, který hrozil humpoleckému kostelu svatého Mikuláše na Horním náměstí, když zde začala hořet rozvodná skříň. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár světla určeného k nočnímu osvětlení kostela. Hasičská jednotka, která ihned vyrazila k zásahu, světla zdemontovala. Příčinou požáru, který způsobil škodu ve výši „pouhých“ 2 tisíc korun, byla technická závada.

myska

13 thoughts on “Hasiči zachránili kostel

   1. Tak jo, přesvědčili jste mě. Hořet může i bez ohně 🙂
    Úplně se mi vybavila podobná dříve přejatá kachna z Deníku že střecha muzea na Horním náměstí hrozí zřícením (ve skutečnosti šlo o pár m2).

 1. Asi takhle vznikají fámy. Já jsem byl dnes s elektrikářem ve věži kostela abych se na vlastní oči přesvědčil, jak svítidlo, které je určeno pro osvětlování prostor, jakou je konstrukce krovu, může způsobit požár dřevěné konstrukce. Světlo bylo osazeno na zděné konstrukci věže a nejbližší dřevěný prvek byl cca 50cm. Neviděl jsem žádné známky po jakémkoliv možném vznícení, natož nějaký požár rozvodné skříně (ta se v horní části věže ani nenachází) Z dvou kusů těhto „nebezpečných“ svítidel bylo zdemontováno pouze jedno a druhé bylo ponecháno.Já, elektrikář Tomáš Kořenář i pan vikář, jsme viděli dým stoupající z tohoto světla – šlo však o odpařující se vodu, která skapává z vyšších konstrukcí a občas se přiškvaří i nějaký ten poletující hmyz. Pravdou je i to, že krycí sklo světla (jehož cena je zanedbatelná) bylo vlivem teplo – voda roztříštěno, ale i bez tohoto skla je nemožné aby za daných podmínek došlo k požáru. Takže ty dva tisíce budou nejspíš na výjezd hasičů, kteří jsou v tom samozřejmě nevinně a bohužel musejí vyřizovat i takovéto věci. Ale abych někomu nekřivdil, počkáme si na oficiální zprávu HZS.
  S pozdravem Miro

  1. stavoval jsem se v hasicarne odpoledne, zrovna odjizdel vysetrovatel. svetlo tam bylo na ponku, jeste ze zbytky tramu.

   ofiko zaver nevim, neofiko se odbornici shodli, ze by se to s nejvetsi pravdepodobnosti rozhorelo …..
   o pozaru/poskozeni rozvodne skrine se nikdo nezminoval, pravdepodobne si to v deniku primysleli, nebo spatne pobrali zpravu.

   druhe nebezpecne svetlo by melo byt na doporuceni hasicu premisteno take.

    1. to fakt netusim – zcernale cosi jsem nedokazal identifikovat. Podle popisu zasahujicich se to ulouplo z tramu. Jestli to byl ususeny netopyr, chuchvalec prachu, cast odstipleho dreva ci neco jineho fakt nevim.
     Co dokaze studeny, zvlhly predmet na rozpalenem krytu 500(a vice)W svitidla jsem parkrat videl. Vypada to presne stejne, jako zbytky svetla z kostela.

     1. Vždyť je to úplně jedno.
      Hasiči pokud zasáhli tak udělali dobře svou práci. Nic víc nic méně.

     2. A zase!!! 500W a víc???!!! kde bere pan František tyto zaručené informace??! Ve věži byla osazena dvě svítidla BRILUX 150W/tř. ochr, I – metalhalogenidový zdroj. Na veškerou elektroinstalaci byla vystavena zpráva o revizi. Doporučuji hledat senzaci někde jinde.
      S pozdravem Miro Novák

     3. Kde presne prosim pan Frantisek tvrdi, ze svetlo na kostelni vezi melo 500W?
      Miro, kliid, hlavu do kyble s ledem, neprozivej to tolik.

      Na vysvetlenou – okolo predmetneho svetla jsem prochazel, hodil jsem na to oko a konec. Nijak jsem nezkoumal prikony. VIdel jsem propadly skleney kryt a za nim napadany nejaky cerny bordel – napsal jsem, ze takto vypada rozpaleny halogen (zde je 500W a vice) na ktery spadne studeny, vlhky bordel. Nic vic

      Dale jsem popravde uvedl. ze neznam ofiko zpravu (v dobe kdy jsem to svetlo videl ani byt nemohla, vysetrovatel HZS Pelhrimov sedel v aute a vracel se na zakladnu), ale ze z toho, co si povidal s velitelem smeny vyplynulo, ze mohlo dojit ke vzplanuti. Tecka.

      Na uplny zaver: netvrdim ze neco bylo spatne, jinak a nehledam za tim zadny zamer ani pochybeni….. Jeste chvili me tu prudte a udelam E.E.Kische 🙂

     4. František je vopravdu DEBIIL!!!

      **Mam administratorska prava. A taky mam vyjimku – piste si tu na moji adresu co kdo chcete 8D. F.
      Spravne by tu mel byt jen text: Příspěvek porušuje PRAVIDLA

     5. Tak jo, presvedcil jste me – jdu se vobjesit, utopit, zastrelit a zakopat. Jeste se cestou nafackuju a nakopu do riti 8D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bazárek hokejové výzbroje na ZS v Humpolci

Út Říj 20 , 2009
Sháníte brusle nebo části hokejové výzbroje nebo se něčeho podobného chcete zbavit? Rodiče našich malých hokejistů pořádají Hokejový bazárek, který se uskuteční 22.(příjem zboží) a 23.října (prodej) od 16.00 do 18.00 v šatně pro veřejné bruslení na zimním stadionu v Humpolci. Ceny přijatelné, zboží kvalitní.

You May Like

Témata