Pivovarník Bernard nabízí městu právníky zdarma. Potřebuje schválit nový územní

4

Nový územní plán Humpolce má už dnes několikaměsíční zpoždění. Zpoždění se pravděpodobně ještě zvýší, vzhledem k nutnosti opakování veřejného projednání, při kterém budou mít občané Humpolce znovu příležitost zasypat vedení města svými připomínkami. Každé projednávání územního plánu přináší obecně desítky příponínek a návrhů občanů. Tím se znovu navyšuje riziko časového zpoždění územního plánu.

Vyměnit zhotovitele?

Humpolec uvažuje i o možnosti vyměnit zhotovitele územního plánu města. Tato varianta, je ale velmi riziková, nový zhotovitel těžko bude mít zájem dokončit práci toho předchozího. Spíše bude mít zájem začít znovu. A to může znamenat další časovou prodlevu. „Já jsem takového dodavatele nezažil za dvacet čtyři let svého podnikání, kdybych zažil asi by měl se mnou problémy,“ prohlásil pivovarník Stanislav Bernard (ODS). Pivovarník Bernard je v Humpolci členem místního zastupitelstva města.

Zpoždění komplikuje budoucnost

Místní podnikatelé v Humpolci se s avizovaným zpožděním nechtějí smířit. „Chceme nakupovat pozemky podle podoby územního plánu, která teprve má být schválen. Když nebude schválena, tak ty peníze vyhodíme z okna,“ řekl pivovarník Stanislav Bernard (ODS). Dodavatel územního plánu Humpolce dělá podle Bernarda obstrukce, v situaci, kdy Humpolec potřebuje co nejrychlejší přijetí územního plánu.

A zvyšuje se riziko ještě většího zpoždění přijetí územního plánu. Zastupitel Bernard nabídl městu právní pomoc svých právníků při jednání s dodavatelem územního plánu. Město Humpolec zvažuje i ukončení spolupráce se zhotovitelem územního plánu. Je to vše ale o čase.“Nejrychlejší cesta není nejlepší cesta,“ domnívá se místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo. Nový územní plán se v Humpolci řeší od roku 2012.

převzato z: http://www.obcasnik.eu/pivovarnik-bernard-nabizi-mestu-pravniky-zdarma-potrebuje-schvalit-novy-uzemni-plan/

Autor:Miroslav Mareš

Čtěte dále:   Termínový kalendář - autokros Humpolec

Petr

4 thoughts on “Pivovarník Bernard nabízí městu právníky zdarma. Potřebuje schválit nový územní

  1. Dalsi darecek od p.Ryznera, dohodil sveho kone, ktery ted na povel blokuje praci pro sveho objednavatele. Na druhou stranu je to problem mesta a jejich smluv s tim, ze si neosetrilo takovouto alternativu. Priste nezavisleho poradce a dobreho advokata, ve finale to usetri nervy a penize.

    1. To chcete říci že tu někdo jedná tak nefér že zvýhodňuje při výběru zakázky pro město něčí dohozené koně? To snad ne. Tady jsou všichni transparentní a neúplatní. Standa Bernard a Transparency International to jistě jednoznačně potvrdí.

      1. Zdržení nového územního plánu nijak město nepoškodí, to je jen povídačka. Jeho případné neschválení je normálním rozhodnutím, kterým prošla i jiná města.
        Nechápu, proč by zrovna Humpolec měl hrozně trpět,kdyby k tomu došlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Seminář na Pozemkové úpravy v Humpolci

St Říj 21 , 2015
Ministerstvo zemědělství a Státní zemědělský intervenční fond ve spolupráci s místní akční skupinou Společnost pro rozvoj Humpolecka, z.s. Vás srdečně zvou v rámci aktivit Celostátní sítě pro venkov Kraj Vysočina na seminář Čtěte dále:   Příběh z parkoviště

You May Like

Témata