Vzkaz městu od občanů – ponechte staré autobusové nádraží

28

Výsledky ankety

Z ankety 133 hlasujících jednoznačně vyplynulo, že těžká většina občanů je pro rekonstrukci a zanechání starého autobusové nádraží ICOM (Okružní/Lnářská)

Čtěte dále:   Ke knihám i květiny nebo bylinky - humpolecká knihovna uspořádala burzu rostlin

Petr

28 thoughts on “Vzkaz městu od občanů – ponechte staré autobusové nádraží

 1. Ať město klidně udělá místní referendum. Proč se ho zastupitelé tolik bojí?
  Na spoustu malicherností se pořádala anketa, na dopravní obslužnost nic.
  Bojí se, že by se naplno ukázalo že jdou proti obyvatelům města?

  1. No jistě. Toto „město“ prostřednictvím svých moudrých zastupitelů řeší jen ty podstatné věci, a ne nějaké hloupé autobusy. AN se prozíravě zbavilo a pořizuje pro své občany nezbytnosti typu lanové centrum, tenisové haly atd., což opravdu využijí všichni co tu žijí. Máme se jak na zámku, ať to trvá věčně. Děkujeme vám pane veliteli!

   1. Je asi jisté, že kauza Nádraží bude hýbat politikou ve městě i v příštím roce komunálních voleb. Stále je to nedořešené a výbušné téma

    1. Nedořešené téma to dle mého názoru není. O jeho výbušnosti mám rovněž pochybnosti. Zastupitelstvo zrušilo záměr prodeje pozemku parkoviště v ul. Lnářská. Výstavba Kouflandu v místě stávajícího AN je tím již nereálná a to ať už důvodu, že by jí musela předcházet kolaudace nového terminálu u ICOMU, čemuž se daří úspěšně bránit. Rovněž požadavky na výměru pozemku již tato plocha ani s městským parkovištěm nesplňuje. Takže vše zůstane při starém. Nový terminál mít cestující nebudou, ICOM opakovaně veřejně prohlásil, že ho městu neprodá a má s ním jiné, pro něj výhodnější obchodní záměry. Maximálně může město hledat výhodnější místo pro nový terminál než je stávající starý autobusák a uvažovat o jeho výstavbě ze svého rozpočtu. Na místě sávajícího AN to z důvodu jiného vlastníka být nemůže, 300 m k ICOMU je daleko a žádný další polohou a výměrou vhodný městský pozemek mně v této lokalitě nenapadá. Takže v čem by to mělo s komunální politikou ve městě hýbat?

     1. Voliči by měli zvážit zda znovu podpoří ty potencionální kandidáty/tky, kteří se hlasováním podepsali pro změnu územního plánu ve využití pozemku stávajícího nádraží. To byla prasárna, jinak to nazvat nejde. Pozemek vhodnější na nádraží těžko najdete, respektive nenajdete v celém městě.
      Je každodenně vidět, jak obrovský význam má parkoviště, které chtěli rovněž odprodat. Je plné vozidel.

      Ti co plédovali za jeho odprodej by v příští radnici být neměli. Zejména u nestraníků za ČSSD to bylo markantní, jak se tato pětice projevila. Je otázkou koho strany nominují,kolik bude postaveno kandidátek. Mladí zájemci chybí všude, nejen v Humpolci. Nedivím se, času na komunální politiku v dnešní hektické době nové generaci nezbývá. V práci 12tkové směny, dojíždí se. K tomu znechucení z politiky jako takové. Prostě suchopár..

     2. No jo, ale ti proradní nestraníci získali pro ČSSD, pokud se nepletu, 5 mandátů a 4.992 hlasů tj. 34% ze všech 21 zapsaných na kandidátku ČSŚD do komunálních voleb. To jsem zvědav, až je vyloučíte, kdo vám ty hlasy přinese. Staníci z řad ČSSD ve volbách moc neuspěli! Není v zastupitelstvu ani jeden.

     3. Já nejsem pane/paní v ČSSD.To musíte ponechat na vnitřní úvaze místní organizace a hlavně zájmu té pětice. Pokud budou chtíti kandidovat znovu. Mimochodem už je to druhé období,kdy voliči vybrali ty samé z listiny ČSSD. To určitě vedení místních soc.dem ví,to si myslím aspoń já. Osobně znám místopředsedu. Je to chlap rozumný.

   2. Na dálkových linkách dnes zuří boj mezi provozovateli. Flixbus válčí s RegioJetem a zájem mají i další dopravci. A to bude časem i na místních linkách. Ovšem Humpolec bude mít problém, že nebude mít terminál pro cestující ! Moc pěkně to vedení města zařídilo. Tak to dopadá, když jeden z největších zlodějů a podvodníků v republice sponzoruje prohnilou ODS…… ( omluvou je, že on je duševně nemocný a vůbec nechápal co dělal a proto mu tatíček z ODS dal milost… výsměch všem poctivým občanům)

    1. Soudruzi je nejvyssi cas oprasit uniformy Lidovych milici vyrazit ten vas komousky bushafen znarodnit.
     Pokud chcete v doprave resit neco co ma koule, tak treba jak dostat kamiony ze silnic na zeleznici.

     1. to je zajímavý nápad, akorát se obávám, že bychom v tom případě museli pojmout Blbečkův Brod za okresní město, když jinam od nás koleje nevedou…. Ale oni už s masivním návratem k železnici v Brodě zřejmě počítají, vždyť rok co rok nacvičují silniční blokádu města…

 2. Ja bych ho zrusil. Terminal pro RegioJet a ostatni muze byt tam co je parkoviste pred Icomem, to bych neprodaval. A misto autobusaku at je treba Tesco nebo Albert. Hlavne ne Kaufland. To je druhej Lidl, stejny majitel. Nejaky ten obchod nebo i kancelare. Lepsi vyuziti nez stavajici, reznouci a nevyuzitelny autobusak. Jeste vylepsit spojeni z okolnich vesnic. Jezdil bych casteji ale ne velkymi autobusy. Podle me by stacily vetsi dodavky tak pro 18 lidi.

  1. Ale opět klesne počet parkovacích míst,pokud by se nádražíčko udělalo na parkovišti pod nádražní halou. To za stávající situace,kdy počty míst nestačí,by rozumným krokem nebylo.

   Proč nelze jednat o modernizaci stávajícího nádraží? Jde přece zmenšit a fungovalo by. Jenže bohužel soukromý vlastník se zabejčil a tahá za delší konec provazu.

    1. Problém je, že ICOM sice uplatňuje svá vlastnická práva, ale vedení města mu nesmyslně vychází vstříc a to je proti zájmu občanů města i okolních obcí !
     Město mu nemuselo prodat pruh pozemku před provozovnou ICOM, nemuselo měnit územní plán a nemuselo schválit prodej přilehlého parkoviště. A kdyby toto neudělalo, tak by ICOM prodal městu AN za normální peníze, protože víc by mu nikdo jiný nedal a nic jiného by tam nešlo provozovat !

     1. No prostě vedení města prosadilo násobné zhodnocení pozemků firmy, kterou řídí psychicky nevyléčitelný nemocný člověk a to proti zájmům občanů a jistě zcela nezištně…….

   1. Na parkovisti bych akorat vyhradil 2 mista pro Flix a Regio a podobne. Icom at si svuj teda udela u sebe v arealu. A bude.

     1. [ Odpovědět ]

      Re: Vzkaz městu od občanů – ponechte staré autobusové nádraží (Hodnocení: 0)
      Od: Anonymní – Čtvrtek, 07.09. 2017 – 16:52:27
      No prostě vedení města prosadilo násobné zhodnocení pozemků firmy, kterou řídí psychicky nevyléčitelný nemocný člověk a to proti zájmům občanů a jistě zcela nezištně…….

      Tento psychycky nemocný člověk dává práci a živí stovky rodin. Zajišťuje osobní i nákladní dopravu pro tisíce lidí a firem.
      To jsou fakta.
      Vše ostatní jsou jen doměnky a spekulace duševních naháčů .

     2. To nejsou domněnky ! Na to existuje rozhodnutí Nejvyššího soudu ! A pokud to, že někdo provozuje firmu a zaměstnává lidi má znamenat, že může nakrást beztrestně stovky milionů korun, tak to je opravdu smutné uvažování. Tento člověk byl pravomocně odsouzen a měl sedět a měl mu být zkonfiskován státem veškerý majetek. Bohužel mu Klaus dal milost za to, že mu sponzoroval jeho ODS……v odůvodnění této milosti se píše, že je udělena na základě posudku znalce, který prohlásil, že pan Zdeněk Kratochvíl je nevyléčitelně psychicky nemocný a není naděje na vyléčení. Dokonce tam popsal stav, že by u soudu ani nepochopil o co jde a co je mu kladeno za vinu !!! Toto jsou doložená fakta a ne nějaké domněnky. Tak ať si každý z toho udělá názor sám co je to za člověka……a tomu naše zastupitelstvo žere z ruky a zhodnocuje majetek. Moc a moc smutný příběh.

     3. Taky se nabízí možnost,že pokud je pan K. nyní naprosto zdráv,tak se už vyléčil.
      Anebo ten posudek,že je nevyléčitelně nevyléčitelný udělal nějaký odborník na zakázku za jistým účelem a platil jen v určitou dobu a k nějakému účelu …. Jak typické.

     4. bohužel v tomto státě jest možné všechno a našinec se jen diví 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vysočina očima Eduarda Brabence

Po Zář 4 , 2017
Úterý 05.09.2017 – Pátek 29.09.2017 Čtěte dále:   Ke knihám i květiny nebo bylinky - humpolecká knihovna uspořádala burzu rostlin

You May Like

Témata