Hledá se Studánka Vysočiny roku 2012

U příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března, vyhlásilo Občanské sdružení Zelené srdce šestý ročník ankety Studánka Vysočiny roku 2012. „Chceme tak přispět k propagaci těchto pozapomenutých zdrojů čisté vody a zajímavých míst naší přírody opředených mnoha pověstmi,“ vysvětluje Pavel Koubek.


                                    Občanské sdružení Zelené srdce

                                        Kontakt: Pavel Koubek, Mladé Bříště č.2., 396 01 Humpolec  

                                       e-mail: zelenesrdce@atlas.cz               tel.737768102  

                                         www.zelenesrdce.cz. 

Navrhnout nejkrásnější, nejmilejší, nejlepší, nejvydatnější, nejoblíbenější…. studánku může každý.  Stačí jen poslat do 22. dubna návrh, který by měl obsahovat jméno studánky, popis cesty, kde ji hledat, fotografii, kontakt na navrhovatele a především zdůvodnění, proč si myslíte, že právě vaše studánka by měla  získat titul Studánka Vysočiny roku 2012. Podrobnější informace naleznete na www.zelenesrdce.cz, kde bude možné od 22. dubna do 22. května hlasováním rozhodnout, která studánka označení získá. V roce 2011 získala titul studánka U Kněžny nedaleko Studeného na hranicích okresu Pelhřimov a Benešov.

Kolik je v kraji Vysočina studánek zatím naštěstí nikdo nespočítal, protože to znamená, že jich je stále ještě hodně. „Až budeme vědět, že jich je posledních sto, tak to bude špatné,“ vysvětluje Pavel Koubek.  Pravdou ale je, že mnoho historických studánek už najít nelze, protože vyschly a nebo byly zničeny například melioracemi. „Všechny studánky budeme ale v budoucnosti potřebovat, protože čistá voda se stává stále větší vzácností a i proto si připomínáme Den vody,“ dodává Pavel Koubek

Svkaterina.jpg

Foto: Studánka sv. Kateřiny u Počátek

 Heslem občanského sdružení Zelené srdce je: „Každý může pomáhat“. I ta nejmenší pomoc může pomoci zachránit kousek přírody, ohroženou památku a nebo lidské štěstí. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. Více na našem webu www.zelenesrdce.cz. Informace o přírodě Humpolce naleznete na www.prirodnihumpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nový český rekordman vydržel v mrazu 140 stupňů přes čtvrt hodiny

St Bře 21 , 2012
U nového českého rekordu spoře oděného Miroslava Bernarda v kryokomoře ve Žďáru nad Sázavou asistoval i lékař. Při průměrné teplotě minus 140 stupňů Celsia vydržel nový rekordman nápor chladu 15 minut a 39 vteřin.

You May Like

Témata