Knihovny na Vysočině otevřely. V Humpolci běžný provoz, čtenáři se už těšili

Zajít si na farmářský trh nebo do knihovny. Proticovidová opatření povolují otevření. Krajská knihovna v Havlíčkově Brodě ale ještě zatím zůstane u výdejního okénka. Otevřeno je však v Humpolci.

„Je to škoda, ale doufám, že se do nové knihovny brzy podíváme,“ přála si čtenářka Libuše Čermáková z Havlíčkova Brodu.

Podle mluvčí knihovny Jany Fialové je to z bezpečnostně hygienických důvodů. „Zatím čekáme s ohledem na velikost knihovny na vývoj situace. Čtenářům jsme nabídli rozšířené služby centrálního pultu v hale. Je otevřený od osmi hodin ráno do šesti hodin večer,“ upřesnila.

Proto je v brodské knihovně stále možnost půjčit si knihy jen na dálku přes počítač a knihovní katalog, a pak si objednávku u centrálního pultu vyzvednout.

Kultura je zrušená

Městskou knihovnu, byť v omezeném režimu už otevřeli v Třebíči. „Zatím není otevřená studovna, přístup na internet a zrušené jsou kulturní akce,“ vzkázala čtenářům ředitelka knihovny Marie Dočkalová. Počet čtenářů v knihovně je omezen, dovnitř nesmí nikdo bez respirátoru.

Čtenáře vítá i knihovna Matěje Sychry ve Žďáře nad Sázavou. „Máme už knihovnu v provozu, jen jsme mírně upravili otvírací dobu,“ oznámil ředitel Roman Kratochvíl.

Otevřeno je i v Humpolci. „Máme už běžný provoz. Čtenáři se těšili. Na návštěvě je to znát,“ konstatovala vedoucí Ludmila Trnková. Do knihovny si mohou zajít i čtenáři v Jihlavě.

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci i Pacově si pochutnají na zabijačce

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prodej bytu 3+kk - Na Rybníčku

Po Dub 26 , 2021
Dovolujeme si vám nabídnout velmi hezký, kompletně zrekonstruovaný byt v centru Humpolce. Prodej bytu 3+kk 65 m² Humpolec, Na Rybníčku 1318. Čtěte dále:   Starostu Golčova Jeníkova prošetřuje policie, na svou funkci rezignoval
Prodej bytu 3+kk - Na Rybníčku

You May Like

Témata