Kvůli obchvatu jihočeského Chýnova čekají řidiče v dubnu dvě uzavírky

Celý duben bude omezený provoz na silnici II/409 v Záhosticích, dva týdny pak přímo na hlavním tahu I/19 u čerpací stanice, kde budou silničáři dávat nový asfalt.

Při obou uzavírkách se bude jezdit jedním pruhem kyvadlově. Vyplývá to z informací, které novinářům zaslal Adam Koloušek z českobudějovické pobočky ŘSD. Obchvat Chýnova by měl být hotový v létě.

V Záhosticích se bude v místech, kde se budoucí trasa obchvatu protíná s tahem II/409, upravovat trasa této silnice. Na hlavní silnici I/19 bude omezený provoz od 12. do 26. dubna, poblíž čerpací stanice MOL. Na křižovatce s nově budovanou částí silnice II/409 budou dělníci pokládat nový asfalt. Jezdit se bude jedním pruhem kyvadlově. „Zejména na silnici I/19 na průtahu města může tato částečná uzavírka působit dopravní komplikace, za které se předem omlouváme,“ uvedl Koloušek.

Obchvat dlouhý 3,6 kilometru za 262 milionů Kč bez DPH začal stát stavět na podzim 2020. Na dva měsíce muselo ŘSD loni v zimě práce přerušit kvůli sporům o jeden pozemek, což je už vyřešené. Náklady kvůli zastaveným pracím stoupnou nejvýš v řádech milionů Kč, řekl již dříve generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Obchvat odvede z města velkou část kamionů i osobních aut. Přes Chýnov, který leží na hlavním tahu z Tábora na Humpolec a k dálnici D1, projede denně 15 000 aut, z toho 2500 nákladních. První projekt na obchvat Chýnova je z roku 1940. Zůstal ale jen na papíře. V zimě, kdy je horší sjízdnost, jsou na silnici I/19 často kolony při stoupání z údolí Chýnovského potoka směrem na Pelhřimov.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Letní dětský tábor Stěhováček

St Bře 23 , 2022
Veškeré informace k letnímu táboru 2022. Letos se uskuteční první letní tábor pod naším jménem. Věřím, že si ho užijeme a vše se zvládne podle plánu. Letošní termín táboru je od 14.8. – 21.8. 2022. V tomto létě se bude konat pouze jeden týden.
Letní dětský tábor Stěhováček

You May Like

Témata