Hliníkovo muzeum slavilo narozeniny

V sobotu, 22. září 2007 Humpolec oslavil 1. narozeniny muzea. Během tohoto dne bylo vstupné do HLINÍKária zdarma, prohlídky byly s průvodcem a zcela zdarma byly k ochutnání i Hujerovy švestičky.


Ode dne otevření v loňském roce navštívilo muzeum již přes 4000 osob. Návštěvnost tedy byla veliká, a to i mimo hlavní sezonu. Lidé reagovali i na výzvu „Pošli pohled Hliníkovi“ a  ke dni otevření muzea přišlo přesně 667 pohledů, čímž byl vytvořen rekord v počtu zaslaných pohledů neexistující osobě. Lidé ale posílají pohledy stále dál. Za poslední tři týdny na adresu Hliníka přišly pohledy například z Mexika, Sardinie a dalších exotických zemí. Nadšení vyznavači fenoménu „humpolecký Hliník“, se snaží muzeum a sbírku doplňovat. Posílají proto Hliníkovi nejrůznější dárky, a sbírka se tak utěšeně rozrůstá. Nejcennější dárek získalo humpolecké muzeum od Zdeňka Svěráka. Letos v zimě osobně přivezl desky, ve kterých celý film vznikal. Je v nich strojopis jeho filmové povídky a rukopis pana Smoljaka, který mu některé věty proškrtával a upravoval.


 


Mimo letní sezónu je HLINÍKárium otevřeno:


po – pá:  8:00 – 12:00   13:00 – 17:00 hod.

Čtěte dále:   Zálesí - podzim 2023

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Škola bruslení v Humpolci

Út Zář 25 , 2007
V úterý 2.října v 15.00 bude na zimním stadionu v Humpolci zahájen 1.běh školy bruslení pro kluky i holky od 4 let. Bude se bruslit každé úterý a pátek od 15.00 hodin. 1.běh bude trvat do 21.prosince a po novém roce začne 2.běh pro případné další zájemce. Co s sebou? […]

You May Like

Témata