Honzlův Humpolec – Lakomec

Pátek 10.03.2017 19:30

Místo konání: Humpolec, Divadelní scéna kina Humpolec

MěKIS v Humpolci vás zve na 13. ročník festival  divadelních ochotnických souborů – HONZLŮV HUMPOLEC. Druhým ze čtyřech představení v rámci Honzlova Humpolce je LAKOMEC (Moliére).

Hlavní postavou kritické komedie je šedesátiletý Harpagon, vdovec, lichvář a necitelný lakomec. Harpagon je muž, který je pro peníze schopen obětovat vše – rodinu, děti, lásku. Ztráta jeho bohatství pro něj představuje ztrátu smyslu bytí a ztrátu zdravého rozumu. Jeho postava je tragikomická a představuje Moliérův důkaz o tom, že peníze přirozeně deformují charakter a mezilidské vzrahy. Dílo je plné komediálních a důvtipných zápletek, dochází k úsměvným nedorozuměním a hlavní postavy jsou detailně charakterizovány. 

Hraje Divadelní spolek Slavkov u Brna, režie: Stanislav Olbricht a Milan Hrazdílek.

Vstupné: 80 Kč, předprodej vstupenek  od 3.2.2017 v infocentru Humpolec,
online rezervace vstupenek od 3.2.2017 zde. 
Na celý festival Honzlův Humpolec je možné si koupit zvýhodněnou permanentku za 240 Kč. 


Online rezervace

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výstava v havlíčkobrodské galerii: výjimečná díla; některá z nich mohou lidé vid

St Bře 8 , 2017
Sto let významného sdružení českých umělců grafiků HOLLAR a jejich tvorby dokumentuje jedinečná výstava v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě s názvem Hollaristé minulosti a přítomnosti. Všechna vystavená díla jsou z brodské galerijní sbírky. Některá, a to i padesát let stará, získala galerie teprve nedávno a návštěvníci je můžou […]

You May Like

Témata