Hotel Rekrea v Pelhřimově má nového majitele

Hotel Rekrea, který se nachází vedle jedné z nejrušnějších světelných křižovatek v Pelhřimově, má od června nového majitele. Podle informací od Alexandry Knapové z pelhřimovské radnice jej zakoupila společnost ABCD Czech s.r.o., jejímž záměrem je provozovat v objektu dlouhodobý pronájem apartmánů s dalšími přidruženými službami, ne však s krátkodobým ubytováním hotelového typu. Projekt s názvem City Center Pelhřimov počítá i s nadstandardními službami jako je provozování recepce, sauny, posilovny, tělocvičny či společenské místnosti.

vizualizace rekrea

Bývalý hotel Rekrea se zřejmě už na podzim vybarví do modra. Vizualizaci poskytla Kancelář starosty a tajemníka Městského úřadu Pelhřimov

„Objekt jsme zakoupili z důvodu jeho dobré polohy. Nachází se přibližně 200 metrů od centra Pelhřimova a zapadá do koncepce našich dlouhodobých plánů. Naším záměrem je vybudovat v něm zhruba 100 apartmánů o výměře od 20 do 40 metrů čtverečních, které máme v úmyslu dlouhodobě pronajímat. Zároveň chceme dementovat šířící se fámy, že v objektu budou ubytováni nepřizpůsobiví občané či jiná podobná problematická skupina lidí. Rekonstrukce stojí nemalé finanční prostředky a není v našem zájmu nechat si objekty zdevastovat a muset řešit zbytečné komplikace,“ informoval zástupce investora Pavel Prchal.

Na začátku srpna byla zahájena první etapa rekonstrukce, kdy se přistupuje k základním a nejnutnějším úpravám, které nevyžadují stavební povolení. „Aktuálně zjišťujeme možnosti objektu. Předpokládáme, že letos v listopadu bychom dali do oběhu nabídku pro potencionální nájemce. První z nich by se do objektu mohli nastěhovat na přelomu let 2015 a 2016. Pokud vše půjde podle plánu a nevyskytnou se žádné nepředvídatelné problémy, mohla by být celková rekonstrukce bývalého hotelu Rekrea hotova do konce příštího roku,“ předjímal zástupce investora a poukázal v této souvislosti na dobrou spolupráci s městem.

Kompletní rekonstrukce venkovního pláště by se měla uskutečnit letos v září a říjnu. „Samozřejmě bude záležet na klimatických podmínkách. Fasáda bude v kombinaci světle a tmavě modré barvy,“ uzavřel Pavel Prchal.

zdroj: www.i-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

PREMIÉRA S PŘÍCHUTÍ POSTUPU

Pá Srp 28 , 2015
Po třech sezónách, kdy se A.F.C. Humpolec účastnil soutěží pouze v přípravkových kategoriích, došlo v historii clubu k dalšímu milníku. Přihlášení týmu v kategorii mužů! Premiérovým mačem bylo 16.8. 2015 utkání 1. kola Poháru OFS. Soupeřem našeho týmu byl účastník III. třídy Pelhřimovska TJ Strážiště Velká Chyška.

Témata