PREMIÉRA S PŘÍCHUTÍ POSTUPU

41

Po třech sezónách, kdy se A.F.C. Humpolec účastnil soutěží pouze v přípravkových kategoriích, došlo v historii clubu k dalšímu milníku. Přihlášení týmu v kategorii mužů!

Premiérovým mačem bylo 16.8. 2015 utkání 1. kola Poháru OFS. Soupeřem našeho týmu byl účastník III. třídy Pelhřimovska TJ Strážiště Velká Chyška.

V nedělním odpoledni vyrazil znovuobnovený tým mužů A.F.C. ke svému prvnímu ostrému utkání. Zatímco naši předchůdci ke svému prvnímu utkání do Pelhřimova vyrazili na žebřiňáku, naši borci se do Chyšky vydali motorizovaně. Oba výjezdy však spojuje veselá mysl a velké očekávání hráčů i fanoušků.

Počasí rozehrálo svou velkou rošádu. Zatímco v Humpolci a okolí panovalo horké a slunečné počasí, Chyška nás přivítala zataženou oblohou s provazy deště.Nastaly obavy zda se utkání bude moci vůbec uskutečnit. Celý náš tým, nažhavený na své premiérové utkání, střídavě sledoval temnou oblohu a displeje mobilů a doufal, že se počasí umoudří. Tak se nakonec i stalo a s půlhodinovým zpožděním rozhodčí Obranec zahájil utkání.

Sestava A.F.C. plná zkušených „mladíků“ vlétla do utkání velmi odhodlaně a už v 9. minutě po rohovém kopu Renek Němec hlavou otevřel skóre. Domácí sice za dvě minuty zásluhou R. Havlíčka vyrovnali, ale taktovku zápasu nadále drželi naši playeři. Na soupeřovu branku se doslova valil útok za útokem, jen produktivita byla trochu horší, to však lze přičíst nováčkovské nezkušenosti. Festival zahozených šancí A.F.C. ukončil ve 43. minutě svou brankou Tomáš Čeleda a o minutu později dokonal dílo prvního poločasu kapitán Pavel Štěpán, 1:3! Jedinou kaňkou prvního poločasu bylo nezaviněné zranění Ríši Pokorného a jeho vynucené střídání již ve 13. minutě.

Jak první polovina skončila, tak druhá začala. Ve 47. minutě svou druhou brankou Tomáš Čeleda zvýšil na 1:4 a o tři minuty později Pavel Štěpán upravil na 1:5. Domácí sice v 67. minutě gólem O. Zenáhlíka snížili, ale o výsledku utkání bylo víceméně rozhodnuto. Tentýž hráč ještě v 90. minutě upravil na konečných 3:5, ale to už byla jen kosmetická úprava výsledku.

Čtěte dále:   V Kalištích poběží extrémní závod. V bahně se vykoupou i děti

Všichni hráči včetně střídajících předvedli velice kvalitní výkon. Kromě jiného za zmínku stojí hra Aleše Homoly na soupeřovi housle, Čaginovo úchvatné sólo, neutuchající výkon kapitána i přesto, že na něm soupeř doslova visel a zapomenout nelze ani na Firy „pampelišky“.

A.F.C. Humpolec tak díky svému vítězství postoupil do jarního semifinále Poháru OFS Pelhřimov a vzhledem k předvedenému výkonu může vyhlížet začátek soutěže IV. třídy OP Pelhřimov, kde na domácí půdě přivítáme celek Košetic B.

kompletní fotoreportáž: http://www.rajce.net/a11760730

TJ Stražiště Velká Chyška – A.F.C. Humpolec                      3:5   (1:3)

branky A.F.C.:             Pavel Štěpán 2, Tomáš Čeleda 2, René Němec

Sestava A.F.C.            

Robert Decastelo – Honza Onderka, Renek Němec, Vlasta Savi, Vlado Pavlík (46´. Aleš Homola) – Ríša Pokorný (13´. Karel Holčík), Vašek Zástěra, Kamil Marousek (49. Martin Havel), Pavel Štěpán – Tomáš Čeleda (65´. Martin Hendrych), Pavel Duba (70´. Aleš Horký)

DSC_6480

Další utkání se uskuteční již tuto sobotu 29.8.2015

od 16:30 s týmem Plačkov B na domácí půdě na fotbalovém hřišti v areálu v Okružní ulici.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Petr

41 thoughts on “PREMIÉRA S PŘÍCHUTÍ POSTUPU

 1. Jak je možné, že na „starce od chmelu“ přišlo více diváků než o den déle na áčko FK? Že by soudruzi z NDR někde udělali chybu?

   1. Na zítřejší zápas se též těším. Určitě je to lepší podívaná než předvádějí naši „profíci““ z áčka. A myslím, že návštěvnost bude stoupat, protože tito „kluci“ si to fakt užívají a to lidi baví.

    1. s Plačkovem by to stoupnout mělo už kvůli tomu že dovolené skončily a na Plačkov chodí hodně lidí

 2. Byl jsem se také podívat, ti klucí mají techniku jako profíci, užil jsem si to ! Bravo, zase mohu chodit v Humpolci na fotbal.

 3. hic jak na vinici, drama až do konce, fantastickej Pupek v bráně Plačkova, celkově pobavilo, už abyste hráli zase doma

   1. Dva domácí zápasy tohoto týmu jsem viděl,ale více než sportovní stránku,bych spíše ocenil odvahu hráčů se převléknout do dresu a pokoušet se o fotbal. Na straně domácích jsem viděl tak 3-4 fotbalisty u hostů z Košetic nikoho a ani Plačkov B mě nepřesvědčil o tom,že by tato soutěž převyšovala odborářské zápasy či utkání starých gard.Prozatím budu chodit asi raději na ty ,,profíky „

    1. Srovnávat tuto soutěž s KP je samozřejmě NESMYSL a není proč to dělat. V Plačkově minimálně Milan Němec nezaslouží hodnocení jako nefotbalista. Ať si každý chodí na to co se mu líbí, i prales má jak vidno svoje diváky. Jestli bude k vidění pořád tolik šancí jako ty minulé dva zápasy, tak se dá čekat že jich neubyde. Naopak.

     1. Já jsem také zavítal na oba dva zápasy AFC. Tato soutěž mě baví a je vidět, že to ti „starci od chmelu “ hrají pro zábavu. Byly k vidění i zajímavé akce, sice v pomalejším tempu, ale to nevadí a již teď se těším na další zápas….

     2. Srovnávat nesrovnatelné.Tento nový humpolecký tým hraje a začíná nejnižší možnou soutěž (tkz.PRALES) a pochybuji,že i v tomto složení se posune dál,než mimo okresní soutěže.Někdo chodí na fotbal za zábavou,jiný zase ocení něco jiného.Dejme těmto vysloužilým borcům šanci dlouhodobě fotbalově něco dokázat.Prozatím ale to nejlepší co může město Humpolec fotbalově ukázat,je místní A mužstvo FK Humpolec..

     3. Srovnávat to fakt nemá cenu a „starý páni“ o to určitě ani nestojí. Nech je dejchat, dělají to pro radost a za svoje peníze. I to vstupný v Humpolci co je dobrovolný jde na děti. To ty bys Libore asi nedal, viď.

     4. Sakja to patjilo pod Hněvkovice. Jakpa asi hněvkovický pjicestujou? Hlína by byla pjijet na kolech :–))

     5. Nemohu posoudit,jestli to ti borci dělají zadarmo,či pro jakési dobrovolné vstupné které ,,jde na děti“ Určitě ale vím,že se přes 15 let věnuji 3-4 týdně po 10 měsíců ročně mládeži v Humpolci…..Nemám potřebu dávat někomu ,, dobrovolné vstupné “ Až se někdo z těchto pisatelů bude věnovat mládeži tak dlouho jako já (resp.Jirka Hájek) řeknu: JSEŠ BOREC ! Zatím jsou to jen urážky a pomlouvání. Mužům AFC přeji hodně fotbalových úspěchů ve 4.tř.OP Pelhřimovska a jejím příznivcům hodně krásných fotbalových zážitků !

      Libor Vaněček (trenér mládeže v FK Humpolec)

     6. No jo no,takže BOREC jseš zatím jenom ty,ostatní si museji cca 15 let počkat.
      A ty urážky a pomlouvání … musíš odvádět práci za kterou tě budou chválit …!!!

     7. Urážky a pomlouvání tu kromě tebe nikdo nepsal. Nikdo neměl potřebu hodnotit lidi jestli na hřišti vypadají jako fotbalisti nebo nefotbalisti. Každý víme co je IV. třída za soutěž, a nepotřebujeme vysvětlení o její, pro tebe tak úpadkový, kvalitě. Jasně bylo napsaný že je to prales a všichni ví že začít jinde nejde. A od chlapů po čtyřicítce nikdo nečeká výkony srovnatelný s dvacetiletýma klukama, asi teda až na tebe. Ať se lidi bavěj čím chtěj podle svýho svobodnýho rozhodnutí. Nejlíp ať choděj na všechny fotbaly, když je to bude bavit. Je to jenom na nich. A ty dobrovolný peníze si taky nepochopil. Nikdo je po tobě nechce. Jsou DOBROVOLNÝ. Jen jsem pochyboval jestli ty bys je na děti z vybranýho vstupnýho ze svýho mače dal, když jseš profláklej široko daleko tím, jak si výbor FK vydíral že bez peněz nebudeš děti trénovat. To si myslíš že to všichní zapomněli co jsi se už kvůli pár zlatkám navyváděl? M.

     8. Několikrát jsem si přečetl svůj komentář a nevidím z mé stany jedinou pomluvu či urážku.To že se po hřišti ve 4.tř.OP Pelhřimovska pohybují hráči těchto kvalit a věku je asi logické.Odměny za trénování mládeže byly původně odsouhlaseny VV FK Humpolec a v poslední době jdou tyto odměny pro trenéry mládeže z rozpočtu města Humpolce.Tyto odměny nechodí jen na můj účet,ale i na účty trenérů (kvalifikovaných)mládeže AFC či přímo na účet AFC.Nevím co,kdy a kde dělali posledních 16 let ononymní pisatelé,ale určitě toho pro mladé hráče v Humpolci neudělali ani 1/3 co já resp.např.Jirka Hájek.Těžko někomu něco vysvětlovat ,ale je mi jasné,že v tuto chvíli přestávají být někteří anonymomé pro mě partneři do diskuze.
      Libor Vaněček (trenér st.žáků FK Humpolec)

     9. elvéčko postav si před stadionem sám sobě sochu ať máš klid

     10. Hele Vy heciri. Fakt je ten ze to co dal humpoleckymu fotbalu Jirka Hajku (zdravi a casu), Jirka Tesaru (něco navíc nez jen zdravi) nebo i Libor Vanecku je fakt obdivuhodny. Každý ma priority jinde, každý na to nemá tolik casu a nedovoli mu to rodina (nebo ji nechce obetovat – napr. ja ne) ale to co tihle chlapi (nebo ji Milan Kopicu) dali fotbalu v Humpolci je fakt porce a prepocist to na prachy tak je to randal. V každý vesnici kde se ještě cuta do meruny nejaka soutěž někdo takovy je a diky jim. Cutal jsem mimo jiné v Hu od 8mi let. A davno uz tam nejsem a tihle chlapi porad. A jestli za to berou nejaky drobny tak at berou, bez takovychhle „posuku“ – fakt v dobrym – by nikdy nebylo v Humpolci takovy zazemi na fotbal ale i jiny sporty nez je. A ze si někdo jde zacutat 10x rocne 4 tridu se s timhle fakt srovnávat neda. Na druhou stranu ale zas nikdo nemá pravo soudit co je lepsi nebo horsi. Někdo cuta někdo trenuje a někdo prodava zapasy v kraji. Každý jsme nejakej ne?

     11. Sochu nepotřebuji ! Tu by měli postavit pro Jindru Tesaře,Pavla Žatečku st ,Jirku Hájka či Frantu Krupičku.Mě stačí pochvala či poděkování od rodičů či hráčů,kteří mi prošli rukama a nyní hrají už dospělý fotbal.

     12. Samozřejmě !!! A další,kteří pro Jiskru či FK dýchali…..

     13. Kdo ti teda dal právo hodnotit, že za Plačkov nebyl na hřišti fotbalista? To si hraješ na Luhovýho nebo co?

     14. Když už tak: LUHOVÉHO…..Právo někoho hodnotit ? 40 let hraní fotbalu.16 let trénování a nemohu mít vlastní názor ? Chápu,že můj pohled na tuto soutěž nemusí být někomu po chuti,ale já jako laik jsem na straně hostujícího týmu moc určité kvality neviděl (a to Košetice byly ještě horší).Zápas měl skončit 5 či 7:0 pro domácí matadory.Jenže i tady to zakončení s úsměvem samotných domácích hráčů i diváků skřípalo.Nakonec lepší tato nic neřešící, humorná slovní přestřelka,než zbytečná nevraživost.Já se budu prozatím věnovat svému fotbalu.Vy anonymové také asi svému,ale vůbec mi nebude vadit,když se přijdete na mé st.žáky FK Humpolec podívat a řeknete mi po utkání do očí svůj názor.Určitě nad ním budu přemýšlet,ale konečné rozhodnutí si stejně udělám já.
      Ať se Vám všem fotbalově daří a i jako fandové svého klubu budete ze stadiónu odcházet vždy spokojeni !
      Libor Vaněček

     15. Ach, to je dojemné. „Po utkání do očí“…tak proč si napsal ty sám ANONYMNĚ že si neviděl v dresu Plačkova fotbalistu? A to že do všeho zatahuješ svoje trenérství, klub a mrtvý chlapy jako svojí obranu…byls tam snad jako normální divák, ne? Nejsi zrovna vzor pro ty děcka kterýma se furt oháníš.

     16. Ostuda pro celý humpolecký fotbal je ta, že v malém městečku s necelými 11 tisíci obyvateli existují dva kluby, tedy FK a AFC. Existovat pod jednou hlavičkou asi pro vzájemné neshody nešlo. To posoudit neumím.

     17. Proč ostuda ? Naopak je jen dobře že jsou tady dva fotbalové kluby. Já bych uvítal i další, například Sokol.

     18. Několikrát jsem četl Váš anonymní komentář,ale fakt ho moc nechápu ! ANONYMNĚ jsem přesně napsal ,, ….a ani Plačkov B mě nepřesvědčil o tom,že by tato soutěž převyšovala odborářské zápasy či utkání starých gard “
      Své dlouhodobé trenérství jsem bral jako obranu proti nařčení ,,…že bych nebyl schopen zaplatit dobrovolné vstupné,směřující prý na mládežnický fotbal….“ Mám dojem,že mládežnickému fotbalu v Humpolci dávám už dost času (4x týdně po dobu cca 10 měsíců a celkem16 let) Někdy i z mé finanční odměny,která mi byla také otlučena o hubu.
      Klub je pro mě jako druhé dítě. A ti chlapi co se na nás už dívají z nebe ? Ti se z toho, co se děje poslední dobou na hřišti i mimo něj ve fotbalovém Humpolci asi obracejí v hrobě ! Pánové omlouvám se !!!
      Neříkám,že byl,jsem a budu vzorem pro mladé hráče,ale vždy jsem se jim snažil vštípit moji představu o fotbalu i životě.Drtivá většina už dospělých chlapů mě zdraví,pokecá se mnou a nemám žádný pocit,že by na nich zanechala má předešlá trenérská přítomnost nějaký šrám na srdci či mozku.
      Libor Vaněček

     19. Žvásty o ničem furt dokola. Na blbý kecy diváka jsi dostal pro tebe nepříjemnou odpověď. O nic jinýho tady nejde. Odvádíš pozornost od toho že jsi tady anonymně plival na kluky co ti nic neudělali, jen si dovolili před tebou hrát kopanou (na fotbal oni podle tebe nemaj). Do očí bys to žádnýmu neřek. Prudíš po diskuzích a tím jseš známej po celý Vysočině. Nech lidi žít a oni nechaj tebe.

     20. O žádném plivání nic nevím.Vím jen o tom,že jsem na straně AFC viděl 3-4 fotbalisty….Tento internetový server je přístupný každému a do diskuze může vstoupit také každý.Nevím jestli mě zná celá Vysočina,ale chápu,že při vašem anonymním šmírování po těchto diskuzích vás nemůže znát nikdo.Je to jako když kříčíte přes přes vysokou zeď či zavřené okno aby vás nikdo nepoznal.Za celý život jsem si udělal pro svoji upřímnost mnoho nepřátel,ale nemíním na tom ve svém pokročilém věku nic měnit.
      Přeji hezký pracovní den.
      Libor Vaněček

     21. Já teda LiVana neznám, ale co tu mele, jsou fakt strašná hovna. 🙂

     22. Už zítra můžeš Libore být jediným fotbalistou na stadionu. Nastartuj svý kolo a přijeď na Daš Antaš. Hrajeme s Košeticema.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Podnikatelé z Rašínovy ulice: Kvůli opravám nám klesl zisk

Po Srp 31 , 2015
Humpolec – Rašínova ulice 
v Humpolci se už měla pyšnit novou silnicí, novými parkovacími místy a chodníky Čtěte dále:   Krajská hokejová liga. Humpolec poprvé prohrál

You May Like

Témata