Do studeného a zataženého Humpolce, v sobotu 8.9.2007, přijel soupeř

Počet diváků: 250

Humpolec nastoupil v tradičních červeno-černých dresech proti soupeři
z V.Bíteše.
                  Již v 5. minutě utkání vstřelil Paťha první gól po rozehraném rohu
a následné přihrávce Guzíka. Tento první gól už začal vypovídat o tom, jak se bude zápas vyvíjet. V další minutě se Humpolci naskytla další pěkná akce, ale bohužel byla překazena offsidem. Humpolec i nadále hru kontroloval
a nepustil protihráče do žádné nebezpečné akce. V 16 min. po nastřelené ruce ve vápně, nařídil hl. rozhodčí pokutový kop, Guzík se nemýlil a zvýšil vedení na 2:0. V 21. min. nechala Humpolecká obrana místo pro střelu Bíteše, ale
ta skončila v náruči golmana. To humpolecké hráče ještě více nabudilo, téměř nepustili Bíteš k míči a velká aktivita přinesla další ovoce ve 40 min., kdy zvyšoval už na 3:0, Křikava. Po poločasové přestávce se hra hostí zlepšila, zejméma v obranné fázi byli důslednější a dokonce se jim několikrát podařilo ohrozit humpoleckou svatyni, ale.. 58. minuta – volný přímý kop těsně před "vápnem", po rozehrávce Guzika vstřelil čtvrtý gól Humpolce M.Černík, ale bohužel
nebyl pro offside uznán. V 64. min. si Křikava lehce udělal místo pro střelu v bítešské obraně a pomalejší střelou po zemi vstřelil čtvrtý gól. Do konce poločasu se již nic významného neudálo, a tak Humpolec s přehledem zvítězil 4:0.