Humpolec hledá střelce, Ždírec vyloupil Bystřici

Fotbalisté Humpolce musí vstřebat nevydařený vstup do stávajícího ročníku divize D. Po vysoké porážce 5:0 v Tasovicích nevstřelili gól ani Bohunicím, a tak se bez bodového zisku a se skóre 0:7 krčí na samém dně tabulky. Na chvostu je i Bystřice, která neuspěla v krajském derby se Ždírcem.

Humpolec chtěl smazat špatný dojem z premiéry, ale dobře věděl, kde ho už delší dobu bolí pata. „Máme problémy v koncovce, na gól se hodně nadřeme,“ měl už nějakou dobu jasno trenér Roman Veselý. To celek z Brněnska se mohl spolehnout na útočníka Nikolase Buršíka. Dvě stovky diváků zmrazil dvě minuty po změně stran a definitivní pojistku na výhru 2:0 přidal zhruba deset minut před koncem.

Duel Bystřice a Ždírce byl soubojem o sebevědomí i první body v sezoně. Podstatně lépe ho zvládl hostující Tatran. Krátce po půlhodině hry udeřil poprvé. Na dlouhý pas si naběhl Novotný a po jeho přihrávce neměl Vopršal problém uklidit míč do odkryté branky.

Právě rychlost a pohotovost Vopršala dělala domácí obraně problémy. Ta nepokryla jeho náběh pět minut po pauze a rázem to bylo 0:2. „Neměli jsme moc možností sledovat soupeře, góly vyplynuly ze hry. Dobře jsme drželi balon a dařilo se nám otvírat volné prostory,“ uvedl k utkání ždírecký kouč Michal Votava.

O třetí branku se pak postaral Klimeš, který se trefil z vápna k tyči. „S výsledkem i s hrou v prvním poločase jsme spokojení. Po druhém gólu náš výkon trochu upadal, ale jsou to pro nás důležité body,“ ví Votava.

Jeho tým totiž narazí v dalším kole doma na Start Brno, který se netají postupovými ambicemi. „Domácí body v divizi rozhodují, chceme se vyhnout průběhu loňské sezony. Bod proti Startu by byl ale z našeho pohledu hodně zajímavý,“ dodává Votava.

Čtěte dále:   Fotbalisté Humpolce doma vyhráli

AFC Humpolec – TJ Tatran Bohunice 0:2