V Humpolci hrál rozhodčí mariáš

7

V 6. kole krajského fotbalového přeboru se o posledním víkendu hrálo tradiční okresní derby mezi FK Humpolec a Spartakem Pelhřimov. Utkání to bylo poněkud podivné, které dosti poznamenal poněkud nervózní rozhodčí Dostál, který vytahoval karty ze své kapsy častěji, nežli bylo asi zdrávo.

Humpolec – Pelhřimov 1:1

V okresním derby už roky platí, že favorit nevyhrává. Překvapení se mohlo zrodit i tentokrát, kdy herně dlouho lepší Pelhřimov málem doplatil na svojí nedisciplinovanost ve druhé půli. Ve 40. minutě zajistil hostům zasloužené vedení Mitas, ale prakticky hned po obrátce diskutující Jeřábek odstartoval nevídaný karetní marijáš. Po faulu na Moravce ale brzy srovnal počty hráčů na hřišti vyloučený Solomon. V té době krásnou brankou vyrovnal humpolecký Prachař. Poté ale pelhřimovští Vaněk a Smrčka přehnali důraz v osobních soubojích, a sudí Dostál sáhnul pro červený kartonek ještě dvakrát. V případě dalšího vyloučení tak hostům již hrozila kontumace utkání v jejich neprospěch a tak nemohli být v osobních soubojích již nijak přehnaně důrazní (ona nakonec přišla pro pelhřimovského Moravce po zápase – ta se ale pro kontumaci nezapočítává). Humpolec k závěru tlačil a tlačil, ale znatelnou výhodu již ke konci zápasu využít nedokázal. Několikrát se domáci hráči ocitli sami před brankařem hostů, ale vždy jim selhaly nohy nebo hlava a ve vyložené šanci zazmatkovali. A tak se v derby zrodila remíza. Možná i proto, že nad standartní hrací dobu byly přidány pouhé dvě minuty, což vzhledem k počtu vyloučení nebylo zrovna moc.

Góly: 70. Prachař – 40. Mitas, Rozhodčí: Dostál (Zvole), ŽK: 2:4, ČK: 1:4 (57. Solomon – 47. Jeřábek, 75. Vaněk, 77. Smrčka, po zápase Moravec). Diváci: 200. Poločas: 0:1.

Nejlepší hráči: Čihák – Moravec, Máca

Humpolec: Brzoň – Vincenc, Filipský, Solomon, Keller – Kopic (65. Hájek), Holoubek (78. Časar), Prachař, Juráň (61. Alenka) – Čihák, Pícha

Humpolci se tak nepodařilo ani na šestý pokus v krajském přeboru vyhrát, po šesti kolech má pouhé dva body a je na posledním místě tabulky. Osobně mě překvapil poněkud vlažný přístup hráčů bez jakéhokoliv nadšení. Nějak mi chybělo zapálení pro hru, touha po vítězství a ochota odevzdat na hřišti poslední zbytky sil, která je například poslední dobou tolik k vidění u humpoleckého béčka v I.B třídě. Sice tým ožil ke konci utkání, kdy soupeře tlačil, a snažil se skórovat, ale to nebylo vzhledem k převaze dvou mužů na hřišti nic překvapivého. Mám dojem, že kdyby se hrálo celý zápas za plného počtu hráčů, dostal by Humpolec doma od Spartaku pěknou nadílku.

Nevím jak náš současný fotbalový tým posílit. Mám tak nějak dojem, že to není ta správná parta, která by si až tak rozumněla. Chtělo by to asi tým tak trochu nějak více zocelit a stmelit. A hlavně nějak motivovat pro větší touhu po vítězství a vyvolat větší zápal pro boj.

Čtěte dále:   Fotbalistům Humpolce se záchranářská mise vydařila, hlavně díky vydařenému jaru

dvakrát nedaří a je v krizi. Možná jsou humpolečtí fotbalový
fanoušci poněkud nevděční. A zcela jistě líní.

V dalším kole tento víkend jede tým na velice důležité utkání do Světlé a pokud chce svým fanouškům ukázat, že to myslí vážně, je vítězství skoro povinností.

3. Okříšky 6 4 1 1 13: 10 13 ( 4)
4. Bystřice nad P. 6 4 0 2 17: 10 12 ( 0)
5. Havl. Brod 6 4 0 2 13: 6 12 ( 6)
6. Pelhřimov 6 3 1 2 12: 9 10 ( 1)
7. Velká Bíteš 6 3 1 2 7: 11 10 ( 1)
8. Náměšť nad O. 6 2 1 3 8: 10 7 ( -2)
9. Janovice 6 2 1 3 7: 10 7 ( 1)
10. Vrchovina 6 1 2 3 7: 10 5 ( -7)
11. Světlá nad S. 6 1 2 3 11: 21 5 ( -1)
A1A0707 Havl. Brod Náměšť nad O. 24.09. 15:30 SO

Myslíte si že se současná forma našého "A" týmu zlepší a udržíme se v krajském přebodu nebo sestoupíme do I.A třídy? Napiště nám svůj názor do komentářů a hlasujte v anketě na hlavní stránce.

Axl

7 thoughts on “V Humpolci hrál rozhodčí mariáš

1. Z hlasů obecenstva: „Vy vejři, já se sem dostanu jednou za čtvrt roku a mám se dívat na todleto? To se na to vyse.. a jdu radši do hospody!“ :-)))

2. Náš tým určitě nespadne!Ale chce to pozastavit se nad tím,proč se tak nedaří!Nejsem sice aktivní hráč,ale na place je vidět,že jeden nebojuje za druhého.Oni ani dost dobře nemohou,znají se jen trošičku,není to kamarádství.Polovina hráčů přijede jen na zápas,bydlí přeci daleko,berou za to dost peněz,pak to tady odchodí…a jedou domů.A jak má za ně bojovat domácí hráč,který trénuje třikrát týdně,nebere za to skoro nic a na hřišti je k nerozeznání od „placené hvězdy“!Další věcí je povaha hráčů.Trenér se může po….,ale nic nesvede!Hráči našeho mužstva(většina)hrají dobře,když se daří.Bojuje jenom Filipský,hecuje to i brankář,ale ostatní včetně Čiháka nejsou hráči do nepohody!Dá bůh,že to dokopou k záchraně!!!

1. Věřím , že Humpolec v konkurenci dalších týmů aspirujících na návštěvu I.A třídy najde sám sebe a pošle dolů někoho z trojlístku Světlá , Žirovnice , Chotěboř . Souhlasím s názorem že k tomu bude třeba zlepšit atmosféru v týmu , bez kolektivního pojetí se v tomhle sportu jen těžko vítězí , a současné hvězdy evidentně nemají na to sami rozhodovat zápasy .

3. FK Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou – FK Humpolec 0:6 (0:3)
    skore otevřel v 11.minutě nový hráč Humpolce Martin Guzik (exligista Sigma Olomouc ) .
    Další dva góly do přestávky přidal Radek Čihák (16′ , 26′) , do přestávka ještě dvě gólovky humpoláci nedali (1xbřevno) .
    V druhé půli domácí srovnali hru ale během závěrečných dvaceti minut znovu Humpolec třikrát trestal (David Holoubek , Martin Guzik , Roman Pajer ) . Že by konečně začalo bít srdce FK Humpolec ?!?!?!