Taekwondisty provázela neskutečná smůla

1

Humpolec – Brousili si zuby na medaili. Nažhavení byli na ni po bronzovém úspěchu Veroniky Krejčové na evropském šampionátu před dvěma lety.

Jenže na ME kadetů v taekwondu v gruzínské metropoli Tbilisi na ni borci SK taekwondo Lacek nenavázali. Vrátili se jen s jedním pátým místem.

TAKEW2.JPG

Výprava čítala sedm mladých taekwondistů a dva trenéry, zleva: Sebastian Akhlas, Dominika Hronová, Adriana Šimánková, Tomáš Čížek, Miloslav Med, Josef Med, Veronika Nedvědová a trenéři Trung Bao Nguyen a Petr Lacek.
Autor: Archiv Petra Lacka

„Mohlo to dopadnout lépe, bohužel jsme si vybrali dost smůly. Výkonnostně jsme na ostatní neztráceli, bohužel nám chybělo to pověstné štěstíčko,“ povzdechl si Petr Lacek při vzpomínce na akci, které se zúčastnilo 304 taekwondistů z 36 států. Ten slavil úspěch už před šampionátem, na něj se totiž kvalifikovali jen jeho svěřenci. Ostatní oddíly vyšly naprázdno.

„Věřili jsme, že by placka mohla být, ale nepodařilo se. Šampionát byl ale samé překvapení. Třeba Ázerbajdžán, který je taekwondovou velmocí, získal jeden bronz. Na druhé straně si Poláci odvezli dost nepochopitelně dvě zlata a to rozhodně nepatří do evropské špičky. Třeba Adamkiewiczovou Adriana Šimánková na mistrovství republiky porazila rozdílem patnácti bodů a ona v Gruzii vyhrála. Je to prostě sport,“ kroutil hlavou.

A jak popsal Petr Lacek vystoupení svých jednotlivých svěřenců?
SEBASTIAN AKHLAS (do 33 kg, vy řazen ve 2. kola Švédem Leonem Glasnovičem): Sebastian si po volném prvním kole Švéda přál. Zápas to byl jako na houpačce, Sebastian vedl 2:0 a Švéd nevěděl, která bije. Jenže se až moc uklidnil a najednou to bylo 2:7. Po kopu z otočky na hlavu snížil na 6:7 a otočil ještě na 10:8. To bylo padesát sekund před koncem. Jenže v závěru dostal ránu do hlavy a pak přišel ještě další bod a bylo to 10:12.

TOMÁŠ ČÍŽEK (do 41 kg, vyřazen ve 2. kole Bulharem Aleksandarem Georgievem): Tohle bylo velmi vyrovnané utkání. Tomáš v něm nad Bulharem dlouho vedl. V polovině třetího kola soupeř srovnal. Tomáš se pokusil zaútočit a rozhodl se pro kop na hlavu. Jenže při něm upadl, následoval trest „kyongo“ a druhý rozhodující bod pro Bulhara.

Čtěte dále:   Autokros Humpolec v ČT

MILOSLAV MED (do 45 kg, vyřazen v 1. kole Litevcem Arturasem Petrauskasem): Porážka 9:2 vypadá jednoznačně, ale průběh byl úplně jiný. Míla vedl dvě kola, ještě na začátku toho třetího to bylo 2:0. Jenže potom dostal kop do hlavy a Litevec otočil 3:2. Míla vsadil všechno na útok, ale inkasoval ještě dvakrát úder na hlavu a skončil hned v prvním kole.

JOSEF MED (do 49 kg, vyřazen ve 2. kole Němcem Adnanem Karimem Hamzou): Bárt, jak Pepovi říkáme, měl obrovskou smůlu. V prvním kole měl volný los a potom narazil na Němce, který letos vyhrál všechny áčkové turnaje, co šlo. Něco podobného, jako kdyby atlet vyhrál všechny podniky Diamantové ligy. Do třetího kola jsme šli za vedení 4:2 pro nás. Potom přišla technika na rameno, která nebyla zabodována. Německý trenér reklamoval kop na hlavu a replay mu ho přisoudil. Jenže chybně, kamera byla ve špatném úhlu. Po zápase to trenér přiznal, že to šlo do ramena. Bárt prohrál 7:8, Hamza si potom suverénně došel pro titul.

DOMINIKA HRONOVÁ (do 37 kg, 5. místo): Dominika měla na úvod příznivý los a Kypřanku Antoniouvou vyprovodila 15:1. O medaili se potom utkala s Turkyní Simsekovou, která potvrdila, že Turecko preferuje tvrdý styl boje. Byl to výborný zápas. Soupeřka vedla 4:0, Dominika získala bod a snížila na 4:1. Patnáct sekund před koncem zkusila kop na hlavu z otočky, kterým by otočila výsledek na 5:4. Jenže ho neprovedla přesně a prohrála.

ADRIANA ŠIMÁNKOVÁ (do 41 kg, vyřazena v 1. kole Litevkou Gabijou Janusauskaiteovou): Tohle byl příznivý los a Adriana celý zápas vedla 1:0. Jenže deset sekund inkasovala techniku do hlavy a bylo po zápase. Bohužel tenhle scénář se opakoval v našich zápasech mockrát.

VERONIKA NEDVĚDOVÁ (do 55 kg, vyřazena v 1. kole Ukrajinkou Julií Mijucovou): Veronika prohrála vysoko 1:13, ale paradoxně získala první bod. Potom se jí však obnovilo zranění kolene, kvůli kterému vzdala předtím finále na mistrovství republiky. Zápas však nevzdala a vydržela až do konce. Ukrajinka nakonec získala v Tbilisi stříbro.

převzato z Pelhřimovského deníku:

http://pelhrimovsky.denik.cz/ostatni_region/20110721taekwondo.html

Petr

One thought on “Taekwondisty provázela neskutečná smůla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

I. Hradní DIVADELNÍ víkend

Pá Čvc 22 , 2011
Dovolujeme si Vás tímto pozvat na divadelní představení pod širým nebem na hradě Orlík nad Humpolcem. V případě nepřízně počasí se představení odehrají v sále provozní budovy. Čtěte dále:   Vysočina v Regions´ Cupu deklasovala střední Čechy a je v semifinále

You May Like

Témata