Humpolec mohl vyhrát, ale nakonec opět padl v sériových nájezdech

V jihočekém přeboru hokejistů humpolečtí hokejisté opět ztratili body v infarktovém zápase ve Vimperku. Tři minuty před koncem vedli 3:0, ale zápas nakonec skončil sériovými nájezdy, v kterých byli úspěšnější domácí z Vimperka. Nedaří se, v tabulce se tak Humpolec propadl dolů a jestli bude takto pokračovat, může se začít bát, aby se vůbec dostal do playoff.

VIMPERK – HUMPOLEC 4:3 SN.

Humpolečtí hokejisté byli od začátku až skoro dokonce lepším týmem. Byli kombinačně zdatnější, lépe se
pohybovali, proto nebylo divu, že se dostali do vedení 1:0. Tak skončila i první třetina. Ani druhá část zápasu nebyla jiná. Hosté tlačili a dotírali na branku domácích. Druhý gól se dokonce podařilo po chybě Vimperku po rychlém brejku dát ve vlastním oslabení. To humpolecké ještě více naladilo k ještě větší aktiitě, skóre už se ale ve druhé části neměnilo. Hodně se o to zasloužil brankář Vimperku, který vychytal několik slibných
šancí humpoleckých. I ve třetí třetině se hrálo pod taktovkou Jiskry. Bohužel ale zhodnocení tlaku se nedařilo, hlavně díky častým trestům. Nakonec se ale přeci jen podařilo zvýšit na 3:0. Na ukazateli skóre svítila 52. minuta a zápas se zdál být rozhodnutý.

Domácí se ale zvedli k neuvěřitelnému závěru v kanadském stylu. Do konce
zápasu chybělo 160 vteřin, když domácí tým poprvé skóroval.
Ten pak vrhl všechny své síly do útoku a když se v
59. minutě dvakrát domácí trefili do černého, byla na stadioně hodně bouřlivá a nadšená nálada. Další góly už nepadly a zápas tak dospěl do série trestných nájezdů. Ty skončily už po dvou