Humpolec se stal centrem protestu gymnázií v kraji

8

Bubny a hvizd píšťalek včera odpoledne ohlušily Humpolec.


Studenti Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky měli svůj

den D, kdy zahájili protestní pochod městem proti krajským návrhům na
slučování jejich školy se Zemědělskou akademií a rušení víceletého
gymnázia. Nebyli sami. Do dlouhého štrúdlu, který se vinul městem, se
přidali spolubojovníci z dalších gymnázií čelících krokům ministerstva a
kraje. Nechyběli studenti gymnázií z Pacova, Bystřice nad Pernštejnem a
Velkého Meziříčí. K protestujícím se průběžně přidávali rodiče
studentů, bývalí studenti i občané města.

Celý článek si můžete přečíst v Deníku Pelhřimovska zde: http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110210_demonstrace.html

Čtěte dále:   Bývalou Jednotu v Hněvkovicích využijí děti. Budovu koupilo město

Axl

8 thoughts on “Humpolec se stal centrem protestu gymnázií v kraji

 1. Je třeba vše dobře propočítat a jasně a poctivě rozhodnout.Ovšem v článku mi chybí informace,že gymnázia nevoní ani ministerstvu školství a odtud vychází iniciativa k jejich omezení. Tedy víceletých, ne gymnázií čtyřletých.

  A velmi se divím všem pravicovým sympatizantům, že nevidí pokles porodnosti a tím i adeptů na toto studium. Takže já jsem ,aby se z víceletých gymnázií opět udělala škola výběrová, kam se dostanou opět ti skutečně nejlepší a ne aby to byl průcho´dák, že když na to nestačím tak tam prostě jít nemůžu. V současném stavu, kdy školy berou i 4kaře není žádná kvalita zajištěna.

  1. Za tento stav ale nemohou gymnazia. Je treba se spise zamyslet nad urovni zakladnich skol a ruznych ustavu s „maturitou“

  2. Humpolecké gymnázium rozhodně žádné 4kaře ke studiu v osmiletém cyklu nepřijímá.Přijímání slabých žáků na maturitní studium se týká především ostatních typů středních škol, o jejichž redukci, slučování, případně rušení paradoxně kraje ani ministerstvo neuvažují. Domníváte se snad, že těchto škol se pokles porodnosti netýká?

 2. ,,Do dlouhého štrúdlu, který se vinul městem…“ Zpravodajství á la Ladislav Hruška z televize Prima.

 3. Je sice pravda,že porodnost klesa,ale za par budou na střední školy mířit silnější populační ročníky. Pokud školy skutečně zruší,nastane pak problém. Je vždy snažší rušit než obnovovat. Navíc dneska je lepší studovat. Jsou pak lepší možnosti uplatnění ,větší šance si přijít na slušný plat. Rukama se dnes nikdo slušně neuživí. Navíc na buzeraci někde u pásu není nikdo zvědavý. A za pár kaček. A o tom to je.

  1. Jenže to je právě dnešním systémem, kdy práce dělnického charakteru je už 20let potlačována diskreditována. Šikovný řemeslník je pomalu vzácností, tedy český a školství zcela podcenilo význam právě třeba lidí u pásu.Nemám nic proti nadaným studentům vysokých škol.

   Z vašeho příspěvku je mi smutno, že takovými lidmi dělníky evidentně opovrhujete, střední školství je zcela přešdimenzované, škol je moc a nevím, které silnější populační ročníky máte na mysli. Naopak pokles bude ještě větší

   1. A dělal jste tam vůbec? Evidentně nevíte,jak to tam vypadá! Navíc je víc než zřejmé,že je otázkou času,kdy nadnárodní firmy půjdou do Číny a jim podobným zemím. A co pak? Vzdělání je prostě základ. Realita.

    1. Nevím kolik vám je,ale věřte,že přehled o práci v továrně či menší dílně mám.

     Nikdo neříká,že vzdělání není nutné.

     Ovšem výsadou českých lidí za všech režimů vyjma toho po roce 89 byli lidé vzdělaní v technických směrech, tedy stavaři, absolventi ĆVUT a pod. Právníků a filozofů, i politologů máme bohužel až neskutečně mnoho. A těch už je pracovní trh přesycen.To je také realita

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Pá Úno 11 , 2011
Drogy, nehody, vloupání… Čtěte dále:   Sbírka pro Leontýnku

You May Like

Témata